Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od razu na piszę, że nie jestem doświadczonym pecetowym, nie mam peceta do gier, ale zamierzam takiego kupić. Zaznaczam, że moje pytanie, kierowane do doświadczonych uzytkowników pc, to pytanie laika, więc proszę o wyrozumiałość.

Oto pytanie. Jak często gracz pecetowy spotyka się ze zjawiskiem zwanym z angielska tearingiem i stutteringiem? I jak bardzo są dokuczliwe? Oczywiście mam na myśli monitor bez G-Sync i Free Sync.

 

1) Czy rwanie obrazu lub zacięcia występują w każdej grze?

2) Z jaką częstotliwością (np. raz na 5 minut?)?

3) Czy są z czasem eliminowane przez nowe sterowniki, aktualizacje?

4) Czy mocna karta graficzna rozwiąże problem?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1. Tak

2. Ciężko powiedzieć co jaki czas ale szczególnie stuttering jest zauważalny przynajmniej dla mnie bo widać jakby nagle zaczęło klatkować chociaż ilość klatek nie spada.

3. Nie są eliminowane poprzez sterowniki chociaż niby przy freesync ma być udoskonalany i tam tylko o sterowniki chodzi. Tu masz porównanie działania obu rozwiązań http://pclab.pl/art62755-4.html. Freesync działa dobrze przy dużej ilości klatek i dużym odświerzaniu monitora. Im mniej tym gorzej to wygląda.

4. Nie

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze trzy pytania. 

 

1) Stuttering (jeśli dobrze zrozumiałem) wygląda pozornie jak spadek frameratu? Może mocne podzespoły choć trochę złagodzą ten efekt? (Ewentualnie inne metody zamaskowania stutteru, stosowane zanim pojawiły się FreeSync i G-Sync.)

2) Czy jest odrobina prawdy w twierdzeniach niektórych graczy, że 30 klatek na konsoli wydaje się płynniejsze od 30 klatek na pc (załóżmy, że chodzi o animację bez stutteringu i tearingu w obu przypadkach)? Ktoś pisał, że konsolowe 30fps=pecetowym 40fps. Jeśli tak, to dlaczego tak jest? Gorszy motion blur w pecetowych wersjach gier, inna przyczyna?

3)Stutter występuje także na telewizorach lcd i monitorach crt?

Edytowane przez alfabet
Link to post
Share on other sites

Skończ trollować up. Skoro tak jest to na ***** siedzisz na du**e na tym forum zamiast na konsoli. Czyżby "bul" wiadomo czego? Takich to się powinno od razu banować. JA nie wiem dzieciaczki co daje wam takie trolowanie. Mam 23 lata i jak widzę takich ****** to mi się odechciewa czytać takich durnot. Więc jak się nie podoba to zabieraj wora ze dwora i sio.

Link to post
Share on other sites
ak często gracz pecetowy spotyka się ze zjawiskiem zwanym z angielska tearingiem i stutteringiem?

 

Zjawisko tearingu występuje tylko, gdy ilość generowanych klatek przekracza częstotliwość odświeżania ekranu i to też rzadko. Jeśli miałbyś z ty problem - po prostu włączasz synchronizację pionową i problem z głowy.

 

Jeśli chodzi o stuttering to dotyczy on tylko układów multi-GPU. Chyba najwięcej zależy od sterowników.

 

 

 

Daj sobie spokój, nie ma czegoś takiego jak PC do gier, do gier są konsole

:facepalm: aż szkoda miejsca na ten fanboy'owy cytat... ale pozwolę sobie to skomentować tak - piekarnik może być użyty tylko do pieczenia ciasta/mięsa, śrubokręt płaski nie może być użyty do wkręcania śrub krzyżakowych, a do prasowania jako podkładkę można użyć tylko i wyłączenie deski do parsowania. Konsole są do grania, komputery do liczenia... Ograniczony umysł...

