Skocz do zawartości

Kontroler obrotów dla 5-6 wentylatorów BQ PW2


Recommended Posts

Hej, szukam fajnego kontrolera obrotów dla 5-6 wentylatorów. Posiadam w budzie 7x BQ PW 2 - 3x 120mm i 4x 140mm. Niestety wentylatory podłączone pod huba działają na maksimum swojej mocy, a te podłączone pod mobo jeszcze jako tako są dla mnie akceptowalne. Do mobo mogę maksymalnie 3 wentylatorki(jedno podłączenie zasłania mi chłodzenie. Myślałem o takim do zatoki, jednakże na regulatorach kompletnie się nie znam. Mój budżet to ok. 150-200zł. Dzięki z góry za wszelkie propozycje :).


Wykopałem na internetach Scythe Kaze Master Pro 5.25 KM03-BK. Co sądzicie :)?

Link to post
Share on other sites

Lamptron FC5V2 jeżeli nie przeszkadzają Ci pokrętła lub Gelid Speedtouch 6 jeżeli chcesz dotykowy. Oba są lepsze od zaproponowanego przez Ciebie Scythe, gdyż on ma tylko 12W na kanał, natomiast Lamptron i Gelid po 30W.

Pozdrawiam (Falubazie)! ;)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Phobya nie podoba mi się plastik, ale za to ma oplecione kable. Natomiast Gelid ma krótkie, metalowe "ramiona", ale kable są nieoplecione. Ciężko powiedzieć co jest lepsze. Poczytaj może jakieś recenzje obu produktów. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest FC5V2, ale ten nie jest dotykowy (co moim zdaniem jest zaletą, gdyż w tej cenie nie wiem jaka może być jakość takiego dotykowego ekranu...).

Swojego FC5V2 kupiłem tutaj:
http://allegro.pl/lamptron-fan-controller-fc5-v2-black-i5206749585.html

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówi imiemichal. Pamiętaj tylko żeby zaopatrzyć się w kabelki Y/inne rozgałęźniki, właśnie aby móc połączyć kilka wentylatorów do jednego kanału. Masz 30W na kanał, popatrz ile W potrzebuje dany wentylator i policz ile możesz wentylatorów do jednego kanału podłączyć (pewnie <10 ). Dlatego taki Lamptron FC5V2 jest lepszy (pod tym względem) od innego kontrolera, który np. ma 8 kanałów po 7W na kanał, gdyż w sumie i tak do Lamptrona można podłączyć więcej wentylatorów.

Dobra decyzja (moim zdaniem) - ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. :)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...