Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 
W końcu uzbierałem pieniążki na porządnego blaszaka (mam +/- 6000zł do wydania). Chciałbym abyście pomogli mi w dokonaniu wyboru komputera który posłuży mi na dłużej biorąc pod uwagę iż będę go rozbudowywał i modernizował.
Dlatego też zależ mi na dobrych częściach podstawowych.
 
Początkowo chciałem uderzyć od razu w drogą kartę graficzną albo w procesor ale dochodzę do wniosku że lepiej po jakimś czasie coś po prostu dodać/wymienić.
 
1. Tak więc myślałem na początku o GTX 970, a w przyszłości dodam kolejnego. Mam dobry Monitor FHD iiyama, ale w przyszłości chciałbym coś co ma 27" i za******e parametry aby grac w 4K albo przynajmniej w coś większego niż FHD, myślicie że dwie 970-tki podołają?
 
2. RAM chciałbym mieć już w DDR4, ale jeżeli to się teraz zuuupełnie nie opłaca to wystarczy mi fakt że w przyszłości będę mógł na niego przejść nie kupując nowego kompa :)
 
3. Dobrze by było aby dźwięk był dobry (będę miał kiedyś podłączony pod kompa kino domowe 5.1 Pioneera), także karta dźwiękowa albo jakaś b.dobra zintegrowana albo coś osobnego (tutaj również jestem ciekaw waszej opinii).
 
4. Karta sieciowa Wi-Fi jest tutaj pożądana. Myślałem o czymś takim:
ale czy to działa jak normalna karta sieciowa czy to jest tylko przedłużeniem jej możliwość?
 
5. Interesuje mnie ekonomiczność zestawu tak więc jeżeli np procesor ma być lepszy o 10% ale droższy o ~300 zł to poproszę ten tańszy ;) 
 
6. Możliwe że w przyszłości zarówno GPU jak i CPU będę chciał podkręcić.
 
7. Jaki sklep internetowy będzie najtańszy/najbezpieczniejszy? Myślałem na początku o Morele ale ostatnio widziałem esc.pl i tam też ponoć za darmo wysyłka z montażem jest, a montaż w raz z instalacją Windowsa by mi się przydał ( może instalacja nie tak bardzo bo sam dam rade ale montaż potrzebny bo nie chce mi się bawić ^^ ).
 
8. Windows 8.1 w wersji BOX też by się przydał. Chyba że macie jakieś inne propozycje.
Link to post
Share on other sites

 

 

albo przynajmniej w coś większego niż FHD, myślicie że dwie 970-tki podołają?

W rozdzielczości 2560x1440 tak http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/

Do FHD jedna karta wystarczy.


 

 

3. Dobrze by było aby dźwięk był dobry (będę miał kiedyś podłączony pod kompa kino domowe 5.1 Pioneera), także karta dźwiękowa albo jakaś b.dobra zintegrowana albo coś osobnego (tutaj również jestem ciekaw waszej opinii).

Dedykowana karta dźwiękowa np.Asus Xonar DG.

Link to post
Share on other sites

 

 

RAM chciałbym mieć już w DDR4

 

A co takiego wnoszą te pamięci, że chciałbyś je mieć ? Oczywiście poza wysoką ceną ?

 

 

 

Dobrze by było aby dźwięk był dobry (będę miał kiedyś podłączony pod kompa kino domowe 5.1 Pioneera)

 

Polecisz optykiem i żadna karta dźwiękowa nie będzie tutaj potrzebna

 

 

 

Karta sieciowa Wi-Fi jest tutaj pożądana

 

Nie tyle karta musi być porządna co router. Karta ma tylko łapać sygnał. Jeżeli sygnał z routera będzie słaby to i karta nie nie pomoże.

 

 

 

Interesuje mnie ekonomiczność zestawu tak więc jeżeli np procesor ma być lepszy o 10% ale droższy o ~300 zł to poproszę ten tańszy  

 

Tak więc daruj sobie drogie DDR4 oraz X99

 

 

 

Jaki sklep internetowy będzie najtańszy/najbezpieczniejszy?

 

To już Ty sam musisz zdecydować gdzie chcesz brać. Nikt tutaj Ci nie da 100% gwarancji.

 

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black)

Phanteks Enthoo Pro (black)

Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Beast

bequiet! Dark Rock 3

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Wiedźmin 3

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

 

6092 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor 4 rdzenie / 8 wątków pod OC. Dopłata 300 zł do i7 4790K jest tutaj niepotrzebna. I tak będziesz kręcić. Mocna płyta główna wraz z bardzo mocnym PSU pod przyszłe multi GPU. GTX 970 od ASUSA z dobrym wykonaniem oraz z backplatem. Dysk SSD na system oraz soft i najczęściej grane gry. 8 GB DDR3 2400 MHz z możliwością rozbudowy do 24 GB. Wydajne oraz ciche chłodzenie na CPU. Całość zamknięta w bardzo dobrej, funkcjonalnej obudowie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...