Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

 

Czy jest możliwe, że jak podłączyłem tylko 6 i 6+2 pin do 280x to obraz się nie wyświetla?

Trzeba 6+2 i 8? Karta chodzi, wiatraki się kręcą, świeci się logo.

Akurat nie mam jak teraz sprawdzić tego GPU.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinien normalnie sie uruchomić komputer ale gdybyś chciał odpalić grę to byś miał lagi i powinno Ci wyskoczyć okno że ma nie dostateczną ilość prądu z powodu nie podłączonej wtyczki do karty :P Ja miałem tak z Geforcem poinformował mnie że wtyczka jest nie podpięta :P

Edytowane przez lolekw660i
Link to post
Share on other sites

Karta jest kolegi, prosił żebym ją przetestował. Normalnie mam GeForce. Może mam inne stery i bios GPU nie widzi?

Podpiąłem tego Radeona do płyty, zasilanie dałem mu 6 i 6+2 pin, 2 wejścia(na piny) w karcie były wolne. Obrazu nie ma, wszystko się uruchamia, karta chodzi. Nie wiem co to może być. Ogólnie było podpięte 14 pin do karty, a chyba musi być 16. To może być przyczyną?

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

Zależy jaką masz wersję 280x ale w oby dwóch przypadkach czy to 6+8 pin czy 8+8 pin obydwie wtyczki muszą być kompletne. Z tego co napisałeś masz 8+8 pin więc całe zasilanie musi być podpięte. Napisz jaki masz sprzęt i kartę bo zaraz się okaże że Ci zasiłka nie uciągnie ;)

Edytowane przez zaduzolatdoswiadczenia
Link to post
Share on other sites

Kartę (R9 280X Sapphire 3GB) odpalałem na:

 

OCZ ZS 550W

ASrock Fatality H87

i5-4670k

 

Podłączyłem wtedy 2+6pin i 6 pin.

 

@Edit

 

A może ktoś ma taka wiedzę,że Karta ATI pójdzie na sterach Nividii.....Ja nie... :)

 

Może jej całkowicie nie czytać, że obrazu nie ma?

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

Sapphire ma 11 wersji tej karty jeśli dobrze spojrzałem więc dalej nie wiemy jakie masz zasilanie, podasz dokładny model? zasilacz powinien spokojnie starczyć. Zakładając że podłączyłeś wszystkie piny + masz aktualny bios na płycie, na Twoim sprzęcie bez problemu powinna się uruchomić.

Link to post
Share on other sites

A sorry, SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X 3GB

 

Podłączyłem wtedy tylko 6 i 6+2pin, czyli 2 wejscia na piny na karcie zostały wolne. Bios jest aktualny, mój stary GTX chodzi (2x6pin).

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

http://media.sapphiretech.com//images/prods/2024/11221-02_R9_280X_VaporX_3GBGDDR5_DP_HDMI_2DVI_PCIE_C05_635161496610674597_600_600.jpg

 

Czyli 2x8 pin musi być wpięte aby karta ruszyła. Kup sobie moleksa w komputerowym aby móc podłączyć poprawnie.

Edytowane przez zaduzolatdoswiadczenia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli 2x8 pin musi być wpięte aby karta ruszyła.

 

Wg. to się uruchamia, ale obrazu nie ma jakby płyta jej nie czytała :). Chyba, że muszą być 2x8pin i wtedy coś się pokaże.

 

@Edit

Molexy są.

Edytowane przez ooxoo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...