Skocz do zawartości

Myszka i klawiatura nie reaguje przez parę sekund


Recommended Posts

Witam.

Problem ten mam już od paru miesięcy. Ostatnio zauważyłem mniej więcej co może go powodować.

 

Może najpierw opiszę co się dzieje.

Przykładowo przeglądam internet i chcę dodać posta. Akurat wtedy "komputer" łapie laga. Odbywa się to tak, że nie reaguje na przyciski z klawiatury oraz przyciski z myszki. Myszką normalnie poruszam i widać to. Dodatkowo wszystko co pracowało nadal pracuje (np. muzyka w tle). Jak kiedyś na "chama" zacząłem naciskać w klawisze (nieco już zdenerwowany tymi lagami) usłyszałem "pikanie", tak jakby komputer był zajęty by obsłużyć polecenia z klawiatury. Po 2-3 sekundach wszystko się "odcina" i to co klikałem natychmiast pojawia się w przykładowym polu do dodania posta.

Przeważnie jak coś robię na komputerze, to muzyka leci w tle. Wczoraj tak nie było - AIMP był włączony, lecz muzyka nie. Grając z kolegą przez ok. 5-10 minut bez muzyki nie było tych ścinek. Kiedy włączyłem muzykę już po minucie gry dało się odczuwać te ściny, co strasznie przeszkadzało w graniu. Zapomniałem dodać, że "flagi" wciśniętych klawiszy wciąż się utrzymują - po polsku - jak miałem przyciśnięte dla przykładu 2 przyciski -  W oraz A, to podczas tej ścinki klawisze te były nadal "wciśnięte", mimo iż faktycznie nic nie klikałem. Wieczorem zacząłem szperać po internecie w poszukiwaniu winowajcy. Miałem nadzieję, że już znalazłem. Problem "niby" leżał w procesie o nazwie 'audiodg.exe'. Należało wejść w opcje dźwięku i wyłączyć wszystkie efekty dźwiękowe. Nie podziałało. Po resecie komputera wciąż są te lagi.

 

Teraz pytanie do Was. Czy spotkał się ktoś kiedyś z podobnymi objawami co ja? Da się to jakoś zdiagnozować? Podejrzeń jest u mnie sporo - mogą to być sterowniki od karty graficznej (Nvidia HD audio), może to być problem z jedną z wtyczek w AIMP lub sam AIMP być problemem. Możliwe też że coś siedzi w systemie?

 

Dodam, że mam nową klawiaturę, więc problem ze sprzętem odpada.

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie.


Wygląda na to, że tylko ja mam taki dziwny problem?


// Pozwolę sobie odświeżyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...