Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, żywot mojej myszki dobiegł końca, i w związku z tym szukam jej godnego następcy.

Do obecnej chwili używałem Trusta GXT31, lecz coś jej odwaliło i postanowiła umrzeć :)

Tak jak w szablonie:

do wydania 200 złotych z groszem

używałem Trust gxt31

nie korzystam z podkładek

mysz miała skalę od 100 do 3000 dpi, ja zazwyczaj używałem pośredniej

nie wiem ile.

głównie fps, rpg, symulatory

dwa główne przyciski, scroll, duble click, plus dwa przyciski odpowiedzialne za wstecz lub do przodu w przeglądarkach

palm grip i rozkład palców 1+2+2

 

Myszy które mnie intersują najbardziej to seria R.A.T i wynalazek zwący się Zalman Knossos (zm-gm4)

Oczekuje od myszy zmiennego poziomu dpi, wygodnego chwytu, podświetlenia (niekoniecznie) oraz zmiennego kształtu czyli coś co posiadają wymienione przezemnie myszki.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nazywaj je jak chcesz. Ale pragnę zauważyć że to wciąz są myszki komputerowe a to forum poświęcone jest właśnie tego typu sprzętom. Jednemu wystarczy myszka z tesco za 20 złotych i nie zauważy różnicy po wypróbowaniu gryzonia za 300 złotych, a innemu możesz wciskać myszki czy klawiatury które mają najlepsze wyniki w różnego rodzaju testach a on i tak zostanie i uprze sie przy swoim. Różni ludzie różne potrzeby. Jeżeli nie masz zamiaru się wypowiedzieć w temacie, który z wyżej wymienionych produktów według Ciebie  jest lepszy to albo na odwal się podaj byle jaki albo nic nie pisz, proszę.

Nie chciałbym kupować na chybił trafił dlatego też zadaje pytanie tutaj.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiales kolegi i niepotrzebnie sie unosisz. Mozesz sie upierac przy swoich wyborach ale zwyczajnie sa one zle i jezeli chcesz dobrej rady, to niestety raczej nikt tutaj wyzej wymienionych myszek Ci nie poleci. Jezeli dochodzi do tego, ze chcesz grac w fpsy myszka za 200zl bez podkladki... to ja rowniez nie mam nic do dodania. Twoje pieniadze i nic mi do tego, ze chcesz je zmarnowac i wyrzucic w bloto mozemy jedynie Cie przed tym ustrzec, co niniejszym czynie. Nie rob tego co planujesz. 

Link to post
Share on other sites

i tutaj dochodzimy do momentu, w którym zawarta jest cała esencja pisania tutaj. To były moje propozycje, jak twierdzisz złe, więc dobrze jednak zrobiłem że napisałem tutaj z pytaniem o myszki. podane przezemnie były tylko sugestiami które (może tylko optycznie) mi się podobają, a nie juz dokonanym wyborem, i post tutaj nie miał na celu oświadczenie wszem i wobec że właśnie Zalmana abo R,A.T-a kupię, tylko sprawdzeniem czy dobrze wybieram, bo kto może pomóc graczowi jak nie inny gracz, szczególnie taki z większym doświadczeniem, prawda? Ok, koniec robienia gwaru, przejdźmy do waszych propozycji (również podkładek).

Dziękuję i przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Zrozumienie tego co wyżej napisałem nie tyczy się żaden sposób do ceny. Skoro już podałeś te fajne przybory jakim jest RAT to zdajesz sobie sprawę że mimo wszystko jej koszt to nie jest 20zł.

A skoro masz do wydania 200zł + to możemy podać tutaj całą plejadę myszy z pominięciem tego co podałeś. I nie ma potrzeby się irytować z tego tytułu, bo jak zapewne historia już nie raz na tym forum pokazała fakt, iż ktoś zakupił takowego RATa a w następstwie paru tygodni prosił o pomoc dobrania kolejnej bo akurat na tej się przejechał.

Wystarczy tylko przejrzeć ten dział w odniesieniu ostatnich 3 kart i dowiesz się że w cenie 200zł jest sporo bardzo dobrego sprzętu z którego będziesz zadowolony. Fakt że nie wyglądają one jak Transformers.

Link to post
Share on other sites

W takim razie biorac pod uwage Twoj budzet, rodzaj chwytu i fakt, ze nie uzywales do tej pory podkladki polecam Ci z myszek:

Logitech g400s - doskonaly optyczny laser (s3095), mysz bardzo solidnie zbudowana, wytrzymala, w miare duza (130mm) pomimo tego bardzo wygodna w uzytkowaniu (posiadam wersje g400 i szczerze polecam), nadaje sie idealnie do Palm gripa, sredniej ciezkosci (105 gram). W cenie podanej w linku to absolutny nr1 jak dla mnie. Alternatywa moze byc tansza mysz CM Alcor, troche mniejsza - 125mm, bardzo lekka, wazaca 87 gram, z dobrym sensorem optycznym (3090), rowniez nadajaca sie najbardziej pod chwyt Palm Grip ( ) oraz kolejnym wyborem moze byc SteelSeries Rival z jednym z najlepszych optycznych sensorow (3310), rozmiarami zblizona do logitecha g400s, ma 131 mm dlugosci i wazy 102 gramy. Jedyna znaczna jej wada jest mocno scieralna guma z ktorej zrobiony jest bok myszki tam gdzie praworeczni gracze maja ulozony kciuk. Co do podkladki, poniewaz jeszcze nie zuywales zadnej i nie wiesz czy lepsza bedzie szybka czy wolna, to za mniej niz 20zl (w tej cenie wedlug mnie bezkonkurencyjna podkladka) dostaniesz uniwersalna podkladke, dobra niemal pod kazdy rodzaj laseru, o srednim slizgu A4 tech x7 500mp.

