Skocz do zawartości

Playstation 3- Okablowanie.


Recommended Posts

Witam, prosiłbym o pomoc w następującej sprawie:

Zamierzam w najbliższych dniach kupić Playstation 3 i telewizor Samsung 32"Full HD B530. I tu nasuwa się pytanie:

-Czy do PS3 muszę dokupić jakieś okablowanie(np HDMI), czy kabel HDMI jest w zestawie? Czy może jest jakiś inny, a HDMI dałby mi lepszą jakość detali w grze itp?Bo nie wiem czy mam się przygotować na jakieś dodatkowe koszty związane z konsolą.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Czy do PS3 muszę dokupić jakieś okablowanie (np HDMI), Czy kabel HDMI jest w zestawie?

Tak, najlepiej jakbys dokupil kabel HDMI poniewaz nie jest on dolaczony do zestawu.

HDMI dałby mi lepszą jakość detali w grze itp?

Tak, kabel HDMI zapewni Ci lepsza jakosc w grach,filmach etc. Bedziesz mogl sobie pograc w wysokiej rozdzielczości 1920x1080 Full HD (do 1080p).

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ok, dzisiaj dostałem konsolę, czekam już tylko na TV;) Dzisiaj też zamówiłem ten kabel HDMI. Wybrałem Hama HDMI-HDMI HQ Cabel. Ma 2m,mi to wystarczy. Hdmi jest jednak w wersji 1.2,a słyszałem że wersja 1.3 jest dużo lepsza od 1.0 do 1.2. Czy to znaczy, że będę miał gorszą grafikę w tv? Czy jest odczuwalna różnica między 1.2 a 1.3?

Link to post
Share on other sites

Hdmi jest jednak w wersji 1.2,a słyszałem że wersja 1.3 jest dużo lepsza od 1.0 do 1.2. Czy to znaczy, że będę miał gorszą grafikę w tv? Czy jest odczuwalna różnica między 1.2 a 1.3?

Znalazlem w necie porownanie miedzy HDMI 1.01.2a oraz 1.3+ podaje linka tutaj widac znaczana roznice patrzac na tabele wiekszy zakres sygnalu, wieksza rozdzielczosc oraz glebia kolorow etc. ;)

 

Parametry techniczne HDMI: v1.3b

 

• Standard HDMI: v1.3b

• Rozdzielczość: 2560x1600p

• Żywe i naturalne kolory dzięki zastosowaniu funkcji Deep Color - przesył obrazu w 48bit

• Zgodność ze standardem DVI

• Przesył sygnału 10 Gbit/s

• Możliwość przesyłania sygnału w obu kierunkach

 

Czy jest odczuwalna różnica między 1.2 a 1.3?

• Tutaj niestety Ci nie pomoge bo nie posiadam kabla HDMI 1.3 i jeszcze nie mialem stycznosci z PS3 podlaczonym pod kabel HDMI 1.3 moze ktorys z uzytkownikow forum Ci pomoze ja jedynie podalem Ci tabele w ktorej masz porownanie :P a roznica dla mnie jest kolosalna. Ciekawe jak ten kabelek sie sprawdza w praniu ;)
Link to post
Share on other sites

no jak widać różnica jest !! prawie przy każdym parametrze a najważniejsze że głębia koloru to 42bit'y więc dwa razy tyle co w 1.2

 

jak wiesz cena 1.3 sięga nawet 800zł... więc coś w tym jest nie ??

dlatego lepiej iść do sklepu elektronicznego i tam ktoś ci doradzi...

Link to post
Share on other sites

jak wiesz cena 1.3 sięga nawet 800zł... więc coś w tym jest nie ??

Patrzylem na allegro i 1.3 mozna juz kupic od 100zł :P ja obecnie posiadam kabelek 1.3a 8 metrowy i kupilem za przyzwoita cene (hurtowo) i nie narzekam bo jakosc sygnalu jak dla mnie bomba! Wiadomo im drozy kabel tym lepsza jakosc o ile sie nie myle ;)
Link to post
Share on other sites

no jak widać różnica jest !! prawie przy każdym parametrze a najważniejsze że głębia koloru to 42bit'y więc dwa razy tyle co w 1.2

Do 48 bitów, ale pewnie po prostu zrobiłeś literówkę (cyfrówkę ;)). Zresztą nie dwa razy tyle, a 16777216 razy tyle (2^24=16777216, 2^48=281474976710656). Wiem, że się czepiam, ale to gwoli ścisłości.

 

Poza tym to zależy głównie od twojego telewizora - niestety nie wiem, jaką ma głębię kolorów.

Link to post
Share on other sites

Aha,czyli za bardzo się pospieszyłem z tym kablem. Ale jakość grafiki będzie lepsza od zwykłego wyjścia,które jest z konsolą?(576p)Oczywiście oprócz szerszego obrazu. Czy osiągnę taką grafikę jaka jest na zdjęciach w GT5:Prologue czy będę miał gorszej jakości obraz?

PS.Wy też mieliście angielską wtyczkę do kontaktu?Szczerze,to myślałem że to będzie normalne gniazdko a tu ZONK bo do kontaktu nie wchodzi;D

Link to post
Share on other sites

Aha,czyli za bardzo się pospieszyłem z tym kablem.

Co do kabla to jednak nie postarałem się...Zamiast dopłacić trochę i mieć lepszą grafę to się będę tłókł z 1.2;/

Niekoniecznie - nie wydaje mi się, żeby obecne gry na PS3 dysponowały tak szeroką gamą kolorów, poza tym różnica powinna być niezauważalna - 24bity to na prawdę dużo! Nie masz się czym przejmować.

