Skocz do zawartości

Buda dla niedużego LC dla mATX (Corsair Carbide Air 540 vs Phanteks Enthoo Mini XL)


Recommended Posts

Plan normalnego zwodowanie pojawił się już dawno, ale różne przeciwności losu systematycznie oddalały jego wprowadzenie. Na szczęście... tfu tfu zaraz wykraczę.

 

 

Proszę o pomoc w doborze niewielkiej skrzynki pod LC.

Obecnie mam dwóch kandydatów:

  • Corsair Carbide Air 540
  • Phanteks Enthoo Mini XL

Będę chciał zbudować system chłodzący CPU i GPU (żadnych duperel RAM czy MOBAS). CPU jak w stopce 4790K, grafika 980 albo 980 Ti (o ile nVidia nie zaszaleje z cenami). Tzn że CPU leci na pierwszy ogień a GPU dojdzie do niego ale chciałbym złożyć zestaw już pod dwa komponenty.

 

Wracając do skrzynek.

Chciałbym aby upakowane tam chłodnice + wiatraki zapewniły wydajność a co najważniejsze ciszę. Wygląd zestawu LC...? Nie tym razem.

 

Nie wiem jak optymalnie dobrać chłodnice (grubość, pusch & pull) tak aby jedna na drugą nie wchodziła i montaż byłby możliwy.

To też wszystko zależy od obudowy w jakiej to wszystko będzie spoczywało.

 

Dwie powyższe obudowy bardzo przypadły mi do gustu. I jeśli wybierać to pomiędzy nimi... a może w złym kierunku idę i powinienem poszukać jeszcze innej?

 

Jak żyć? :)

Link to post
Share on other sites

W Enthoo będzie raczej ciszej niż w Air 540. Z drugiej strony w Air 540 będzie chłodniej.
Wybór należy do Ciebie, ale Phanteks moim zdaniem tworzy KOSMICZNE obudowy. Ilość możliwości w tak małej obudowie robi duże wrażenie.



EDIT: Tylko pamiętaj, że do Phanteks'a wchodzą uATX i mITX ;) Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites
Front: Up to 240 - 140
Top: Up to 360 - Up to 280
Rear: Up to 240 / Up to 280
Bottom: Up to 360 / Up to 280
Side: Up to 240

 

Front może kolidować z dołem - chyba tylko na to trzeba uważać. A połączenie 360 góra + 240 front + 120/140 tył powinno być ok.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Wg. mnie 120/140 będzie zbędna. 45mm 360 (top) + 240 60mm(front), będą w sam raz, ja tu tylko widzę delikatny problem z umieszczeniem pompy z rezerwuarem. Chociaż ja bym umieścił kombo (rez+pompka) w holderze na chłodnicy 240. Nie bierzcie tego za poważnie, sugeruję się tylko powyższym filmikiem ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TOP jak najbardziej 360. Potrzebuję napęd optyczny więc za gruba nie może być.

Ale zastanawiam się nad tym czy tą z przodu 240 (czy nawet 280) nie dałoby się wrzucić do tyłu? Co da mi możliwość montażu 2 dysków 3,5"*

 

*wiem że z tyłu na górze mogę zamontować jeden 3,5" w odpowiednich sankach. I rodzi się pytanie, czy nad logo PHANTEKSa dałoby się na podobnych sankach (widzę tam przygotowanie otwory pod dwa dyski) zamontować również dysk 3,5"? Wtedy przewalanie 240 z przodu do tyłu nie miałoby sensu.

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz zakupić napęd zewnętrzny na usb ;). 280 pewnie da radę z tyłu ale pewnie kosztem 360(trzeba będzie zamienić na 240 albo 280), no i po za tym wątpię żeby się nad tym logiem była taka możliwość montażu(2.5 cala owszem ale 3.5 no niestety).

Chyba że jest możliwość tak jak na początku pisałem, zakup zewnętrznego napędu optycznego + zakup adaptera pod dysk 3.5 pod zatokę 5.25 i problem rozwiązany ;).

Link to post
Share on other sites

Chciałbym pominąć kieszenie na dyski i napędy zewnętrzne. Dlatego wybrałem budy gdzie jest zatoka 5,25".

Jedną 3,5" mogę wrzucić z adapterem na druga stronę.

Pozostaje kwestia drugiego.

O ile tutaj facet pokazuje dosyć wyraźnie budę o tyle nie mogę sobie wyobrazić czy na bocznej frontowej ściance wejdą te 3,5 calówki.

https://youtu.be/WREdESESL_4?t=7m57s

 

 

//edytowano

Ale czy na pewno przesunięcie 240/280 z przodu na tył ograniczy 360?

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

Na bocznej ściance jest miejsce na umiejscowienie 2 ssd, niestety hdd możesz umiejscowić w klatce jak i jedno miejsce za zatokami.

 

 

 

Ale czy na pewno przesunięcie 240/280 z przodu na tył ograniczy 360?

 

Ja bym nie ryzykował na twoim miejscu, tym bardziej że budy jeszcze nie zakupiłeś.

Link to post
Share on other sites

Dlatego Was pytam :)

Nie chcę pluć sobie w brodę.

Pewnie szybciej znalazłbym odpowiedź na Enthoo Luxe/Pro ale to normalne. Mini XL jest stosunkowo nową obudową.

 

Nie chce wywalać ponad 1500 zł aby zastąpić HDD'ka dyskiem SSD dla samego magazynu danych.

Musi coś się dać z tym zrobić.

Cały czas analizuje wypowiedzi ludzi, zdjęcia i filmy (choć tego jest naprawdę niewiele). Poszukam jeszcze na forum może ktoś ma taką skrzynkę.

 

//edytowano

Siwersus, masz rację. HDD w miejsce SSD nie da rady (zakładam że rendery są bardzo dokładne)

http://phanteks.com/assets/enthoo-minixl/Enthoo-MiniXL_14.jpg

 

http://phanteks.com/assets/enthoo-minixl/Enthoo-MiniXL_9.jpg

http://phanteks.com/assets/enthoo-minixl/Enthoo-MiniXL_12.jpg

 

Może za bardzo kombinuję i dysk zwyczajnie przykręcić na dole obudowy? ;)

 

 

//edytowano

Dziękuję wszystkim za rady.

Wybór padł na Phanteksa.

Edytowane przez Marucins
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...