 

Edit:  Z jakiegos powodu wrzucone przeze mnie linki do tych myszek na allegro, "psuja" mi calego posta... ;/

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Fakt, teraz po przeczytaniu tych paru postów uzmysłowiłem sobie że rzeczywiście najważniejsze dla mnie było maksymalne wybajerzenie myszki. broodeeck dziękuję Ci za propozycje, napewno poczytam i zapoznam się z tymi myszkami bliżej. Ale najbardziej do mnie przemawia z wymienionych Logitech. Mój Trust ma 130mm, ale wagi znaleźć nie mogę, lecz jestem święcie przekonany iż im wieksza (ale bez przesady) i cięższa mysz tym wygodniej będzie mi się nią operowało. Koledzy, a gdybym tak podniósł swój budżet o ok 70 zł, otwiera to przedemną jakieś nowe możliwosci?  

   

Edit: Nadmienię iż braciak posiada A4techa bloody v8 i trzymanie dłoni na tej myszce to błogosławieństwo, może coś w tym kierunku?

Edytowane przez jasiek190
Link to post
Share on other sites

Otwiera i to nawet bardzo. Chociazby przez dobor nie tyle lepszej myszki (logitech g400s to bardzo dobra mysz) ale moglbys dobrac do tego lepsza podkladke. Dokoncze moja mysl jednak jak wroce do domu za okolo 2 godziny. W miedzyczasie moglbys napisac w jakie gry i ile czasu mniej wiecej spedzasz przy nich dziennie. Bo to wlasciwie okresli sens podniesienia budzetu.  Dla sporadycznego grania nie ma sensu pchac sie w drogi, topowy sprzet. Na szybko jak lubisz duze ciezkie myszy, to bezkonkurencyjny tutaj bedzie Logitech g502. Sensor 3366 tak samo doskonaly jak 3310, mysz ktora jest nastepca g400s, tej samej dlugosci ale wazaca az 126 gramow. Dla porownania RAT 7 ktorego rowniez posiadam a ktorego chciales nabyc, wazy maksymalnie 123 gramy.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Aha. Avago S3095 jest doskonały, ale A3090 już tylko "dobry". Ciekawe, szczególnie, że ten pierwszy to 3090 po lekkich modyfikacjach.

Podając już sensory "doskonałe" nie zapominaj o S3988. ;)

 

Do 200 zł patrzyłbym na CM Alcor/G400S/SS Rival (w tym przypadku martwi guma po bokach. Za niewielką dopłatą możesz kupić DA 2013.

Link to post
Share on other sites

broodeeck, obecnie pogrywam w GTA IV, San Andreas (planuję zakup GTA V, Half life'a II i napewno Metro kompletną serię), ponadto seria elder scrolls ze Skyrimem na czele, seria Borderlands, Gothic i wczoraj w bieronce wychaczyłem Spintires. To są gry które są u mnie mielone na okrągło, i napewno długo jeszcze będą. A odnośnie ile czsasu, nie mam tutaj reguły, jak mi się faza włączy na konkretną grę to i cały dzień moge bez przerwy grać nie odrywając wzroku od monitora. 

Link to post
Share on other sites

Logitech G400S jest jak najbardziej dobrym wyborem, jeżeli nie chcesz za  bardzo nadwyrężać budżetu spokojnie możesz pomyśleć o CM Alcor, ale jeżeli jednak poszukujesz ciężkiej sporej myszy i faktu że trzeba podnieść budżet to Corsair M65 też jest ok.

A jak ciągle myślisz o modyfikowanych to za około 250zł można już wyrwać EVGA TorQ X10

Link to post
Share on other sites

Panie Akcedi, zaintrygował mnie Pan. Propozycje które podałeś jeżeli rzeczywiście świetnie nadają się do grania, i sprawdzają się, w nieraz paro, paronasto godzinny maratonie to dla mnie niczego przyjemniejszego dla dłoni i oka nie będzie. Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tymi myszkami? Piszcie co wiecie, a ja ide robić kawkę i siadam do lektury.

Link to post
Share on other sites

Aha. Avago S3095 jest doskonały, ale A3090 już tylko "dobry". Ciekawe, szczególnie, że ten pierwszy to 3090 po lekkich modyfikacjach.

