Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pomoc przy wyborze części do zestawu [1800 zł]

zestaw gry tanio 1800 komputer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 markeloff

markeloff
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 06 kwiecień 2015 - 23:58

• Pozwoliłem sobie skopiować wzór od innego użytkownika bo jest bardzo przejrzysty. Wracając do tematu kolega poprosił mnie o pomoc w złożeniu komputera do gier. Nie interesują go żadne "FULL HD" rozdzielczości 4K i max detale. Chce po prostu sobie pograć w gry stosunkowo komfortowo. Do wydania 1800 zł. Sama paczka. Ja osobiście rozważałem LGA 1155 - intel intel Core i5 2500; 8 GB Ramu; Płytę główną - bez fajerwerków taką zwykłą; I karta graficzna - tu mam twardy orzech do zgryzienia bo nie wiem co wybrać. Rozważałem GTX 480 - ale to prądożerny potwór i czy warto ? Jak to wygląda w praktyce ? Ktoś coś ? I wtedy w gre wchodzi zasilacz. Czy 600 W wystarczy ? mam na myśli coś markowego - OCZ lub Chieftec. 
  •  
  • Zastosowanie komputera : Gry - CS:GO, LoL, HotS - przedewszystkim, po za tym jakieś nowości ale bez fajerwerków w detalach i rozdzielczości jak wyżej. 
  • Maksymalna kwota : 1800
  • Których części potrzebuję : Buda bez dysku i obudowy.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Max 1280x1024 
  • Specjalne wymagania : Bardzo preferowana nVidia i Intel 
  • Części z poprzedniego komputera : Dysk i obudowa
  • Własna propozycja zestawu : Jak wyżej. 

Ostanie pytanie to czy warto się oglądać za używanymi częściami czy tylko nowości wchodzą w grę? Będę turbo wdzięczny za pomoc.

• 0

#2 armi3

armi3
  • Gaduła

• 342 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 08:20

to ja podpowiem na ostatnie zagadnienie :)

przy tym budżecie zdecydowanie warto iść w części używane

pomysł na procek masz bardzo dobry 1-2 generacje wstecz to wciąż bardzo wydajne procesory - ostatnio bardzo powolny przyrost mocy przy nowych generacjach

co do karty graficznej przy radeonie dostaniesz lepszy stosunek cena/wydajność

jeśli upierasz się przy nVidii to myślę że do takich rozdziałek gtx 660 /ti będzie aż nadto ewentualnie z nowej serii gtx 750 /ti - dużo wyższa kultura pracy 

Użytkownik armi3 edytował ten post 07 kwiecień 2015 - 08:21

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw, gry, tanio, 1800, komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych