Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Potrzebowałbym Waszej pomocy.

Rozglądam się za smartfonem:

~5 cali,

DUAL SIM (aero 2)

>=2 gb ramu,

<1000 zł.

Możecie coś polecić?

 

Sam przyglądałem się:

-Asus Zenfone 6

-Huawei Honor 3C

Co sądzicie?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

siema, sam myślę o telefonie w podobnym budżecie ale tak powiedzmy do 1100-1200zł - i mam kilka typów

 

UMI ZERO - podoba mi sie ku*****o ten telefon, wada? albo microSD albo DualSIM

http://zenphone.pl/smartfony-dual-sim/umi/umi-zero/46-umi-zero-czarny

 

ELEPHONE P5000 - super bateria, dualsim + karta ale cegła troszkę:/

http://allegro.pl/nowy-elephone-p5000-mega-bateria-5350mah-wawa-gwar-i5223629924.html

Link to post
Share on other sites

Musi być Android ?

 

Na dniach się pojawi (już zaczęła się przed sprzedaż) - Lumia 640  Dual SIM.

 

W x-kom.pl Masz Lumię 640 Dual SIM w przedsprzedaży za 649 zł :)

 

Masz 5 cali z 720x1280 z Gorilla Glass 3 oraz Clear Black, pełną, równoczesną obsługę Dual Sim, z AREO włącznie. Masz też bardzo dobry aparat. Slot na Karty Micro SD do 128 GB.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem jest Huawei Honor 6, w tej cenie nic lepszego nie kupisz. Na allegro da się wyrwać nówkę za tysiaka.

Na allegro :/ Ja jakoś nie mam zaufania do "sklepów" na allegro, zwłaszcza że większość tych Huaweiów to sprowadzane chińczyki, więc potem z ewentualną reklamacją może być sporo problemów. Wolałbym kupować w jakimś sklepie w Polsce, ale tam ceny "szóstki" to już 1400...

Link to post
Share on other sites

siema, sam myślę o telefonie w podobnym budżecie ale tak powiedzmy do 1100-1200zł - i mam kilka typów

 

UMI ZERO - podoba mi sie *****sko ten telefon, wada? albo microSD albo DualSIM

http://zenphone.pl/smartfony-dual-sim/umi/umi-zero/46-umi-zero-czarny

 

ELEPHONE P5000 - super bateria, dualsim + karta ale cegła troszkę :/

http://allegro.pl/nowy-elephone-p5000-mega-bateria-5350mah-wawa-gwar-i5223629924.html

Nigdy nie słyszałam o tych telefonach co podałeś. Elephone ? O.o

Link to post
Share on other sites

Elephone P5000 oraz UMi Zero - procesor typu "paździeż" :)  - czyli MediaTek. Jednym słowek kicha jakich mało.

 

Ogólnie sa to typowe badziewne telefony - jak już coś Polecacie na Androidzie to róbcie to UCZCIWIE, polecajcie PORZDNY sprzęt, z serwisem, markowy - taki, który ma wsparcie. 

 

Huawei Honor 6 - to jest przykład powaznej propozycje - ALE - chyba nie ma Dual SIM? Bo nie jestem pewny.

 

 

Po za Lumią 640 Dual Sim, można pomyślec o Lumi 730 Dual SIM - choć ja wolał bym Lumie 640 - ma lepszy tylni aparat i wieksza bateria. I to chyba właśnie na L640 zamienię moją Lumię 720 :) - Lumia 920 nadal czeka na zastępstwo :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ravir, dlaczego dokładnie uważasz, że MediaTek tworzy złe układy?

 

Pewnie dlatego, że nie ma go w Lumii :rotfl: MTK znacznie się poprawił w ostatnim czasie. Nie jest to już ten sam badziew jak w przeszłości(co nie zmienia faktu, że też za nimi nie przepadam).

 

 

 

jak już coś Polecacie na Androidzie to róbcie to UCZCIWIE, polecajcie PORZDNY sprzęt, z serwisem, markowy - taki, który ma wsparcie.

 

No na moje to kolega @eros86 dał te telefony w formie zapytania, a nie w formie polecenia. Ja wymagałbym od Ciebie obiektywności w polecaniu smartfonów. Niestety rzeczywistość jest inna.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Bo każdy recenzent Androida twierdzi, ze są kiepskie. Na forach poświęconych Androidowi też twierdzą, ze MediaTeki sa kiepskie.

 

W Lumiach mamy SNAPDRAGON'y, - flagowce na Androidzie też mają Snapdragony, Samsung ma Exynos'a, który tez jest dobry, Intel ma Atomy.

 

SKOME - jak jesteś taki do przodu to podaj JEDEN przykład PORZĄDNEGO flagowca z MediaTekiem ?

 

Spotyka się go w najtańszym badziewiu  i tyle.

 

SKOME - Lumia to porządna marka - nie stosuje shitu jaki jest MediaTek, nawet w najstarszych i najtańszych telefonach jak Lumia 520 stosowała Qualcomm'y. A w obecnych modelach stosuje Snapdragony.

Link to post
Share on other sites

Ot masz @up wyprzedził mnie.

 

No ale co to jest pewnie według Ciebie jakiś tam Meizu w porównaniu do Lumii. :D Przeczytaj jeszcze raz co napisałem we wcześniejszym poście - sam za nimi nie przepadam, co nie zmienia faktu, że MTK się poprawiły w ostatnim czasie.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

 

 

Samsung ma Exynos'a, który tez jest dobry

Korekta: który jest najlepszy.

Zacznijmy od tego, że MediaTek zyskuje rynek (np. Sony), a Qualcomm-owi klientów ubywa (Samsung).
Skąd pomysł, że Qualcomm, był stosowany wszędzie, z racji na wyższą jakość? Był stosowany, z racji na wbudowany moduł komunikacyjny i GPU, a co za tym szło, niższą cene zestawu. Wydajnościowo zawsze gonili Exyonos-y.
MediaTek, nie mógł pozwolić sobię, na popis w postaci skrajnie wydajnego układu, bo i tak nikt by go od niego nie kupił. Pozostało im więc produkowanie tańszych jednostek, a z czasem doszły "średniaki". Efektem tej strategi, jest coraz częstsze pojawianie się MediaTek-ów w Europejskich produktach, oraz świetny stosunek cena/jakość.
Same procesory nie mają problemów, jednak montowanie ich w tanich, chińskich urządzeniach sprawiło, że ludzie zaczeli je krytykować. W końcu "mam 2 rdzenie po 1.6GHz, a tablet chodzi wolniej, niż tablet kolegi, który ma 2 x 1GHz. Słaby ten MediaTek". Nie ważne, że pamięć chińskiego tabletu, miała losowy zapis na poziomie 0.1MB/s, albo mniej.
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o mnie to planuje zakup telefonu jak już wyżej napisałem, akurat te mediateki i ten który jest w meizu to są dobre procki, gdyby meizu lub one plus one miały dualsim to nie zastanawiałbym się tylko brałbym któryś z nich a tak muszę szukać czegoś innego... Elephone i Umi to nowe marki, każda kiedyś taka była Xiaomi też, na początku każdy płakał co to za badziew a teraz wszystkim klientów kradną.

 

Telefony te podałem widząc tytuł o cenie poniżej bo czasem jest tak, że mamy ileś kasy przeznaczone na coś ale pozbywając się czegoś starego i dokładając do 1000zł np. 100-150zł jesteśmy w stanie wyrwać coś o klase lepszego... a że nie znane? trudno, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...