Skocz do zawartości

Gryzoń 300 pln, następca DA 2013


Recommended Posts

Witam


 


§  Budżet: 300pln


§  Jakiej myszki obecnie używasz: razer DA 2013


§  Jaką masz obecnie podkładkę: razer goliathus speed


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1600/1800


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: nie gram


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): DA Inkwizycja, Diablo3 itp.


§  Ile przycisków używasz w myszce: 2


§  Chwyt: finger/claw


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce :1+3+1


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka:15.5


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: sprzedaż


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): brak pseudo gumy, wolna pod palcowania, podwietlana rolka, profilowana


 


Biorę pod uwagę Zowie EC1-A, choć nie wiem czy to najlepsza opcja, stąd ten post.


Przy okazji chce kupić podkładkę, Zowie P-SR - ewentualnie ... ?


 


Bede zobowiazany za rady, razera sobie odpuszcze, mialem i juz sie chyba ta firma przejadłem :)


Link to post
Share on other sites

EC1-A to bardzo dobra mysz. Jeżeli chcesz zastąpić DA i zostać przy profilu to Zowie jest odpowiednia. Jeżeli jednak chcesz trochę zmian to Zowie FK1 jak i Mionix Avior 7000 to kolejne bardzo dobre gryzonie. Roccat Kone Pure być może Ciebie również zainteresuje.

Link to post
Share on other sites

Waham EC2-A się w głównej mierze miedzy EC1-A a EC2-A, kwestia chwytu oraz wielkości.

Zowie FK1 z tego co czytałem i obejrzałem kilka fot palcuje się, a  Avior 7000 miałem, ale doszedłem do wniosku, ze nie lubię na dłuższa metę myszek symetrycznych.

Link to post
Share on other sites

Nie kieruj sie ulozeniem palcow na gryzoniu, ani to czy dobrze sie gra na niej palmem, clawem czy fingertipem, to wszystko to subiektywne odczucia. Ja na ten rpzyklad mam chwyt claw grip i gra mi sie swietnie na roznych myszkach, od malych typu roccat kova+ jak i na wiekszych typu logitech g400 czy g402.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, teraz jest pytanie czy jest sens płacić więcej, jeżeli to to ta sama jakość wykonania.

W sumie jak poszukać to cenowo wypada podobnie jak zowie :

 

http://www.x-kom.pl/p/203798-mysz-przewodowa-roccat-kone-pure-naval-storm-optical-5000-dpi.html

http://www.x-kom.pl/p/216390-mysz-przewodowa-roccat-kone-pure-desert-strike-5000-dpi.html

 

Wizualnie ta wersja "pustynna" wygląda niczego sobie, kolorystycznie inaczej niż reszta stawki.

 

Link to post
Share on other sites

 

Biorę pod uwagę jedynie optyki.

 

Czym się różnią, bo cena to na pewno  :D

Roccat Kone Pure Optical vs Roccat Kone Pure Military ?

Roznia sie przede wszystkim sensorem! Optivasl ma sensor 3090 a military 3310 <--- lepszy. 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Kuszący wabik ten kolor. Nie są to złe myszy, lecz z mojej strony gdybym to ja był na Twoim miejscu to wszedł bym w Zowie.

 

I bądź tu mądry  :D

Argumenty ?

 

Jaka dobrać podkładkę, mój jedyny wymóg to szmacianka.

Edytowane przez nigrin
Link to post
Share on other sites

Skoro nie potrafisz wybrac miedzy zowie a roccatem (wez pod uwage tylko wersje military, ma ten sam sensor co zowie) to wez po prostu tansza. Co do podkladki ja bede do obrzydzenia powtarzal - > Zowie gtf rough:P Niestety to dosyc droga podkladka wiec jezeli Twoj budzet jest sztywno ograniczony do tych 300zl to musisz popatrzec za czyms tanszym. Tutaj np podkladka roccat taito, ktore swietnie pasuje do myszek roccat natomiast nie bardzo do zowie, wiec gdybys wybral ta podkladke to raczej wez tez myszke roccat.   

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Tak teraz przyglądam  się Twoim wymaganiom, i skoro nie grasz w FPS  to już wiele wyjaśnia, bo w tym wypadku kiedy byś pozostał przy Zowie to możesz dobrać podkładkę Roccat Siru. I z tym Combo zamkniesz się w wskazanym budżecie.Dodam że wybór Zowie jest taki bardziej Pro. Nie wiem tylko czy to akurat jest aspekt który dla Ciebie powinno być istotne.

Ale to nie przekreśla zarazem Serii Pure. Są to dobre myszy, i dodatkowo bardzo wygodne. 

I ponownie kiedy nie grasz w FPSy możesz wejść w Military, czy Desert. Aktualnie X-Kom ma całkiem niezłe ceny na te myszy.

Link to post
Share on other sites

Jednak zdecydowałem się na Roccat Kone Pure Military, dlaczego, mogę swobodnie lawirować miedzy 1600/1800/2400 Dpi.

Myślę, ze "pustynna" opcja kolorystyczna będzie się najmniej brudziła, poza tym jak już pisałem, powiew świeżości na biurku, większość peryferii to głownie kolor czarny, lub zbliżony.

 

Co do podkładki to pisałem już wcześniej, ze preferuje szmacianki a Siru to plastik.

Link to post
Share on other sites

To radze zweryfikowac swoj podglad. :P

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/roccat-kone-pure-military/

 

Dla ulatwienia podam fragment z tej recenzji. 

 

"Competitive gaming (ocena pod kątem rywalizacji w sieciowych grach FPS: CS;GO, BF4, APB:R oraz RTS: W3:TFT)

Zdecydowanie dla graczy trzymających fingertipem, posiadających szczupłe dłonie, poszukujących lekkich (o równym rozłożeniu masy), stabilnych i zwrotnych myszek. Sensor w niej jest doskonały. Przyciski dobrze dobrane (jedynie boczne wymagają przyzwyczajenia) i ulokowane. Ślizgacze zapewniają równy, gładki ślizg na większości podkładek, są w miarę szybkie. Jedynie osobom, które cierpią na nadpotliwość dłoni może przeszkadzać lekko śliska powierzchnia. Doskonale sprawdza się w grach FPS i RTS.

Ocena w kategorii competitive gaming (CS;GO, BF4, APB:RW3:TFT) – 5/5"

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

A co tam mieli napisać gdzie rynek jest nasycony takimi ikonami jak DA, pisze to niechętnie ale pewne modele SS czy Zowie bądź ostatni Avior się wkradł do tego grona. Swoją opinię popieram faktem że sam grałem Kone XTD i jest on super, lecz jednak w CS gra mi się o wiele lepiej Aviorem. Są tacy którzy, z racji iz w przypadku Zowie nie ma możliwości zmiany DPI z poziomu myszy, uważają to za duży plus.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...