Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaki smartfon poniżej 1000 zł?

smartfon 1000 zł 5 cali dual sim asus huawei

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 woltoks

woltoks
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 10:21

Witam.
Potrzebowałbym Waszej pomocy.
Rozglądam się za smartfonem:
~5 cali,
DUAL SIM (aero 2)
>=2 gb ramu,
<1000 zł.
Możecie coś polecić?

Sam przyglądałem się:
-Asus Zenfone 6
-Huawei Honor 3C
Co sądzicie?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

• 0

#2 eros86

eros86
  • Amator

• 28 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 12:29

siema, sam myślę o telefonie w podobnym budżecie ale tak powiedzmy do 1100-1200zł - i mam kilka typów

UMI ZERO - podoba mi sie ku*****o ten telefon, wada? albo microSD albo DualSIM

http://zenphone.pl/s...umi-zero-czarny

ELEPHONE P5000 - super bateria, dualsim + karta ale cegła troszkę:/

http://allegro.pl/no...5223629924.html

• 0

#3 Ravir

Ravir
  • Nowa jednostka chorobowa : Zespół Maciarewicza

• 3290 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 13:24

Musi być Android ?

Na dniach się pojawi (już zaczęła się przed sprzedaż) - Lumia 640  Dual SIM.

W x-kom.pl Masz Lumię 640 Dual SIM w przedsprzedaży za 649 zł :)

Masz 5 cali z 720x1280 z Gorilla Glass 3 oraz Clear Black, pełną, równoczesną obsługę Dual Sim, z AREO włącznie. Masz też bardzo dobry aparat. Slot na Karty Micro SD do 128 GB.

Użytkownik Ravir edytował ten post 30 marzec 2015 - 13:34

• 0

Dell Venue 11 Pro 7130 - Nokia Lumia 920 - Nokia Lumia 720

#4 woltoks

woltoks
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 13:26

Musi być Android ?

Oczywiście, że możesz podać inne propozycję. Tylko proszę, nie iOS :)

• 0

#5 pietrrokov

pietrrokov
  • Entuzjasta

• 586 postów
  • Miejscowość:Śląskie

Napisano 30 marzec 2015 - 14:52

Najlepszym wyborem jest Huawei Honor 6, w tej cenie nic lepszego nie kupisz. Na allegro da się wyrwać nówkę za tysiaka.

• 0

#6 woltoks

woltoks
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 15:04

Najlepszym wyborem jest Huawei Honor 6, w tej cenie nic lepszego nie kupisz. Na allegro da się wyrwać nówkę za tysiaka.

Na allegro :/ Ja jakoś nie mam zaufania do "sklepów" na allegro, zwłaszcza że większość tych Huaweiów to sprowadzane chińczyki, więc potem z ewentualną reklamacją może być sporo problemów. Wolałbym kupować w jakimś sklepie w Polsce, ale tam ceny "szóstki" to już 1400...

• 0

#7 pietrrokov

pietrrokov
  • Entuzjasta

• 586 postów
  • Miejscowość:Śląskie

Napisano 30 marzec 2015 - 15:08

Mówie o kupieniu na allegro telefonu od osoby prywatnej która kupiła telefon u operatora :) Nie ma się czego obawiać ja zawsze tak kupuje telefon.

• 0

#8 dawid0032

dawid0032
  • Maniak

• 4570 postów
  • Miejscowość:Rybnik

Napisano 30 marzec 2015 - 15:37

Ja też tak zawsze kupuje i nigdy nie było problemu :) Co do tej Lumii to radziłbym poczekać trochę czy nie wyjdą jakieś buble na początku
  • 0

#9 Kornela95

Kornela95
  • Dyskutant

• 194 postów
  • Miejscowość:Opolskie

Napisano 30 marzec 2015 - 15:48

siema, sam myślę o telefonie w podobnym budżecie ale tak powiedzmy do 1100-1200zł - i mam kilka typów

UMI ZERO - podoba mi sie *****sko ten telefon, wada? albo microSD albo DualSIM

http://zenphone.pl/s...umi-zero-czarny

ELEPHONE P5000 - super bateria, dualsim + karta ale cegła troszkę :/

http://allegro.pl/no...5223629924.html

Nigdy nie słyszałam o tych telefonach co podałeś. Elephone ? O.o

• 0

I feel nothing. And it feels great. 

#10 SKOME

SKOME
  • Trust me, I'm an Engineer

• 664 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 16:24

Nigdy nie słyszałam o tych telefonach co podałeś. Elephone ? O.o

Bo żyjesz w swoim świecie "idealnej lumii".

• 0

#11 Kornela95

Kornela95
  • Dyskutant

• 194 postów
  • Miejscowość:Opolskie

Napisano 30 marzec 2015 - 16:32

Co Ty tak tępisz te Lumie ?

• 0

I feel nothing. And it feels great. 

#12 Ravir

Ravir

• 3290 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 18:46

Elephone P5000 oraz UMi Zero - procesor typu "paździeż" :)  - czyli MediaTek. Jednym słowek kicha jakich mało.

Ogólnie sa to typowe badziewne telefony - jak już coś Polecacie na Androidzie to róbcie to UCZCIWIE, polecajcie PORZDNY sprzęt, z serwisem, markowy - taki, który ma wsparcie. 

Huawei Honor 6 - to jest przykład powaznej propozycje - ALE - chyba nie ma Dual SIM? Bo nie jestem pewny.

