Skocz do zawartości

Jakie opony i gdzie kupujecie?


Recommended Posts

Znalazłem testy ADAC (jest to największy związek motoryzacyjn w Niemczech. Liczy sobie kilkanaście milionów członków). Tutaj znalazłem testy różnych rozmiarówek: http://www.oponeo.pl/testy-adac/testy-adac-opon-zimowych

 

Im droższe opony tym bezpieczniejsze (z niewielkimi wyjątkami). W sumie, jest to ze sobą skorelowane, więc ameryki nie odkryłem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Osobiscie polecan Nokiany. W A4 B8 mialem Nokian zLine na lato i nawet dobrze lepiły, chociaż nie były najcichsze. Na zime miałem WR G2 i też spoko guma. Plus taki, że mają świetny stosunek jakości do ceny. Teraz do Gulfa na zimę kupiłem WR A4. Mocno zastanawiałem się też nad Vredestein.

 

Z budżetowych Dębica nie jest zła o ile jest nowa. Dość szybko gubi bieżnik i swoje właściwości.

 

Odradzam wszystkie chońskie wynalazki. Miewałem różne chińczyki "do upalania" i można było kapcia zapalić na 4rce przy 30km/h, także nie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Zależy jakie ale miałem 3 komplety w różnych autach w tym jakieś premiumy 3d sp sporty czy jakieś takie, jak dla mnie zdecydowanie za drogie gumy do tego co oferują. 1/3 ceny to płatność za markę. Jest wybór sporo tańszych i lepszych kapci. Z najtańszych ale przyzwoitych na lato świetne są Zeetexy HP102+. Zrobiłem na nich poprzednim autem ponad 15 tysięcy kilometrów bez problemów.

Link to post
Share on other sites

A nie napisałem, chodziło mi o Dunlop SP Sport Bluresponse czyli konkretnie te z tego rankingu: http://www.oponeo.pl/artykul/najlepsze-opony-letnie-205-55-r16-wg-kierowcow

W sensie zastanawiam się czy rzeczywiście warto wydawać na nią trochę większą kasę. Powiem tak, sporo jeżdżę i dobre opony spisujące się dobrze na różnych typach nawierzchni (mokra, sucha) to dla mnie istotna kwestia.

Link to post
Share on other sites

Hm... jakieś najtańsze najtańsze z Ceneo. Zimowe. Chyba sava czy coś takiego. Nie pamiętam. Kupiłem 5 lat temu i jeżdżą. Nie mam żądnych zastrzeżeń co do nich. Więc ok. Wgl nie zniszczone, posłużą pewnie jeszcze z 10 lat mam nadzieję. Letnie były od nowości w aucie. Do poprzedniego auta były kupowane używane. Jakaś zbieranina, każda innej firmy. Też jeździły. Teraz bym kupił w Oponeo. Nie wiem czy 5 lat temu był ten serwis. Priorytetem były jak najniższe koszty. Generalnie chyba mało jeżdżę. Od 5.000 do 7.000 km rocznie. Średnio 5.500km. Szkoda było ładować kasy w jaką tam firmową.

 

Tacie w tym roku zamówiłem na Oponeo właśnie. Wszystko w porządku. Nie pamiętam jaka firma. Chyba Dębica jakaś najtańsza. On sobie wybrał i takie zamówienie poszło.

Edytowane przez interceptor
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam opony bravuris. Mam je trzeci sezon i sprawują się bardzo dobrze. Nie huczą, dobrze kleją na zakrętach i nie ścierają sie tak szybko choć mam tą wersję z wyższym indeksem prędkości. Na przyszły sezon jeszcze starczy, a jak na przejechane 60 tysięcy to chyba dobry wynik? 

Link to post
Share on other sites

Wszyscy polecają Uniroyal Rainforce, jeśli chodzi o trakcję na deszczu z takich w miarę normalnych cenowo ponoć trudno o lepsze.

 

Ja teraz kupiłem Dębice Presto UHP 2 (205/50/17) pod nowe koła bo były na promce w Oponeo jako nowość z dobrymi parametrami. W zasadzie kupiłem felgi z oponami, ale jedne to były Hankook 5-letnie czy nawet więcej, a drugie to Imperiale zupełnie nowe. Długo głowiłem się które zostawić, ale w końcu doszedłem do wniosku, że dam szansę chińskim skoro całkiem nowe, chociaż opinie w necie mocno rozbieżne, szczególnie na mokrym. Poszły na tył, nie wiem czy dobrze, nie znam się. Na razie jeździ się ok, ale ja nie jeżdżę jakoś szybko, moje auto nie jest też supermocne, więc powiedziałbym, że nie potrzebuję cudów, jeśli chodzi o opony, o ile pozwalają dobrze hamować i skręcać i spełniają swoje podstawowe funkcje :>. Chociaż ostatnio pocisnąłem na autostradzie nieco i przy dużych prędkościach auto jest bardzo stabilne, ale to może mam takie wrażenie przez to, że koło szersze od poprzednich felg.

 

Ogólnie to można odnieść wrażenie, że auto pływa, ale to raczej wina zawieszenia, nie opon ;P Mimo (jak dla mnie) dość niskiego profilu, dalej jest komfortowo i niegłośno więc dla mnie są ok. Nie zauważyłem też, żeby na mokrym jakoś tył uciekał, ale raczej nie próbowałem doprowadzić do takich sytuacji więc na 100% nie potwierdzę. Tak czy siak te Dębice, wydaje mi się, mają fajny stosunek cena-jakość.

Link to post
Share on other sites

Kupuje tylko internecie, to po pierwsze. W marketach to same kormorany z etykietami EE, a u wulkanizatorów jak nie ma się nikogo znajomego to raczej nie brać bo marże potrafią zabić. Ceny sprawdzam na ceneo lub innych porównywarkach a zanim w ogóle zacznę szukać to wcześniej testy i opinie koniecznie gdzieś na niezależnych stronach czy blogach. Sensownie wyglądają testy na blogu wulkanista.pl (testy letnie, testy zimowe). Często aktualizowane testy ADAC i inne, mnie osobiście wyniki przekonują, zrobione wszystkie zestawienia ze smakiem, czytelnie. Ogólnie kazdy chwali swoje, no chyba że miał jakąś przygodę z drzewem, albo zderzakiem to wtedy wina opon, a prawda taka że opony często mają najmniejszą winę, o ile ktoś dba żeby głębokość bieżnika w jego ogumieniu nie była mniejsza niż 4mm w oponach letnich i min. 5 mm w oponach zimowych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Co do sklepu to od dłuższego czasu z internetowego zamawiam z aaaopony. Wybór spory tam jest i różne marki. Teraz mam letnie tomkety na przykład. Powoli też już będę zaczynał rozglądać się za zimówkami jeszcze konkretnej marki nie wybrałem ale to kwestia czasu i porównania jakie będą najlepsze. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zupełnie nie rozumiem tendencji w której wiele osób decyduje się na zakup używanych opon. Opon które na dobrą sprawę są niewiadomoego pochodzenia. Nie wiadomo, kto jak i ile na nich przejechał.
Co jak co, ale opony to jeden z ważniejszych elementów które wymiernie wpływają na bezpieczeństwo. Tam na boku jest też informacja, na temat daty ich produkcji. Na to moim zdaniem też trzeba zwrócić szczególną uwagę. Niewiele osób to robi, ale warto sprawdzić. Tutaj np jest info https://www.oponeo.pl/artykul/data-i-miejsce-produkcji-opony na ten temat.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Opony z Rosji? Panie, daj Pan spokój. Byłby strach na tym jeździć. Tak samo zresztą jak na bieżnikach i większości używek. Jak kogoś nie stać choćby na komplet najtańszych budżetowych Dębic po 150pln/szt raz na kilka lat to niech wsiada z zbior kom i nie zagraża innym.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

testowane na sobie - lepiej kupić nowego chińczyka ( ale nie taki najtańszy ) niż używane

Testowane na sobie, nie kupować żadnego chińczyka. Oczywiście czasy się zmieniają i nawet chińczyki stają się coraz lepsze, ale w testach są daleko w tyle za czołówką. Drogi chińczyk kosztuje podobnie do normalnych opon, a nawet oszczędność 100 zł na komplecie w stosunku np do savy lub baruma mija się z celem.
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Potrzebuję jakiś przyzwoitych opon do jazdy na co dzień w jesienno/zimowych warunkach. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze?

Nie chcialbym zapłacić nie wiadomo jak dużej gotówki. Same opony - wydaje mi się, że w popularnym rozmiarze: 205/55 R16

Edytowane przez Yelll
Link to post
Share on other sites

Dobra cena, fajne opony to uniroyal rainsport 3, mam od ponad roku. Cena poniżej 200 zł szt.

Uniroyal jest z reguły niepokonany na deszczu, więc w sam raz dla Ciebie.

 

Tylko to są typowo letnie, a jeśli chodzi o zimę to jeżdżę na pirelli cinturato, problem mają jeden - szybko się zużywają.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...