Skocz do zawartości

Modernizacja czy wymiana? zestaw z 09.2011


Recommended Posts

Witam szanowne grono. Nabyłem mój zestaw we wrześniu 2011 roku, teraz chciałbym przygotować sprzęt pod nowe wyzwania. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na komfortowym zagraniu w GTAV i Wiedźmina 3.

 

mój aktualny zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/1jMKvm/

(+dodatkowa kość ramu, razem 8GB) proc podkręcony na stabilne 4,4GHz

 

Czy jest sens modernizować ten zestaw czy w grę wchodzi już tylko wymiana całości? Co byście zrobili na moim miejscu? Wypadłem z obiegu i kompletnie nie wiem co teraz się kupuje i w co warto zainwestować.

 

Planowałem wydać 2-2,5k zł na modernizację ale nie wiem jak sprawa się potoczy.

 

Czy wystarczy zmienić grafike na jakiegoś GTX 970? Czy reszta podzespołów nie podoła wyzwaniu?

Edytowane przez gorzi
Link to post
Share on other sites
Ok, brzmi dobrze i taniej niż planowałem. :)

 

Jaką wersję GTX 970 wziąć?Gdzie jest najmniejsze ryzyko piszczenia cewek? Widzę że wersja od Gigabyte jest ogromna mogę mieć problem z wpasowaniem.

Edytowane przez gorzi
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej   procesor spokojnie ogarnie tego gtxa 970 a nawet 980  dokup koniecznie 4gb ramu że by było razem 8gb  i podejrzewam że jeśli  intel dalej tak będzie dozował wydajność nowych procków jak ma to miejsce teraz[ +10% względem poprzedniej generacji ]   to twój podkręcony core i 5 2500k spokojnie starczy jeszcze na kilka lat

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, już jest 8GB, dokupiona bardzo szybko po kupnie zestawu.

 

Jak to jest z tymi GTX970? Którą wersję warto kupić jeżeli chciałbym przeznaczyć do 1650 zł, w tej cenie mieszczą się chyba wszystkie najpopularniejsze modele.

Link to post
Share on other sites

Zgodność w "internetach" jakże rzadko spotykane zjawisko ;).

Skłaniam sie ku MSI lub EVGA FTW ACX. Ale teraz bije się z myślami czy nie wziąć tańszej wersji EVGA SCC ACX i mieć wiecej kasy na SSD.

 

EDIT(07.04.2015) 

Decyzja podjęta. Będzie: 

 

MSI GTX 970 GAMING + Crucial MX100 256 GB

 

Analizowałem ilość komentarzy o cewkach i problemach w MSI i w stosunku do ilości sprzedanych egzemplarzy było stosunkowo niedużo w przeciwieństwie do EVGA - mało komentów i wiele z nich o cewkach, ale może to tylko przypadek. Jakieś rady na koniec? To mój pierwszy ssd. Dobrze wyczytałem żeby go podpiąć pod connector Intela? BO mam na płycie również Marvell.

 

Jak wygląda ewentualna wymiana na inny egzemplarz w przypadku problemów z cewkami, załatwia to sklep(jeżeli tak to który sklep nie robi problemów?) czy reklamacja producenta?

 

Prześpię się z decyzją i zamówię jutro. 


Edit2
 
Przypomniało mi się że mam Win8 od MS jeszcze za dobrych czasów studenckich, warto go instalować? Ten system zaktualizuje się do 8.1? Czy nie ma sensu i lepiej zostać na Win7 w oczekiwaniu na nowy system?
Edytowane przez gorzi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...