Po za Lumią 640 Dual Sim, można pomyślec o Lumi 730 Dual SIM - choć ja wolał bym Lumie 640 - ma lepszy tylni aparat i wieksza bateria. I to chyba właśnie na L640 zamienię moją Lumię 720 :) - Lumia 920 nadal czeka na zastępstwo :)

• 1

#13 blaven

blaven
  • Nałogowiec

• 1788 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 20:41

Są jeszcze: HTC 620g, Asus ZenFone 5 Dual Sim, Moto G 2gen. Dual Sim. Ravir, dlaczego dokładnie uważasz, że MediaTek tworzy złe układy?
  • 0

#14 SKOME

SKOME

• 664 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 20:49

Ravir, dlaczego dokładnie uważasz, że MediaTek tworzy złe układy?

Pewnie dlatego, że nie ma go w Lumii :rotfl: MTK znacznie się poprawił w ostatnim czasie. Nie jest to już ten sam badziew jak w przeszłości(co nie zmienia faktu, że też za nimi nie przepadam).

jak już coś Polecacie na Androidzie to róbcie to UCZCIWIE, polecajcie PORZDNY sprzęt, z serwisem, markowy - taki, który ma wsparcie.

No na moje to kolega @eros86 dał te telefony w formie zapytania, a nie w formie polecenia. Ja wymagałbym od Ciebie obiektywności w polecaniu smartfonów. Niestety rzeczywistość jest inna.

Użytkownik SKOME edytował ten post 30 marzec 2015 - 20:57

• 0

#15 Ravir

Ravir

• 3290 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 21:05

Bo każdy recenzent Androida twierdzi, ze są kiepskie. Na forach poświęconych Androidowi też twierdzą, ze MediaTeki sa kiepskie.

W Lumiach mamy SNAPDRAGON'y, - flagowce na Androidzie też mają Snapdragony, Samsung ma Exynos'a, który tez jest dobry, Intel ma Atomy.

SKOME - jak jesteś taki do przodu to podaj JEDEN przykład PORZĄDNEGO flagowca z MediaTekiem ?

Spotyka się go w najtańszym badziewiu  i tyle.

SKOME - Lumia to porządna marka - nie stosuje shitu jaki jest MediaTek, nawet w najstarszych i najtańszych telefonach jak Lumia 520 stosowała Qualcomm'y. A w obecnych modelach stosuje Snapdragony.

• 0

#16 QuYoshi

QuYoshi
  • Pasjonat

• 802 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 21:15

Meizu MX4 to przykład urządzenia z górnej półki z Mediatekiem. Nikt nie narzekał na niego.

Użytkownik QuYoshi edytował ten post 30 marzec 2015 - 21:16

• 0

i7-4770k :: Gigabyte GA-Z87X-U3H :: 8GB DDR3
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming :: LG IPS237L-BN 23"
HDD 2x 1TB :: SSD 128gb :: Thermaltake Toughpower Grand 750W :: F
ractal Design Define R5 

Tapuję z SAMSUNG Galaxy A5 2016

#17 SKOME

SKOME

• 664 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 21:20

Ot masz @up wyprzedził mnie.

No ale co to jest pewnie według Ciebie jakiś tam Meizu w porównaniu do Lumii. :D Przeczytaj jeszcze raz co napisałem we wcześniejszym poście - sam za nimi nie przepadam, co nie zmienia faktu, że MTK się poprawiły w ostatnim czasie.

Użytkownik SKOME edytował ten post 30 marzec 2015 - 21:28

• 0

#18 blaven

blaven
  • Nałogowiec

• 1788 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 21:33

Samsung ma Exynos'a, który tez jest dobry

Korekta: który jest najlepszy.

Zacznijmy od tego, że MediaTek zyskuje rynek (np. Sony), a Qualcomm-owi klientów ubywa (Samsung).
Skąd pomysł, że Qualcomm, był stosowany wszędzie, z racji na wyższą jakość? Był stosowany, z racji na wbudowany moduł komunikacyjny i GPU, a co za tym szło, niższą cene zestawu. Wydajnościowo zawsze gonili Exyonos-y.
MediaTek, nie mógł pozwolić sobię, na popis w postaci skrajnie wydajnego układu, bo i tak nikt by go od niego nie kupił. Pozostało im więc produkowanie tańszych jednostek, a z czasem doszły "średniaki". Efektem tej strategi, jest coraz częstsze pojawianie się MediaTek-ów w Europejskich produktach, oraz świetny stosunek cena/jakość.
Same procesory nie mają problemów, jednak montowanie ich w tanich, chińskich urządzeniach sprawiło, że ludzie zaczeli je krytykować. W końcu "mam 2 rdzenie po 1.6GHz, a tablet chodzi wolniej, niż tablet kolegi, który ma 2 x 1GHz. Słaby ten MediaTek". Nie ważne, że pamięć chińskiego tabletu, miała losowy zapis na poziomie 0.1MB/s, albo mniej.
  • 0

#19 eros86

eros86
  • Amator

• 28 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 12:03

jeśli chodzi o mnie to planuje zakup telefonu jak już wyżej napisałem, akurat te mediateki i ten który jest w meizu to są dobre procki, gdyby meizu lub one plus one miały dualsim to nie zastanawiałbym się tylko brałbym któryś z nich a tak muszę szukać czegoś innego... Elephone i Umi to nowe marki, każda kiedyś taka była Xiaomi też, na początku każdy płakał co to za badziew a teraz wszystkim klientów kradną.

Telefony te podałem widząc tytuł o cenie poniżej bo czasem jest tak, że mamy ileś kasy przeznaczone na coś ale pozbywając się czegoś starego i dokładając do 1000zł np. 100-150zł jesteśmy w stanie wyrwać coś o klase lepszego... a że nie znane? trudno, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana:)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: smartfon, 1000 zł, 5 cali, dual sim, asus, huawei

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych