Skocz do zawartości

AMD czy NVIDIA?


Recommended Posts

Przymierzam się do kupna komputera w cenie 2400-2700zł. Zauważyłem w dziale Zestawy komputerowe, że w tej cenie zazwyczaj poleca się kartę R9 270X. Tylko teraz moje pytanie. Dlaczego prawie zawsze poleca się tą kartę, nie ważne co ludzie w temacie napiszą. Poszukałem i cenowo np. widzę, że GTX760, a R9 270X są podobne, a wydajnościowo chyba trochę lepsza jest GTX. Pytam, bo gdy będę zakupywał komputer chciałbym to wiedzieć czy nie opłaca się jednak postawić na NVIDIE, jako że zawsze jakoś te karty bardziej do mnie przemawiały niż AMD.

 

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak że akurat mam GTXa 760 asusa i jeśli się nie mylę, taki radeon 270 to nic innego jak r 7850 którego miałem wcześniej. I na tym samym procku i5 jaki posiadam wzrost wydajności w grach jest znacznie większy. Na obecnym GTX 760 w większości gierek pogram przyzwoicie z detalami Ultra w rozdzielczości HD. Na radku 7850 co najwyżej z detalami High aby utrzymać tą samą płynność na poziomie 40-60 fps. I jeśli ten radek jest czymś jak 7850 to zdecydowanie proponuję dopłacić znacznie wyższą cenę do karty Nvidi. Może się mylę co do porównania radeonów, niech ktoś się wypowie.

Edytowane przez nad30
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A właśnie może w cenie GTX 760 lepiej wybrać radeona 280 nawet bez X. Będzie wydajniejszą kartą od 270X. Sam niedawno miałem podobny dylemat co do wyboru strony i padło na nvidię. Chociaż dopiero niedawno to dotarło że dokonałem pochopnego zakupu. Ehh ja z regóły tak mam raz radeonik raz nvidia jak to w tym powiedzeniu  "raz dziewczyna raz chłopaczek " Tylko omijaj Gigabyte szerokim łukiem bo co problem z grafiką to okazuje się że to gigaszit. Ja już nie kupuję kart tej marki ale powiem że szybko i sprawnie wymieniają na nowe karty :D

Edytowane przez nad30
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że 270x to nie odpowiednik 7850 a 7870, z czego od 7870 i tak jest +-5% wydajniejszy.

 

2 sprawa to porownywanie grafik niewspolmiernych cenowo. 270x kosztuje niecale 700zl

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490/

 

a GTX760 , prawie 900zł w zaleznosci od sklepu.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=54530

 

gtx760 jest kolo 10% bardziej wydajne od 270x

.

w cenie gtx 760 masz radeona 280

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280-3gb-ddr5-384-bit-dvi-i-hdmi-displayport-r9-280-gaming-3g-638804/

 

który po OC jest 10% bardziej wydajny od 760 + ma 3gb vram

 

http://www.redgamingtech.com/amd-radeon-r9-280-vs-nvidia-geforce-gtx-760-review-analysis-tech-tribunal/

 

270x = 1 fps   [700zl]

gtx760 = 1.1 fps [900zl]

280OC = 1.2 FPS [850zl]

Mam nadzieje ze rozswietlilem ci sytuacje

Edytowane przez phx1990
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wyjdzie bedziemy wiedziec nie ma co dumać. Gra jest pod nvidie robiona, więc pewnie na Gtx'ach bedzie chodzic lepiej, ale i tak nie oplaca sie brac 760. Bierz 280. Nic lepszego nie dostaniesz w tej cenie. Wiesiek powinien moim zdaniem na wysokich pojsc bez AA z palcem w nosie.

 

Mogę ci jedynie powiedzieć, że mi na 270x FC4 na Ultra idzie 40-50 klatek, na wysokich 60-70. Więc nie jest źle, a 280 będzie chulać dużo lepiej.

Bardzo rzadzko na allegro można wyłapać event z radkiem 290 na gwarancji za 900zł, ale z takimi kartami różnie bywa później. Weź tą 280 ze sklepu nową i tyle.

Edytowane przez phx1990
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
A co znaczy to OC?

 

 

OC to skrót od angielskiego OverClock, po naszemu ten wyraz oznacza podkręcanie. Podkręcanie to podnoszenie zegarów pracy naszego sprzętu - dzięki temu zwiększamy za darmo jego wydajność. Jest to na ogół proces bezpieczny, ale oczywiście należy wiedzieć, jak się za to zabrać.

 

Poradników i programów w internecie nie brakuje.

Edytowane przez silentmichal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OC to skrót od angielskiego OverClock, po naszemu ten wyraz oznacza podkręcanie. Podkręcanie jest to podnoszenie zegarów pracy naszego sprzętu - dzięki temu zwiększamy za darmo jego wydajność. Podkręcanie to na ogół proces bezpieczny, ale oczywiście należy wiedzie,ć jak się za to zabrać.

 

Raczej się za to nie będę zabierać, bo się na tym kompletnie nie znam :).

Link to post
Share on other sites

Kupię, tylko że jakoś na początku maja dopiero :). Więc jeszcze miesiąc muszę przebierać nogami :D.

 

I mam tak głupie pytanie, że pewnie za głupie, ale o tym też nie mam pojęcia, bo nigdy nie kupowałem kompa przez neta, strony typu esc.pl czy morele. Więc, jeżeli zamówię stamtąd kompa, to będę miał wgrany już jakiś system operacyjny, czy może będę musiał zakupić swój? Chciałbym Win 7/8, a nikt ze znajomych go nie ma na płycie. Jeżeli będę musiał zakupić to gdzie można to zrobić tanio? :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...