Skocz do zawartości

Recommended Posts

Świeżo złożony komputer:

· płyta główna ASRock Z97 Extreme4

· pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

· procesor Intel Core i7-4790K

· karta graficzna EVGA GeForce GTX 970

Reszta chyba nie ma znaczenia w tej sprawie.

 

Zainstalowałem Win7 x64. Uruchomiłem go kilka razy działał bez zarzutu. Po paru dniach przerwy włączam komputer a on już dosłownie po sekundzie się restartuje, później wyłącza, nie dochodzi nawet do etapu połączenia z monitorem.

 

Spojrzałem na wyświetlacz na płycie głównej i wszystkie kody błędów dotyczyły problemów z pamięcią.

 

Zgodnie z zaleceniami w instrukcji próbowałem odpalać na jednej kości, w różnych slotach. Acz rezultat przeważnie bez zmian.

Za entym razem komputer się włączył i zdążyłem wejść do BIOSu, ale po chwili się zawiesił. Udało mi się tego dokonać parę razy.

 

Po wyjęciu na jakiś czas baterii z płyty głównej i uruchomieniu komputera na jednej kości RAM udało mi się dotrzeć do uruchomienia systemu, ale po paru chwilach problem powrócił.

 

Wykluczyłem problem po stronie pamięci RAM, bo moje przetestował u siebie kolega, a ja próbowałem odpalić komputer na jego kościach Corsair Vengeance. Efekt – bez zmian.

 

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę jak się z tym błędem uporać.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

odłącz wszystkie kable od obudowy , restart, i power , i odpal za pomocą przycisków z płyty, jak to samo to oddaj na gwarancję, też tak miałem u mnie przyczyną było wyładowanie elektrostatyczne podczas podłączania monitora , taki dziwny trzask i zaczęły się restarty, jedyne wyjście oddać na gwarancję :) ja tak zrobiłem,  naprawili , problem po roku znowu powrócił, ale przyczyną był przycisk restart od starej obudowy zużył się zestyk , kapnołem się dopiero jak dostałem nowa płytę a tu to samo :), ciekawi mnie to czy nie oddałem dobrej płyty :) ale reklamowałem to samo drugi raz i dali nowa :) na szczęście :) szok był jak ją podłączyłem a tu restarty, ale odpiąłem przycisk restart  i do tej pory ok :)    

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...