Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam. mam średniej wydajności kompa (zresztą kupionego tutaj na forum :)) i chciałbym wymienić w nim dysk. komp to intel e7400, 3gb ram, radek 4850, dobry markowy zasilacz i dysk stary tylko 160 gb :/ potrzebuję więcej miejsca na dane i chciałbym kupić coś o pojemności 1tb. możecie polecić coś takiego? jeszcze dawno w cd-action czytałem o hybrydowych dyskach jak seagate momentus xt. dobre rozwiązanie dla starszych kompów, aby je przyspieszyć. warto pchać się w coś takiego w moim kompie? ile kosztuje taki dysk? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cenowo hybrydy nie wypadają korzystnie. Ale jeżeli dysponujesz środkami to czemu nie. Odczyt na hybrydzie będzie szybszy czyli po prostu najczęściej używane programy będą się uruchamiać szybciej, natomiast zapis pozostaje jak na normalnym HDD. A jeżeli chcesz jak najtaniej to nie pozostaje nic innego jak klasyczny HDD od Seagate lub WD

Z cenami to różnie zależnie od sklepu np.: tutaj lub tutaj cena nieco przekracza 300 zł

Osobiście uważam, że to zależy na jaki egzemplarz się trafi. Są zwolennicy zarówno WD i Seagate. Ja tam bym brał tańszy. Jak coś lepszego to WD Black ale koszt także rośnie.

Edytowane przez fastdraw
Link to post
Share on other sites

Komputer na takim SSHD latać nie zacznie, jeśli chcesz widocznie poprawić jego wydajność to tylko grubsza modernizacja da efekt. A jeśli masz mało wydajny obecny dysk to już zmiana na nowoczesny HDD 1TB da zauważalną poprawę wydajności dzięki lepszym transferom i mniejszemu czasowi dostępu do danych. Wiem po sobie jak swego czasu w zestawie z C2D zmieniłem dysk WD 250GB z 2007r na nowy model Seagate 500GB.

Link to post
Share on other sites

i chyba tak zrobię, kupię dobry dysk 1tb i będzie wystarczyć. dzięki :) mój obecny dysk jest jeszcze starszy jak 2007, więc z pewnością będzie różnica widoczna. poszukam jutro dysku i jeszcze wam zlinkuje co wybrałem i czy można zamawiać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...