Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Gry (np Witcher 3, GTA V, generalnie nie chce mieć problemu z nowymi produkcjami)
Maksymalna kwota: ~5500
Których części potrzebuję: Wszystkie, bez peryferyjnych
Czy będę podkręcać sprzęt?: nie
Rozdzielczość mojego monitora i model: Obecnie 1400x900, wiem, że nie wykorzysta sprzętu o jaki proszę, ale w ciągu miesiąca-dwóch planuję zakup 1920x1080 (prawdopodobnie)
Specjalne wymagania: Zakup na lata
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Brak
Własna propozycja zestawu: Brak, ale zależy mi na geforce980 i jeśli to realne i sensowne i7 i 16GB RAM
Inne: Zależy mi na zakupie GF980, jak oceniacie możliwość zmiany ceny w czasie? Jak opłaca się i jak sensowne, jeśli ma być to komputer na kilka lat, jest kupowanie i7 i 16GB RAM? Dodam też, że podkręcania nie przewiduję, a na wyglądzie kejsa kompletnie mi nie zależy, byleby był trwały i funkcjonalny

Z góry dzięki za pomoc i chętnie odpowiem na dodatkowe pytania
Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, spoko, ale:
1.Branie i7 wyłącznie pod gry to bezsens.

2.Branie sprzętu bez możliwości OC w tym budżecie jest grzechem śmiertelnym
3.16 GB RAM-patrz punkt 1.
4.Żal wydawać hajsu na GTX 980, jak chcesz grać WYŁĄCZNIE w FHD, 970 spełni zadanie w 100%
 


http://www.morele.net/inventory/info/2Ufx87/
^ten zestaw ci spokojnie starczy na parę lat.

Edytowane przez koloziom
Link to post
Share on other sites

Nie mam najmniejszego pojęcia skąd założenie, że to było altkonto, czy każdy użytkownik kto zapyta o kompa w tym przedziale cenowym dostaje bana? W każdym razie niezbyt miłe powitanie na forum.

koloziom dzieki za odpowiedz,
1. ad 1 i 3 - dlaczego? Czytałem, że tego sprzętu gry jeszcze nie potrafią wykorzystać, ale jeśli kupuję coś na 3-5 lat, to ten zakup nadal nie jest zasadny? odnośnie ramu mogę się zgodzić, jak zajdzie potrzeba to najwyżej wrzucę kolejne 8gb za jakiś czas
2. Nigdy nie bawiłem się w OC i nie interesowałem się tematem - boję się coś zepsuć swoim brakiem umiejętności, nie wiem też, jak OC wpływa na trwałość sprzętu. Generalnie z całym szacunkiem nie wiem czy mam czas na to, by odpowiednio na poważnie się w to pobawić
3. Odnośnie 980 właśnie miałem mieszane uczucia (cena), ale na 970 jestem troche zły za 3,5+0,5 - jak to realnie wygląda?
4. Nie jestem w temacie wykorzystywania hdd+ssd - jakie dokładnie poza szybszym startem systemu etc są z tego korzyści i jak się to ma do wydawania na ten cel ~500 zł?
5. Jeśli schodzimy już tak z wymagań, to mogę poprosić też o rekomendacje monitora, lub wskazówki na co zwrócić uwagę przy zakupie? Lepiej 970 i FHD, czy 980 a potem lepszy monitor? Nie mam zbyt dużego pokoju, mam tez nie za wielkie biurko, zastanawiam sie więc czy to nie będzie trochę overkill.
6. W podanym zestawie nie za słaby troche zasilacz?

Dzięki raz jeszcze, i sory moderatorzy i administracjo za pisanie z alta, ale miesięczny ban uważam za totalnie niezasadny, odkryłem to forum 4 dni temu... Chętnię wyjaśnię niejasności na prv
 

Edytowane przez toznowuboczek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...