Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla brata weź 270nie-x, sam dopłać jeśli możesz do 280x, to inna, mocniejsza karta. Jak wyżej, 270nie-x i 270x to te same karty, tylko 270x jest podkręcona przed włożeniem do pudełka. 280 a 280x to dwie różne karty na innych rdzeniach (tahiti pro/tahiti xt)

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

proste wersje z x przy 270 to te same rdzenie z tym że bez x ma najczęściej słabszą lub gorszą sekcje zasilania, gorsze chłodzenie i w zależności od producenta mniej wtyczek zasilania,  co nie zmienia faktu że każda bez x podkręci się do wersji X dalej jest blokada czy to na bios zegar rdzenia/pamięć czy to na sekcji zasilania że nie idzie zmienić zasilania, także patrząc na to wszystko brałbym itak wersje 270 bez x i kręcił do 270 co do 280 to wybór jest oczywisty różnica w cenie niewielka a 280x jest lepsza pod każdym względem 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie opłaca się kupowanie r9 270x bo jest droższa średnio o 100 zł. Sam niedawno kupiłem Asusa i bez najmniejszych problemów podkręciłem do 1100 mhz rdzeń i pamięć do 5900 mhz (na programiku dostarczonym z kartą, która fabrycznie jest podkręcona do 995 mhz w trybie game). Wersje z x (nominalnie taktowane od 1050 do 1120 mhz) podręcisz max do 1200 moze 1250 (pamięci kręcą się podobnie jak w wersji bez x) ale tu ryzyko podkęcania jest wieksze bo mają duze fabryczne OC! Najlepiej kręci się wersja X - Gigabajta Sapphire Radeon TOXIC ale to bardzo długa karta i zmiesci się tylko do bardzo duzej obudowy. Przy podkręcaniu nie ma wiekszego znaczenia czy karta jest na 2 wtyki czy 1 - wersja Gigabajta jest na 2 wtyczki zasilania ale pobiera chyba wiecej prądu.


Dodam jeszcze, że za podobną cenę co 270x dostaniesz GTX 960 a to lepsza karta niż radeon

Link to post
Share on other sites

270 ~690zł, 270x ~740zł, 960 ~860zł. Są to najtańsze niereferenty.

Fakt teraz ceny R9 270x spadły mozna juz dostać r9 270x za 700 zł ale są to najsłabiej taktowane 270x (1000 mhz a topowe fabrycznie są podkręcone do 1120 mhz) i nie wiem czy nie lepiej opłaca sie kupic dobrej 270 i ją kręcic (ja mojego asusa dostałem za 670 zł). Bo kupowanie wypasionej 270x za około 800 zł mija się z celem bo za kilkadziesiąt zł więcej jest GTX 960 + Wiedźmin 3. Michalwi Ty tez zastanów sie nad GTX 960 wydajność trochę słabsza od 280 ale 960 pobiera mniej prądu i ma pełne wsparcie dx 12 gorzej z pamięciami bo 3 Gb w radku mogą się przydać.

 
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...