Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,
stawiałem system na nowym dysku Seagate Barracuda 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600. W komputerze był również mój stary dysk Maxtor 200Gb na którym miałem bardzo ważne dokumenty. Przez pomyłkę usunąłem

Dysk 0 Partycja 1: Zastrzeżone przez system. Był to plik o wadze ok. 100 Mb, natomiast Partycja 2 o wadze prawie 190 Gb została przeze mnie nietknięta, nie formatowałem jej. 

Sytuacja wygląda teraz tak: 

http://i.imgur.com/7YjQX5H.jpg


Na Barracudzie jest Windows 7, Maxtora system w ogóle nie widzi. Chciałbym odzyskać te dane z niego, nie był on formatowany usunąłem tylko ten jeden plik 100Mb, poradzicie coś jakby przywrócić go do życia?   

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że tego maxtora jednak sformatowales. Włącz system i w zarządzaniu dyskami zainicjuj dysk, jeśli będzie pusty musisz odzyskać dane jakimś programem np. Testdisk lub inny prostszy, w internecie znajdziesz poradniki.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Wydaje mi się, że tego maxtora jednak sformatowales

 

A widzisz tam gdzieś, żeby dysk był sformatowany. Jak na razie to widać, że nie ma żadnego formatu. 

 

 

 

Chciałbym odzyskać te dane z niego, nie był on formatowany usunąłem tylko ten jeden plik 100Mb, poradzicie coś jakby przywrócić go do życia

 

Sprawdź czy nie odzyskasz całej partycję/dysku. Użyj np. Easeusa Partition Master - opcja odzyskiwanie partycji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Win 7 oryginalny?  bo chyba zawsze tworzy 100MB zwłaszcza jeśli korzystasz z tzw. Loaderów czy innych aktywatorów "zastępując" MBR na dysku C :)

 

Nie przydzielone miejsce prawie 190GB - tu masz rację formatowania nie było, za to partycja została usunięta stąd to nieprzydzielone miejsce.

 

Zawsze powinno się odpiąć stary dysk przez instalacja systemu na nowym dysku, choćby po to by nie pogubić się potem w partycjach, a dane zawsze potem można skopiować/przenieść

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...