 

Ale jakość grafiki będzie lepsza od zwykłego wyjścia,które jest z konsolą?(576p)Oczywiście oprócz szerszego obrazu. Czy osiągnę taką grafikę jaka jest na zdjęciach w GT5:Prologue czy będę miał gorszej jakości obraz?

Oczywiście, że będzie lepszy!

 

PS.Wy też mieliście angielską wtyczkę do kontaktu?Szczerze,to myślałem że to będzie normalne gniazdko a tu ZONK bo do kontaktu nie wchodzi;D

Konsola z Allegro zapewne? ;) Przejściówka wystarczy.
Link to post
Share on other sites

Różnica między 24bit a 32 bit paletą barw jest dla większości nie dostrzegalna więc nie dramatyzuj tak z powodu kabla, bo na 99% nie zauważysz różnicy w kolorach.

Link to post
Share on other sites

Qpers: Nie z Allegro, a z stąd:

http://www.sklep.psxextreme.pl/product_ ... ts_id=4008

Przejściówkę dzisiaj kupiłem, kabel HDMI i telewizor z dwiema grami powinien dojść w środę-czwartek. Będę pykał noc i dzień;D Myślałem nad zakupem dodatkowego DualShocka 3, bo jak jakiś kumpel przyjdzie to byśmy pograli w 2 osoby. Ale czy orginalny pad Sony to nie strata pieniędzy i połowa ceny to opłata za firmę? Może jakieś inne pady nie odstają jakościowo od Dualshocka 3 sony, a są tańsze?

Link to post
Share on other sites

Dziwne - powinieneś dostać konsolkę z normalnym zasilaniem... Widocznie sprowadzają je z jakiejś Wielkiej Brytanii, czy innego USA...

 

Ja grywałem na PS2 na różnych, przeróżnych padach (nie tylko swoich) - nic nie dorównywało oryginalnemu padowi... Dostałem z konsolą jakąś podróbkę i padła po dosłownie kilkudziesięciu godzinach grania. Różnica między padami była masakryczna, jeśli chodziło o szybkość reakcji i maksymalną liczbę "wduszeń" klawisza na sekundę... Podróbka jakby się "zacinała". Choć może istnieją dobre jakościowo podróbki, musisz się liczyć z tym, że producenci gier będą je testować na oryginalnych padach i pod ich kontem optymalizować. Tak czy inaczej możliwość zaoszczędzenia może być w tym przypadku pozorna - oryginalne pady Sony na pewno starczą na bardzo długo i się na nich nie zawiedziesz.

Link to post
Share on other sites

Roznicy pomiedzy kablami nie zauwazysz zadnej dopoki bedzie to kabel 1.5-1.8 metra, takiej dlugosci kabel kupiony nawet za 5 zl nie bedzie sie odroznial od "firmowego" kabla. To juz transmisja w pelni cyfrowa, wiec nie ma sensu kupowac dobrego kabla (chyba ze przekracza sie dlugosc opisana wyzej przeze mnie). na 99% Pad od PC nie bedzie smigac z PS3, i tak, warto kupic oryginalnego pada do PS3 od Sony, tutaj masz gwarancje jakosci i moge smialo powiedziec ze te pady sa wytrzymale niemalze tak jak pady od PSX (jezeli ktos mial konsolke z oryginalnymi padami to wie o czym tutaj mowie ;)).

Podsumowujac: Podlaczajac kabel 1.2 a 1.3 nie zauwazysz roznicy,a pad brac tylko od Sony. =)

Link to post
Share on other sites

Thx za te wszystkie odpowiedzi, będą pomocne. Kablem już się nie muszę stresować;D Pady kupię na wakacjach albo coś, teraz zbieram na kompa i na quada, nie chcę wszystkiego tracić na akcesoria do konsoli;) Jak by pojawiły się problemy z podłączeniem albo coś w tym stylu, to wam napiszę, telewizor z grami powinien przyjść w środę lub czwartek. To nie zamykajcie tematu czy coś, bo może być jeszcze potrzebny. Ps takie małe pytanko jeszcze: jak lepiej trzymać PS3? W pionie czy poziomie? I czy lepiej ją będzie postawić w gablotce pod TV,za szybą, gdzie jest kawałek miejsca odsłoniętego(taka linia gdzie przechodzą kable,bo tak obecnie stoi wieża),czy normalnie, na podłodze?

Link to post
Share on other sites

Thx za te wszystkie odpowiedzi, będą pomocne. Kablem już się nie muszę stresować;D Pady kupię na wakacjach albo coś, teraz zbieram na kompa i na quada, nie chcę wszystkiego tracić na akcesoria do konsoli;) Jak by pojawiły się problemy z podłączeniem albo coś w tym stylu, to wam napiszę, telewizor z grami powinien przyjść w środę lub czwartek. To nie zamykajcie tematu czy coś, bo może być jeszcze potrzebny. Ps takie małe pytanko jeszcze: jak lepiej trzymać PS3? W pionie czy poziomie? I czy lepiej ją będzie postawić w gablotce pod TV,za szybą, gdzie jest kawałek miejsca odsłoniętego(taka linia gdzie przechodzą kable,bo tak obecnie stoi wieża),czy normalnie, na podłodze?

Obojetne jak ja postawisz, niektorzy mowia ze postawienie jej w pionie niszczy naped (troche w to nie wierze), natomiast co do ulokowania jej - czarnula strasznie sie grzeje postaw ja tak aby stala na swiezym powietrzu, inaczej moze Cie spotkac kiedys nie mila niespodzianka ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...