Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Poszukuję wypasionej klawiatury do 400 zł,  sam jestem zielony w tym temacie i nie wiem co mam wybrać. Znalazłem klawiaturę SteelSeries Apex ale z tego co wiem jest ona zwykła nie mechaniczna. Co sądzicie o tej klawiaturze? Czy to duży minus że jest zwykła ? Przyciski makro -co to jest ? Czy są często wykorzystywane w FPS-ach i RPG ? Moglibyście polecić jeszcze jakieś inne klawiatury ( Bardzo mi zależy żeby była podświetlona ) ?

Link to post
Share on other sites

400zł za membranę to imo za dużo, w tej cenie masz już przyzwoite mechaniki. Przyciski makro są to dodatkowe przyciski na klawiaturze, które przeznaczone są na nagrywanie na nich makr (czyli zautomatyzowane naciskanie kliku klawiszy, np. klikasz jeden raz i wykonuje Ci się kombinacja klawiszy Q + E + 1 + cokolwiek co sobie ustawisz). Zainteresuj się tematem przełączników mechanicznych ( lektura do przeczytania: http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/)

 

W podanej przez ciebie cenie z podświetleniem dobrym wyborem będzie CM Storm Quickfire TK  tym, że nie jest ona pełnowymiarowa. Dostępna na blue, red i brown.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz do wydania 400zł to grzechem byłoby nie kupienie mechanika, bo w tej cenie możesz je kupić. Obie wyżej wymienione klawiatury są dobrej jakości, chociaż na twoim wybrałbym pełnowymiarową CM Strom QuickFire Ultimate. Jeśli masz zamiar pograć na niej to makra naprawdę ci się przydadzą.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Która z tych klawiatur będzie stosunkowo cicha? Corsair K70 nie ma makr ( potrzebuje ich ).

Klawiatura z układem niemiecki różni sie tylko "z" i "y"?. Do gustu przypadła mi CS Storm, powyżej budżetu ale do przeżycia. G710 za 289 zł jest ale widze że śa to klawiatury "po wystawowe", raczej szukam czegos "nowego".

Jeszcze jedno pytanie co do przełączników w cs storm, czytam że jest tam cos takiego jakby podwujny clik, jak to wygląda w praktyce i czy mocno przeszkadza w grach ( wszystkie pomijając fps :))?

Edytowane przez -grz3sztof-
Link to post
Share on other sites

Podwójny klik odnosi się do przełączników MXBlue. W grach w niczym to nie przeszkadza, za wyjątkiem specyficznego kliku jak z lat 90tych i klawiaturze  IBM model M. Lecz gdy takowy dźwięk będzie Tobie przeszkadzał możesz go wytłumić za pomocą Oringów które bez problemu kupisz na Allegro.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio chyba to tylko oto, "kto da więcej".

Nie rozumiem jednak że w temacie o klawiaturze za 400zł pojawia się pytanie o podwójny klik i nagle tok rozmowy przekształca się, jak działa MX Blue. Bo MX Blue nie idzie wyciszyć. Jeżeli to prawda i to zostało sprawdzone to sugeruje założyć sprawę producentowi oringów gdzie w sposób zdefiniowany jest możliwość udowodnienia iż w przypadku MX Blue te Oringi nie zdają egzaminu. 

Link to post
Share on other sites

Lecz gdy takowy dźwięk będzie Tobie przeszkadzał możesz go wytłumić za pomocą Oringów które bez problemu kupisz na Allegro.

 

Tym zdaniem zwyczajnie wprowadzasz użytkownika w błąd. Palnąłeś głupotę i wymyślasz głupie tłumaczenia.

 

Lecz producenci takowych Oringów twierdzą że spełniają one rolę w każdym rodzaju przełączników.

 

:facepalm:

Link to post
Share on other sites

No coz poczytalem i wiem kto ma racje. Po czescci Akcedi masz racje oringi mozna zastosowac w cherry mx blue tez. Natomiast Tycha ma racje twierdzxac ze nie da sie w zaden sposob wyciszyc charakterystycznego kliku tych przyciskow. 

 

Zrodlo potwierdzajace ta informacje znajdziecie na dobrze nam znanej stronie:

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/klawiatury/gamdias-hermes-ultimate/

 

Nie musicie czytac wszystkiego, wystarczy punkt 3-eci. Funkcjonalnosc.

Link to post
Share on other sites
Dziękuje za odpowiedź. Która z tych klawiatur będzie stosunkowo cicha? Corsair K70 nie ma makr ( potrzebuje ich ).

Klawiatura z układem niemiecki różni sie tylko "z" i "y"?. Do gustu przypadła mi CS Storm, powyżej budżetu ale do przeżycia. G710 za 289 zł jest ale widze że śa to klawiatury "po wystawowe", raczej szukam czegos "nowego".

Jeszcze jedno pytanie co do przełączników w cs storm, czytam że jest tam cos takiego jakby podwujny clik, jak to wygląda w praktyce i czy mocno przeszkadza w grach ( wszystkie pomijając fps :))?

 

Kupiłem wystawowe G710 mxblue za 330 i red za 289. Zakochałem się w niebieskich, pisze się bardzo przyjemnie, a i do grania mi odpowiadają. Bardzo chciałem mieć dwie ale ciągłe zmienianie klawiatury mnie męczyło. Zostałem przy blue i raczej nigdy nie wrócę do zwykłej membranowej. Klawiatury z wystawy ale moje wyglądają jak nowe tylko z krótsza gwarancją. Poza tym są naprawdę solidne, a makra i profile ustawia się do wszystkiego łatwo. Cena producenta to 700 zł, a tutaj masz za niecałe 300 i powiem, że gdybym mógł wcześniej wypróbować je to chyba bym nawet te 700 zł wydał. Warte swojej ceny.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

To chyba nie widzieliście tej klawiatury na żywo. Ja swoją zalałem colą drugiego dnia i dwa razy rozbierałem, myłem i zdejmowałem wszystkie kapsle kilkukrotnie. Żadnego nie udało mi się złamać, a klawiatura sama w sobie jest bardzo solidna i nawet mogę powiedzieć, że mocowania kapsli są grubsze niż w tesoro.

 

Samo pcb myłem mydłem, a suszyłem powietrzem ze sprężarki. Działa idealnie.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Poklikałem mx brown i mi sie spodobało, zamówiłem cs strom tigger-z. Czekam na dostawę i zobaczę jak to będzie wyglądać. Klikałem na jakiś innej marce, ale sądzę że przełączniki to przełączniki i nie powinno byc dużej różnicy. Używałem jeszcze razera chrome, le zdeydowanie za głośna jak na moje warunki. Brown wydaje sie idealny, ale zobaczymy...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...