Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze części do zestawu [1800 zł]


Recommended Posts

  • Pozwoliłem sobie skopiować wzór od innego użytkownika bo jest bardzo przejrzysty. Wracając do tematu kolega poprosił mnie o pomoc w złożeniu komputera do gier. Nie interesują go żadne "FULL HD" rozdzielczości 4K i max detale. Chce po prostu sobie pograć w gry stosunkowo komfortowo. Do wydania 1800 zł. Sama paczka. Ja osobiście rozważałem LGA 1155 - intel intel Core i5 2500; 8 GB Ramu; Płytę główną - bez fajerwerków taką zwykłą; I karta graficzna - tu mam twardy orzech do zgryzienia bo nie wiem co wybrać. Rozważałem GTX 480 - ale to prądożerny potwór i czy warto ? Jak to wygląda w praktyce ? Ktoś coś ? I wtedy w gre wchodzi zasilacz. Czy 600 W wystarczy ? mam na myśli coś markowego - OCZ lub Chieftec. 

 

Zastosowanie komputera : Gry - CS:GO, LoL, HotS - przedewszystkim, po za tym jakieś nowości ale bez fajerwerków w detalach i rozdzielczości jak wyżej. 

Maksymalna kwota : 1800

Których części potrzebuję : Buda bez dysku i obudowy.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: Max 1280x1024 

Specjalne wymagania : Bardzo preferowana nVidia i Intel 

Części z poprzedniego komputera : Dysk i obudowa

Własna propozycja zestawu : Jak wyżej. 

Ostanie pytanie to czy warto się oglądać za używanymi częściami czy tylko nowości wchodzą w grę? Będę turbo wdzięczny za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

to ja podpowiem na ostatnie zagadnienie :)

przy tym budżecie zdecydowanie warto iść w części używane

 

pomysł na procek masz bardzo dobry 1-2 generacje wstecz to wciąż bardzo wydajne procesory - ostatnio bardzo powolny przyrost mocy przy nowych generacjach

 

co do karty graficznej przy radeonie dostaniesz lepszy stosunek cena/wydajność

 

jeśli upierasz się przy nVidii to myślę że do takich rozdziałek gtx 660 /ti będzie aż nadto ewentualnie z nowej serii gtx 750 /ti - dużo wyższa kultura pracy 

Edytowane przez armi3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...