Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , otóż zamierzam złożyć komputer pojęcia na ten temat nie mam żadnego niestety ..

Więc potrzebuję rady. Komputer ma być elastyczny , zarówno do codziennego użytkowania , gier, oraz praca/studia.

Kwota to do 4-4.5tys zł na samą budę.

Najlepiej byłby widziany sprzęt do podkręcenia, napewno cichy zestaw i dobre chłodzenie, nie posiadam , żadnych części ale , połaszę się na coś używanego jak się okazja trafi

Przede wszystkim zależy mi na wydajności , dużo w tym temacie czytałem i znalazłem takie części :

 

Płyta główna : ASRock Z97X Fatal1ty Killer LGA1150

Karta graf. : Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5 lub AMD Radeon HD 7990

Procek : Intel Core i5-4690K LGA1150 3.5GHz

Ram : G.SKILL DDR3 16GB (2x8GB) TridentX 2133MHz

Chłodzenie procka : RAIJINTEK NEMESIS

 

I teraz czy wszystko się zgadza ? czy można ułożyć z tego komputer , co wy byście wymienili z powyższego składu , tak by spełnił oczekiwania nie zawodnego komputera ? Wszelkie informacje i propozycję mile widziane, oraz nie mam pojęcia jak dobrać zasilacz i obudowę :)

Edytowane przez oskar24
Link to post
Share on other sites

Witam, zapoznaj się  z tym http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Edytuj pierwszy post, wklej wzór i nanieś poprawki.

 

W kwocie 4000zł nie ma szans na zestaw oparty o takie podzespoły chyba, że posiadasz jakieś podzespoły ze starego PC.

Przepłacona płyta główna,pamięć, głośne chłodzenie karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Poprawione , to proszę o propozycję ludzi którzy znają się bardziej niż ja , oby dwie karty głośne ?

Jaka inna płyta główna i pamięć ? Wyczytałem , że ta pamięć to dobry sprzęt, a płyta dobra do podkręcenia ale chętnie dowiem się czegoś nowego

Edytowane przez oskar24
Link to post
Share on other sites

Karta AMD Radeon HD 7990 to 1450-1600zł , procek 1150zł , płyta główna 690zł , ram również 690zł , chłodzenie 270zł co razem daje 4250zł , liczę na to , że dostanę jeszcze coś używanego w dobrym stanie i dobrej cenie :)

Ale skoro mówisz , że te płyta i pamięć przepłacone to napisz czym je zamienić :)


Ktoś inny pomoże ?

Edytowane przez oskar24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...