Skocz do zawartości

Gryzoń 300 pln, następca DA 2013


Recommended Posts

Topowy to był XTD teraz jest XTD optical . Kształt myszy XTD a Military jest taki sam różnice są w gabarytach. Oraz fakt ze XTD można odciążyć. Nie jestem hardcorem CSa ale zwracam uwagę na takie detale jak kształt waga mobilność myszy. A ci którzy są konkretnie zaangażowani w CS to sam soft myszy jest dla nich problemem.

Link to post
Share on other sites

No to wlasnie ksztalt, waga, mobilnosc jest tu znacznie na korzysc Military. Porownaj sobie Military z Zowie fk1 chociazby. Dlugosc 128 mm, waga 90g - fk1, Dlugosc 120mm, waga 95g - Military, ten sam sensor. Military rozmiarami jest bardzo podobna do kova+ ktora posiadam i jezeli chodzi o wielkosc, lekkosc, slizgacze to kova+ mi pasowala bardzo, natomiast sensor to juz inna sprawa. A Ty porownujesz do XTD ktory ma 135mm dlugosci i jest ciezka. 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Jeżeli brać pod uwagę myszy profilowane to Kone Pure jest jedną z najmniejszych. Porównywanie jej do FK ma podwójne oblicze bo Zowie posiada dwie wersje gabarytowe tej myszy. To samo ma się z EC serią. W tym wypadku Kone Pure jest mały. Nawet Alcor jest od niego dłuższy. Ja nie mówię tutaj o długości myszy bo ta powinna być długa. Głównie chodzi mi oto że mysz ma swobodnie poruszać się na boki, bo to jest najważniejsze w przypadku gier FPS. Z tego tytułu spora część graczy skupia się na myszach symetrycznych.

A druga sprawa jest taka że skoro już poruszamy myszy od Roccata to nie chcesz chyba przekazać takiej informacji że Military jest lepszą myszą od XTD?

Poza tym we większość przypadków opieram się na opinii z własnego doświadczenia, czyli miałem z takową myszą kontakt przez jakiś czas. A jeżeli mam już opierać się na testach myszy przez Polskie portale, to biorę na to lekką poprawkę bo Polska to nie jest jeszcze kraj na którym powinno się opierać swoje spostrzeżenia co do myszy, czy sprzętu gamingowego skoro znaczna sprzedaż myszy i akcesoriów odbywa się na poziomie A4tech. 

Link to post
Share on other sites

Głównie chodzi mi oto że mysz ma swobodnie poruszać się na boki, bo to jest najważniejsze w przypadku gier FPS. Z tego tytułu spora część graczy skupia się na myszach symetrycznych. Poza tym we większość przypadków opieram się na opinii z własnego doświadczenia, czyli miałem z takową myszą kontakt przez jakiś czas. A jeżeli mam już opierać się na testach myszy przez Polskie portale, to biorę na to lekką poprawkę bo Polska to nie jest jeszcze kraj na którym powinno się opierać swoje spostrzeżenia co do myszy, czy sprzętu gamingowego skoro znaczna sprzedaż myszy i akcesoriów odbywa się na poziomie A4tech. 

 

Skad pomysl ze mysz profilowana gorzej porusza sie na boki?:) 

Nigdzie nie napisalem, ze military jest lepsza od xtd, jedynie ze z tych dwoch bardziej przypomina zowie niz xtd, stad wniosek ze lepiej moze sie sprawdzac w fpsach. Rowniez opieram sie na doswiadczeniu bo ta mysz jest w pewnych cechach podobna do kova+ ktora posiadam.  

Link to post
Share on other sites

A już sądziłem że to koniec :)

 

 

 

Skad pomysl ze mysz profilowana gorzej porusza sie na boki? 

 

Nie mówię że profilowane gorzej się poruszają na boki, odnoszę się do tego że spora część graczy wybiera symetryczne. 

Natomiast jeżeli cały czas jesteśmy przy FPS bądź przy CS to biorąc pod uwagę te marki oraz ich modele o których tutaj piszemy, autorzy mimo wszystko skłaniają się do Zowie, SS, czy nawet Aviora. Jest bardzo mało wyborów w oparciu o Roccata.Nie można powiedzieć że jest mało rozreklamowany bo w sumie sam go polecam.

 

 

 

Akcedi, o jakiej mobilności myszy Ty gadasz? Wygody nie znosi się nigdy na drugi plan.

 

Chodzi mi oto że mysz nie może być za ciężka za duża za szeroka ma  ściśle określony rozmiar, gdzie nawet jeżeli spojrzeć na  myszy polecane do CSa ich rozmiar jest bardzo podobny.ale producent inny.

Sporo osób postępuje w ten sposób że kupuje mysz pod CS a inną gra w pozostałe tytuły, sam z resztą tak zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

podałeś podobne kształtowo myszki,

Tak jak kolega wyżej mówił porównaj logitecha g100 lub kinzu do G400.

Co do komfortu to podstawa przy wybieraniu myszki.

"Nie jestem hardcorem CSa ale zwracam uwagę na takie detale jak kształt waga mobilność myszy"

W csie myszka nie bardzo się liczy, prędzej w quake'u.

