Skocz do zawartości

Telefon: z Windows Phone, do 1000 zł, do zdjęć


Recommended Posts

Witam,

 

założyłem u Was profil, bo wierzę, że tutaj uzyskam pomoc i konkrety :)

 

Poniżej podsumowanie wymagań wg szabonu.

 

  • mój budżet : 1000 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : nie ma znaczenia
  • nówka czy używka : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : aby był dobry do zdjęć
  • preferowany system mobilny : Windows Phone
  • do czego będę używać urządzenia : do robienia zdjęć oraz oczywiście funkcje telefonu
  • moje najważniejsze wymagania : poza funkcjami telefonu (dzwonienie i sms) będzie służył do robienia zdjęć produktom kulinarnym (oczywiście inne też może robić), dużym plusem będzie sensowny czas działania na baterii

 

Podsumuję w kilku zdaniach o co mi chodzi i po co ten telefon :)

 

Telefon ma służyć do robienia szybkich i bardzo dobrych (jak na telefon) zdjęć.

Telefon będzie użytkowała dziewczyna, więc fajnie jakby ładnie wyglądał.

Bardzo ważne (ale to dla mnie), żeby bateria nie padała po 1 dniu (oczywiście w zależności od użytkowania).

Telefon tylko na Windows Phone.

Dużym plusem będzie możliwość ubrania go w funkcjonalne etui.

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Pojawiają się Lumie 930 za 1100 zł - tez mają bardzo dobry aparat - oczywiście - Lumia 1020 była by najlepszym wyborem.

 

Z tańszych Lumia 735 lub Lumia 830 - za 1000 zł spokojnie kupimy nówkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

 

Lumia 1020 oraz Lumia 930 są super, ale jednak trochę za drogie. Powiem szczerze, że to ma być niespodziewany prezent dla dziewczyny i nie chcę, aby się go przestraszyła, bo jeszcze go nie przyjmie :)

 

Będzie bezpiecznie jak się zmieszczę do 1000 zł tak spokojnie, nie chcę też celować w jakieś super (niepwene) okazje na np.: Allegro.

 

A co z Lumia 640? Jak się ma do proponowanych przez Was Lumia 735, Lumia 730, Lumia 830?

Link to post
Share on other sites

Lumia 735 - jesli bardzo potrzebujesz DUAL SIM to Lumia 730 - bo taka jest różnica :) Jak nie potrzebujesz Dual SIM to kup Lumie 735.- do tego L735 ma LTE a Lumia 730 nie.

 

Lumia 830 ma lepszy aparat niż L730 / L735, posiada też 16 GB Pamięci a nie 8 GB jak L735, moim zdaniem jest też ladniejsza - zwlaszcza zlota wersja :) :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok. To wychodzi z Waszych odpowiedzi, że wybierać powinienem pomiędzy Lumia 735 a Lumia 830. Przejedę się rano do Saturna i obejrzę :)

 

A jeśli macie jeszcze cierpliwość, to proszę o odpowiedź na te 2 pytania poniżej.

 

Jak w porównaniu z wybranymi powyżej telefonami wypada Lumia 925?

 

Dlaczego nikt nie wspomniał o Lumia 640?

Link to post
Share on other sites

Lumia 640 - tez jest ciekawym wyborem - ALE Lumia 830 jest lepsza :)

 

Po prostu nikt nie przetestował aparatu w L640 :) - jak pojawią się niezależne recenzje to będzie można coś powiedzieć.

 

Teoretycznie aparat L640 będzie lepszy od L735 a gorszy niż L830 - ALE - zobaczymy, bo aparat w L640 to zmodyfikowana jednostka z L920 / L925 - czyli bardzo fajne aparaty.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Lumia 925 nie ma slotu pod micro sd. Dostępne

tylko 11gb. Marny wybór. Lumia 930 też odrzuć.

 

Jak już chcesz to rozważ lumia 830 albo 735

 

Skoro Lumia 925 nie ma slotu i to marny wybór, to brałbym na Twoim miejscu Lumię 830, chyba lepszego telefonu z WP na pokładzie do Twoich wymagań nie dostaniesz, no poza 1020, ale jak już wspominałeś 1020 jest za droga.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem trochę tematu. Tzn rozumiem, ale nie do końca.

 

Chcesz smartfon na WP8.1 do 1000zł.

Chcesz najlepszy z możliwych aparatów.

 

To teraz jest tak - kupisz smartfona do 1000zł i będziesz miał dobry aparat - niech będzie że jakość zdjęć i filmów ocenimy na "10" (jakaś tam liczba podana dla prostości rachunku).

Albo dopłacisz 120zł i kupisz Lumia 1020 i otrzymasz smartfona który robi fotki o jakości 200 (w stosunku do tej "10").

 

Dlaczego warto dopłacić?

- Xenon'owy flash

- 41Mpix CarlZeiss

- OIS

 

Powiem Ci sam że mam ten smartfon i TYLKO ten aparat trzyma mnie przed zmianą na iPhone 6 lub Galaxy S6E. Fotki robi porównywalnie z DMC-LX7 - a to jeden z lepszych/popularniejszych aparatów kompaktowych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pragnę zauważyć, że Lumia 830 również ma optykę Carl Zeiss

 

Ale warto skusić się na 1020, choćby na tę:

 

http://allegro.pl/nokia-lumia-1020-fv23-bez-locka-rozne-kolory-gw24-i5229813813.html

 

Co prawda Lumię 830 dostaniesz poniżej 1000zł, jak dobrze poszukasz, ale fakt faktem 1020 ma lepszy aparat.

Link to post
Share on other sites

Dokladnie - L735, L830 robia bardzo dobre zdjęcia, sa jednymi z najlepszych  - ALE - Lumia 1020 bije je na glowę.

 

W zasadzie L1020 nadal robi najlpesze zdjecia wśród smartfonów - nawet najnowsze telefony sa gorsze.

 

O ile w "łatwych" warunkach wiele osób nie zauważy dużych roznic 0 to przy trudnych warunkach Lumia 1020 okazuje się bez konkurencyjna.

 

Znajomy fotograf - osoba, ktora utrzymuje się z robienia zdjęć uzywa Lumii 1020 - zastąpiła mu maly aparat kompaktowy - mówi, że L1020 zawsze ma pod reką - i w sytuacji gdy nie ma czasu na rozpakowanie kustrzanki to wlasnie L1020 uzywa. I bardzo sobie chwali jakość i mozliwość zapisu w RAW'ach.

 

Jeśli najwazniejsza jest jakość zdjęć to L1020 wygrywa - i jelsi zalezy Ci na tej jakości to naprawdę warto dopłacić do L1020 - dopłacisz 200 zł a zystkasz bardzo duzo.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...