Skocz do zawartości

Telefon do 600zł pomóżcie nie mam żadnego doświadczenia


Recommended Posts

Jestem totalnie zielony w temacie telefonu a ich rodzaji jest pierdyliard dlatego nie potrafie znaleźć odpowiedniego 

 

 

 

  • mój budżet : ok. 600zł max
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Mieszkam w Wodzisławiu Śl. chciałbym żeby przesyłka była ostatecznością najlepiej sklep w okolicy
  • nówka czy używka :Jest mi to obojętne tylko nie chciałbym żeby telefon miał na sobie duże i intensywne ślady używania.
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: całkiem spory tylko żeby przez to nie był papierkowy i po naciśnięciu rozlewał się ekran 
  • preferowany system mobilny :nie rozumiem o co chodzi gdyby ktoś podpowiedział to uzupełnię
  • do czego będę używać urządzenia :Gry szczególnie oglądanie filmów troszke lepsza jakość zdjęć też byłaby przydatna wi-fi
  • moje najważniejsze wymagania :punkt wyżej jestem na poziomie gimnazjum więc oprócz pokrowca jaki na 100% dokupię mocny telefon byłby najlepszy 

Mam spore wymagania ale za nic nie potrafię znaleźć dla siebie odpowiedniego modelu nigdy wcześniej nie korzystałem nawet z telefonów ale czas mam do maja z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)  Dodam że Sony Xperia m2 to coś w moim stylu tylko jak czytam to że jest podatna na zarysowania od razu mnie to zniechęca 

Edytowane przez Night92
Link to post
Share on other sites

podałem budżet wynosi 600zł tak dla przypomnienia sprawdze ten telefon ale oczekuje troszke dłuższych wypowiedzi i różnorodność bo to przypomina mi reklame.

ok. 600zł max taki podałeś budżet . Jak dla mnie znaczy to około 600zł maksymalnie, więc skoro około to znaczy, ze 649zł też podchodzi pod około 600pln.

Jadąc dalej, sam zauważyłeś, że możesz sobie poczytać o tym telefonie w internecie, prawda jest taka, że nie ma rozsądnych propozycji alternatywnych do wyboru jeśli chcesz kupić dobry telefon za rozsądną cenę, ten G2 mini jest już gorszy, ewentualnie jak jie boisz sie chińskich wynalazków to spróbuj poszukać Xiaomi Redmi Note, fajny telefon za rozsądne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Przyznaje wam racje źle napisałem a ten proponowany telefon wygląda świetnie coś w moim typie widze że jesteś ze sląska nie znasz czasem mojej okolicy ? 


Najlepiej gdyby ktoś mi podał telefon który posiada już spory czas chciałbym żeby 2 lata bynajmniej przetrzymał 

Link to post
Share on other sites

Lumii 640 nikt Ci nie pokarze :) - to świerzy model, dostępny w przed sprzedazy. Opinie o nim sa na podstawie paru recenzji - oraz przez porównanie z Lumią 735, ktora w swojej klasie jest jednym z najlepszych wyborów. Co do aparatu - w L640 zastosowano ulepszony aparat z Lumii 920 - a ta robi bardzo dobre zdjęcia, nawet po dwóch latach od premiery są bardzo dobre.

 

L640 ma parametry L735 z paroma roznicami - L640 ma więkasza baterię, lepszy aparat tylni i znacznie gorszy przedni - L735 to telefon z silnym naciskiem na "samojebki" :) stąs świetny przedni aparat. Lumia 640 zaś ma byc swoistym następca Lumi 720 - czyli solidny sprzęt, z bardzo dobrym aparatem za sensowne pieniadze.

 

Inne zalety to długość wsparcia - Lumie mają je bardzo dlugie, nawet najtańsza, mająca ponad 2 lata Lumia 520 dostaje nowe wersje oprogramowania i pod koniec tego roku dostanie najnowszy Windows 10 Mobile. Żaden telefon z Androidem nie ma takiego wsparcia.

Do tego Masz płynny i szybki sprzęt, łatwy w opanowaniu, nie wymagający żadnych zabiegów.

 

Ogolnie obecnie jednymi z najlepszych telefonów w swojej klasie cenowej są : w cenie około 400 zl Lumia 535, a za 750 zl mamy Lumie 735 - to są ceny sklepowe.

 

Lumia 640 - która na dniach debiutuje - obecnie w przedsprzadaży - ma cenę 650 zł - co spowodowało, że dziś kazdy ją poleca :) - w zasadzie jest lepsza nawet niz L735 :) - ja osobiście zamówiłem L640 jako zastępstwo dla mojej L720. :)

 

To dla tego ją polecamy - dokladając te 50 zl Dostaniesz swietny telefon - który w zasadzie nie ma konkurencji, może po za sprowadzanymi z Chiń telefonami bez gwarancji, wsparcia, serwisu i ochrony jaką daje Ustawa o Ochronie Konsumentów.

 

Na dziś w okolocach 600 zl nie ma nic lepszego niż Lumia 640.

Link to post
Share on other sites

Lumia 735... nie znajdziesz lepszego telefonu. Prosty klarowny wygodny bezawaryjny.. problem może być ze znajlezieniem w takiej cenie ale jeśli lubisz polować to spokojnie OLX lub Allegro przyjdą z pomocą i na pewno kupisz go w takiej cenie..

 

Wiem bo sam kupiłem ostatnio żonie szarą lumie 735 co prawda ma tylko 22 mies gwarancji ;) ale to nówka sztuka nie otwierana ;P

Link to post
Share on other sites

tanakov właśnie, ze znajdzie, bo znajdzie to o czym piszemy czyli Lumie 640.

Autorze na dwa lata spokojnie Ci wystarczy, bo ten telefon ma specyfikacje porównywalna z flagowymi modelami sprzed dwóch lat, a poza tym rynek telefonów stanął w miejscu, więc nie zapowiada się na razie żadna rewolucja w ciągu najbliższych dwóch lat. Może po 2020 będą wprowadzone lepsze baterie do telefonów, albo będą lepsze procesory produkowane na grafenie, ale na chwilę obecną to producenci nie mają do pokazania poza ulepszaniem dostępnych modeli tak wiec bierz śmiało Lumie 640 i się więcej nie wahaj, bo nic lepszego nikt tutaj nie wymyśli.

Link to post
Share on other sites

Znajomy właśnie odebrał Lumię 640 :)

 

Na szybko, bo bawiliśmy się nim raptem 10 minut :)

 

Ekran - JASNY, BARDZO :) - jasność jest duża, większa chyba nawet niż w mojej L920 czy L930 - w słoneczku wszystko widać. Clear Black daje radę - w słońcu mamy wrażenie, że to ekran z wyższej półki, obraz jest ostry. Mam też świetną czułość, reakcje są błyskawiczne.

 

Aparat - zrobiliśmy parę fotek i nie widzę większych różnic między moją L920 a L640, oczywiście "na oko" - w ciemnym przejściu zdjęcia też wyszły podobne. Pewnie ktoś się pokusi :) o zrobienie szczegółowego testu - ALE - na szybko można powiedzieć, ze aparat w L640 jest bardzo dobry, wręcz świetny jak na te pieniądze - bo należy pamiętać, że to telefon za 650 zł.

 

Obudowa - znajomy nabył  Niebieską, bardzo dobra jakość, spasowanie ciasne, nic nie trzeszczy, ugina się. Trochę szkoda, że jest błyszcząca i nie ma żółtego :) ale jest bardzo dobrze. Wbrew obawom mimo, ze błyszcząca nie jest śliska.

 

Ogólnie po 10 minutach z Lumią 640 - to rewelacyjny sprzęt - za 650 zł dostajemy naprawdę dużo,

Link to post
Share on other sites

Ja wolę Czarne :) - i taka kupiłem - ALE - zobaczyłem u znajomego jak wyglada Żółta :) Żałowałem.

 

Tak czy inaczej - obudowę można zmienić w L640 - więc jak sie znudzi kolor .... :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...