Link to post
Share on other sites

Akcedi wydaje mi sie, ze Roccat Military jeszcze jest za krotko na scenie by nagle sie przesiadac na ta mysz z innych doskonalych. Co nie znaczy, ze nie nadaje sie do fps a o to sie rozchodzilo w tej naszej rozmowie. :)

Poza tym uzywanie innych myszek do CSa a innych do innej gry (tez fps) wedlug mnie rzutuje na "muscle memory" i chyba jest trudniej przyswajalne. Ja bym nie polecal takiej praktyki. 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o myszy które podałem i ich wymiary to podałem 5tke myszy które notorycznie pojawiają się w pytaniu "Mysz do CS GO". Na ogół w 90% któraś z nich kończy w rękach autora poszukiwań. Ta sama historia odbywa się na arenie ogólnoświatowej. Mógłbym jeszcze do rzucić tutaj kilka SS w tych wymiarach.

Co do Roccat może źle się wyraziłem. Dobrze się nimi gra w FPS ale w CS mogą być schody. Sam gram swoim XTD w COD albo BF4 ale w CS juz nie.

Link to post
Share on other sites

Zowie EC1-A: 128-69-43

Zowie FK1: 128-67-37

Avior: 125-65-36

DA: 127-70-44

Alcor:125-60-40

 

Nie są podobne?

 

No nie powiedziałbym. Może na długość tak, ale szerokość i wysokość nie. 

Ja też mogę dać kilka przykładów:

Logitech G302 - 115 x 65 x 37 mm

Logitech G402 - 136 × 72 × 41 mm

Logitech G400s - 70 x 130 x 43 mm

 

Gadanie, że "do CSa to przecież musi być specjalna mysz" przyprawia mnie o mdłości.

Link to post
Share on other sites

 

 

No nie powiedziałbym. Może na długość tak, ale szerokość i wysokość nie.  Ja też mogę dać kilka przykładów: Logitech G302 - 115 x 65 x 37 mm Logitech G402 - 136 × 72 × 41 mm Logitech G400s - 70 x 130 x 43 mm   Gadanie, że "do CSa to przecież musi być specjalna mysz" przyprawia mnie o mdłości.
 

 

 

Wybacz że akurat w tej kwestii nie mamy wspólnego mianownika.

Ja podając te modele wybrałem tylko te, które najczęściej pojawiają się przy doborze myszy do CSa.

Sam nie raz je podajesz kiedy ktoś pyta nas o zdanie.

Nie mam tutaj interesu by roztrząsać o racji czy te myszy są takie czy inne.

Z mojego punktu widzenia zapewniam Ciebie że kiedy pojawi się kolejny temat " Mysz do CS"  przynajmniej jedna  z nich będzie  w stawce i to kluczowej z jaką opcją rozstanie się sam autor tematu. Nie mam tutaj na myśli ceny.

A co do myszy, które podałeś, wiesz doskonale że na palcach jednej dłoni policzysz tych, którzy ją zakupią. 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dziś dojechała do mnie Kone, ogólnie wykonanie, oraz soft - duży plus.

Wypakowałem, wziąłem do reki i jakoś mam mieszane odczucia, chyba jest trochę przymała do mojej spracowanej łapy  :/

Może dlatego, ze mój chwyt jest trochę, hmm, dziwny.

 

Galeria

 

http://imgur.com/a/WcuHJ#0

Link to post
Share on other sites

Będę zwracał, jakoś nie mogę się przemoc, polatałem trochę po necie, kilka rundek w D3 i nie czuje sie zbyt komfortowo.

Trzeba było jednak zamówić Zowie EC1-A, z drugiej strony człowiek o coś mądrzejszy, trzeba przyznać, ze rolka jest w Kone fenomenalna.

 

A propos samego zwrotu, dla mnie to dziewicza materia, kupiłem w X-Kom, myszka była wypakowana, co za tym idzie jedna plomba, jest rozcięta, problem to raczej nie będzie ?

Link to post
Share on other sites

Paczka spakowana dodany wypisany wniosek http://www.x-kom.pl/src/X-KOM_O%C5%9Bwiadczenie_o_odst%C4%85pieniu_od_umowy_zawartej_na_odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87.pdf , dodatkowo poszło tez, RMA, taki ich wymóg, zakładam, ze ok  ;)

 

Nowego gryzonia zamówię jak wrócą pieniądze na konto, pewnie trochę to potrwa, pewnie wybor padnie na Zowie, bo alternatyw jako takich nie widzę.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ah szkoda, ale faktycznie łape masz spora. :) Dobrze wiedziec, ze jest tak wysokiej jakosci jakiej sie spodziewam. Ja mam o tyle dobrze, ze mam na posiadaniu kova+ ktora rozmiarami jest bardzo podobna, chco przyznam szczerze ze troche musialem sie przyzwyczajac do niej po przesiadce z g400. Jednak chwyt claw jest bardziej uniwersalny, osadzasz  sie na niej niczym pajak (a mam arachnofobie :D)

Link to post
Share on other sites

 

Biorę pod uwagę jedynie optyki.

 

Czym się różnią, bo cena to na pewno  :D

Roccat Kone Pure Optical vs Roccat Kone Pure Military ?

 

 

 

Wzornictwem jak i paletą kolorów.

 

RKPO jest na A3090, a RKPM jest na 3310 - różnica dzisiaj wielka, a paleta kolorów powinna zejść na drugi plan w charakterystyce myszki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...