Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera Gry, multimedia, CAD 3D

  • Maksymalna kwota : 2700 [pudło]

Których części potrzebuję : jednostka centralna

Czy będę podkręcać sprzęt? :Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: Obecnie 19'', 1360x768 - do zmiany w przeciągu kilku następnych tygodni na 22''-24''.

Specjalne wymagania : Obecnie buduję bez dysku SSD, ale mam zamiar kupić taki w ciągu następnych tygodni.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nic

Własna propozycja zestawu : tak, mam: http://www.morele.net/inventory/info/7E9H6L/

Inne : W proponowanym przeze mnie zestawie znajduje się procesor i3 - mam zamiar popracować na nim przez następne paręnaście miesięcy. Po tym czasie w razie potrzeby planuję zmienić go na i5. Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie wziąć teraz słabszej karty graficznej (takiej za  600 - 700 zł), aby kupić teraz i5 i wymienić kartę za ok. 8 miesięcy - rok. 

Link to post
Share on other sites

Opłacalność zakupu dysku 500 GB jest zerowa. Za 30 zł więcej masz 1TB. Dopłata do H97 nie wiem czy będzie tutaj miała sens. O ile zostaniesz przy i3 i będziesz go zmieniał na i5 z rodziny Broadwell to ok. Jeżeli natomiast będziesz iść w Haswell Refresh to spokojnie możesz brać tańsze B85. Złotym środkiem będzie tutaj inwestycja w i5 4460 na start + używany R9 280X z allegro w cenie ~ 600 - 700 zł. 

 

Osobiście szedłbym w mocniejszy procesor. Wymiana GPU jest o wiele mniej problematyczna niż wymiana CPU. Warto zacząć od mocnej bazy, a tutaj lepszym wyborem będzie mocny CPU. Tym bardziej, że póki co masz monitor z niską rozdzielczością. 

 

Można też podejść do tego z zupełnie innej strony:

 

Liteon iHAS124 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Vertex3D Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1000/6000) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/

 

2648 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw z procesorem serii i5 oraz R9 280X na starcie. Póki co dajesz 4 GB DDR3. Drugą kość pamięci możesz dołożyć przy wymianie monitora. Wydatek niewielki bo raptem ~ 130 zł. Minimalnie przekraczając zakładane 2700 zł:

 

Asus Radeon R9 280X DCII TOP 3GB DDR5 384bit (1070/6400) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 

 

GPU z 3 latami gwarancji oraz z wydajniejszym i bardziej kulturalnym chłodzeniem. Chłodzenie od Vertexa jest dość kiepskim wyborem ale jeżeli ktoś nie przykłada uwagi do kultury pracy to cena za tą kartę robi swoje.

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Dajesz 2x4GB na start i masz spokój z pamięciami. 

 

W cenie Vertexa R9 280X masz też takie karty jak R9 280. Patrz chociażby MSI Radeon R9 280 Gaming 3GB DDR5 384bit (860/6000)Mniejsza wydajność przy o wiele lepszym chłodzeniu. 

 

 

Zdecydowanie kombinowałbym tutaj aby zmieścić się z i5 4460 + R9 280X / R9 280 + 8 GB DDR3. Jest to możliwe. Następną modernizację przewidujesz za kilka - kilkanaście miesięcy. To szmat czasu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kajtek. - robisz tu ogromnie dobrą robotę, dzięki za odpowiedź.

 

Co do zestawu - nie zauważyłem, że wrzuciłem 500GB zamiast 1TB, mój błąd :)

 

Szukając na googlach sklepu ze sprzętem komputerowym nie trafiłem na esc.pl, a teraz przeglądając ich inwentarz widzę że mógłbym tam złożyć podobny zestaw w niższej cenie, albo z lepszych komponentów w podobnej cenie.. Firma musi popracować nad pozycjonowaniem, bo gdyby nie benchmark to pewnie bym na nich nie trafił. 

 

Z tego co widzę to najpewniej złożę zestaw z komponentów, które przedstawiłeś + dołożę drugą kość ram.

 

 

 

 

Zdecydowanie kombinowałbym tutaj aby zmieścić się z i5 4460 + R9 280X / R9 280 + 8 GB DDR3. Jest to możliwe. Następną modernizację przewidujesz za kilka - kilkanaście miesięcy. To szmat czasu. 

 

To prawda, ale również nie mam parcia na granie w najnowsze tytuły/z najwyższymi tytułami :- ) 

 

Dzięki za pomoc. Gdy pytałem na innych forach to najczęstszymi odpowiedziami było "ten proc/grafa to śmieć, dołóż z 1.5 i kup coś normalnego".. 

Link to post
Share on other sites

Dlatego zawsze warto zaangażować się trochę mocniej. Wiele ludzi zakłada jeden temat na forum, nie patrzą na to od kogo dostają odpowiedzi tylko lecą od razu z koszykiem do kasy.

 

 

 

Z tego co widzę to najpewniej złożę zestaw z komponentów, które przedstawiłeś + dołożę drugą kość ram.

 

Tutaj wiedz tylko tyle, że kultura pracy tego chłodzenia nie będzie jakoś wyśmienicie kulturalna.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...