Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów,

 

Posiadam laptopa marki ASUS o specyfikacji zawartej poniżej:
http://www.komputronik.pl/product/89071/Asus_K50AB_SX101V.html

 

Chciałbym go odnowić jeśli jest taka możliwość, ale przejdę do sedna w czym problem.

 

Otóż jakiś czas temu w tym lapku padła karta graficzna ATI Mobility Radeon HD4570. Objawiało się to czarnym ekranem, żadnego reagowania, tylko słychać było wentylatorki i zaświecone kontrolki na klawiaturze.

 

Oddałem go do serwisu gdzie została wymieniona karta graf, pochodziła może z rok, ale znowu szlak ją trafił. Później oddałem laptopa pod skrzydła znajomego, który dokonał reballingu płyty głównej. Laptop przez jakiś czas pochodził ale znowu padł. Ponownie oddałem go znajomemu, ale stwierdził, że to ostatni raz i więcej razy ten laptop reballingów nie wytrzyma. Pochodził przez jakiś czas i znowu kapa, tym razem na dobre.

 

I tu moje pytania.

1)Czy może ktoś powiedzieć czy do tego laptopa są jakieś inne zamienniki kart graficznych? Nie wiem czy to wada fabryczna tych kart czy po prostu ja miałem takiego pecha.

2)Czy wg opłaca się inwestować w ten laptop żeby go przywrócić do życia?

3) Ewentualnie podać inne powody usterki oprócz karty, co jeszcze byłoby ewentualnie do wymiany.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam, mam taki sam laptop. Również czarny ekran, wentylatory chodzą, diody się palą. Oddałem do serwisu, stwierdzili, że karta graficzna i mogą naprawić za 200-250 zł i nie dają gwarancji. Więc podziękowałem. Rozkręciłem go, wyciągnąłem RAM, to samo zrobiłem z dyskiem i włączyłem lapka bez tych części. Po skręceniu i ponownym włączeniu laptop w magiczny sposób ożył i działa już kilka miesięcy :D Karta graficzna również sie naprawiła sama, pozdrawiam szpeców z serwisu :P

 

 

ps. możesz próbować kupić takiego radeona, na allegro są nawet z gwarancją  od 120zł. Ale ja nie dam sobie głowy uciąć, że to wina GPU :) równie dobrze, może padła płyta główna, a wtedy naprawa już się raczej nie opłaca

Edytowane przez darth_moll
Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie na 99% jest to gpu... szukaj na allegro jakies uzywanej karty na gwarancji, sadze ze w 200 pln sie zmiescisz.... mozesz jeszcze sprawdzic ram... mozesz go tez wystawic w dziale uszkodzone na allegro... obserwuje ost ceny i za +-300 pln. powinien pojsc... w razie W chetnie odkupie ram ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...