Podając już sensory "doskonałe" nie zapominaj o S3988. ;)

 

Do 200 zł patrzyłbym na CM Alcor/G400S/SS Rival (w tym przypadku martwi guma po bokach. Za niewielką dopłatą możesz kupić DA 2013.

Tycha czepiasz sie. :) Slusznie zupelnie ale jednak czepiasz. :P Oczywiscie, ze sensor 3090 to bardzo dobry ciagle sensor ale wlasnie te modyfikacje czynia z s3095 doskonalym. :) Poza tym nie skupialem sie na sensorach tylko myszkach a te z s3988 sa znacznie ponad budzet (200zl). 

 

 Jasiek skoro grasz dosyc duzo a z tego co piszesz tak jest to myszka zakup drozszej markowej myszki jest jak najbardziej uzasadniony, natomiast osobiscie wybralbym lepsza podkladka + logitecha g400s. Chyba, ze koniecznie ma byc wieksza waga myszki (w okolicach 120+ gram). 

 

Co do EVGA Torq x10 to wedlug mnie ta mysz jest... piekna. Tylko dlaczego wsadzili do niej laser a9800. Nie mam do niego przekonania, moglby w niej siedziec chociaz a9500 za ta cene. 

 

Akcedi gdzie Mionix Naos 7000 w PL kosztuje 200zl? Bo az mnie zaciekawiles.

Link to post
Share on other sites

broodeeck i tutaj się zgadzamy, EVGA Torq x10 zrobiła na mnie naprawde duże wrażenie. Zarówno ta jak i Corsair M65 zaproponowane przez Akcedi. Myślę że jeżeli nie pojawi się nic co odwróciło by moją uwagę od Torq'a to wezmę właśnie ją. A na podkładkę napewno jakieś funduszę się znajdą.

Link to post
Share on other sites

Ten EVGA Torq x10 jest w dwoch wersjach. Roznia sie tym ze ta drozsza jest karbowana (to tylko bajer wizualny) i mozna regulowac ciezar za pomoca ciezarkow. Minimalna waga to 121 gram a max to 134 gramy. Tylko karbowana wersja ma ciezarki, "zwykla" wazy 121 gram. W Polsce ta karbowana wersja kosztuje grubo ponad 350zl, a "zwykla" ponad 300zl. Wedlug mnie to NIEOPLACALNY ZAKUP. Za ta kase masz solidna mysz z *****istym sensorem i rownie *****ista podkladka.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o cene to jest zdecydowanie tansza od torq x10 ale nadal droga (270-300zl przedzial cenowy). Ma ten sam sensor ADNS9800 co torq x10 ale wazy az!!! 160 gram. Wiem, ze lubisz ciezkie myszki ale ta jest chyba za ciezka. Za cene tej myszy serio mozesz kupic optyczna swietna mysz (lasery zazwyczaj sa drozsze od optykow). Mozesz jeszcze spojrzec na roccat kone XTD optical. Ma rowniez regulowana wage w zakresie 123-143 gramy i wspomniany przez Tyche wczesniej jeden z najlepszych sensorow s3988.

Link to post
Share on other sites

Ja sprzętu nie mam w naturze zmieniać co rok ani co dwa lata. Dopiero w tym roku zmieniłem głośniki które dostałem na komunie %-) (mam 25 lat) Dbam o sprzęt, a ten służy długo. Gbybym kupił myszkę napewno posłużyła by mi conajmniej z 4-5 lat. Wydaje mi się żo to taka inwestycja na lata. Akcedi i broodeeck, biorąc po uwagę, wszystko to co udało się ustalić, co byście mi polecili na zakończenie a co sami byście z tego zestawienia wybrali?

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony i pierwszego postu jaki pojawił się z mojej strony na temat myszy które podałeś, nie jestem fanem tego typu urządzeń które prezentują sobą jakieś modyfikację. Główny powód, właśnie ten dla którego Twój sprzęt wytrzymuje tak długo. Wszelkiego rodzaju "udogodnienia" narażają sprzęt na niepotrzebny szwank. A tym bardziej kiedy jak wspomniałeś grywasz dość długoterminowo. M65 to kawał solidnej mychy może służyć jako broń w razie włamu. Sam posiadam M95 wersja MMO i mysz jest super. Więc z mojej strony skłaniał bym wybór ku M65. Lecz TorQ jako mysz prezentuje się bardzo dobrze nawet z tym modyfikacjami, pytanie czy jest sens w takowe wchodzić. Idzie wersje nie Carbon wyrwać już za około 260zł. Ja na chwile obecną posiadam trzy myszy na stałe podłączone do kompa by wykluczyć wszelkiego rodzaju dyskomfort grania w różne tytuły. Nie jest to tanie rozwiązanie ale skuteczne. 

Link to post
Share on other sites
 

Akcedi, też się skłaniam ku M65. Przypadła mi do gustu, zarówno osiągami jak i wyglądem. Pozatym tak jak wspominałem wcześniej, ciężką myszką bedzie mi się świetnie manipulowało. Będę szukać Corsaira w dogodnej cenie, ale jeżeli znajdę Torq'a w porównywalnej cenie to nie będę się zastanawiać. Tak że dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za czas :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...