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój, nie ma czegoś takiego jak PC do gier, do gier są konsole, chcesz miec przyjemnosc z rozgrywki czy same problemy? Podsyłam bloga, poczytaj sobie od samego dołu do góry arty i moze zmadrzejesz: http://suckmyjoystick.blogspot.com/

 

Ahahahahahaha xD

 

powodzenia z niskimi detalami, niska rozdzielczoscia, "kinowym doznaniem" przy 24 kaltkowym pokazie slajdów, zcasualizowanymi ogłupionymi grami i paskudnie spieprzonymi controlsami na padzie xD

 

aha i byłbym zapomniał, gry za 500zł.

 

Jeśli ktoś ma "same problemy z PC" to znaczy że jest analfabetą lub nie ma matury.

Link to post
Share on other sites

Skończ trollować up. Skoro tak jest to na ***** siedzisz na du**e na tym forum zamiast na konsoli. Czyżby "bul" wiadomo czego? Takich to się powinno od razu banować. JA nie wiem dzieciaczki co daje wam takie trolowanie. Mam 23 lata i jak widzę takich ****** to mi się odechciewa czytać takich durnot. Więc jak się nie podoba to zabieraj wora ze dwora i sio.

 

http://i.iplsc.com/masc-na-bol-du*y-srodek-ktory-wedlug-wielu-powinien-byc-obow/0002Q27XG8SB8543-C116-F4.jpg

 

Radzę używać, bo Ci się hemoroidy zrobią :D. Ps. tego komcia piszę z PS4 :*.

Ahahahahahaha xD

 

powodzenia z niskimi detalami, niska rozdzielczoscia, "kinowym doznaniem" przy 24 kaltkowym pokazie slajdów, zcasualizowanymi ogłupionymi grami i paskudnie spieprzonymi controlsami na padzie xD

 

aha i byłbym zapomniał, gry za 500zł.

 

Jeśli ktoś ma "same problemy z PC" to znaczy że jest analfabetą lub nie ma matury.

Dziękuję bardzo za komcia :) z pewnością robię prt scn zaraz i zapisuję dla potomnych, takiego betonu nie spotyka się codziennie xD.

Link to post
Share on other sites

 

 

1) Czy rwanie obrazu lub zacięcia występują w każdej grze?

2) Z jaką częstotliwością (np. raz na 5 minut?)?

3) Czy są z czasem eliminowane przez nowe sterowniki, aktualizacje?

4) Czy mocna karta graficzna rozwiąże problem?

1. Jeżeli wyłączysz Vsync, Gsync lub Freesync, to tak, występuje tearing, a spadki fps, zacięcia i rwanie obrazu zależnie od twojego komputera i optymalizacji gry.

2. Zjawisko albo występuje ciągle przy wyłączonych powyższych technologiach, lub wcale jeśli są włączone

3. Sterowniki nie eliminują problemu tearingu, ponieważ eliminuje go włączenie synchronizacji pionowej.

4. Mocna karta graficzna zapewni stabilny framerate przy włączonym V-sync i wyższych detalach co oczywiście logiczne, poskutkuje w pełni komfortową rozgrywką przy co najmniej 60fps i wysokiej jakości obrazu

Daj sobie spokój, nie ma czegoś takiego jak PC do gier, do gier są konsole.

Nie zgodzę się, na PC ze stopki jestem w stanie grać w 1080p w stabilnych 60 fps i maksymalnych lub bardzo wysokich ustawieniach graficznych bez upscalowania rozdzielczości w 80% tytułów które w ogóle wyszły, w pozostałych 20% muszę zejść na medium/high. Jestem mega zadowolonym graczem, gram dużo, gram komfortowo, nie płacę abonamentów za multiplayer tylko łączę się ze steam i mam wszystkie gry pod ręką, gry kosztują nieraz grosze, ostatnio kupiłem sobie borderlands 2 goty za 30 zł i jedynkę goty za 15 zł więc za 45 zł mam 2 pełne wydania moich ulubionych gier i około 1000 godzin grania, a za 5 euro kupiłem paczkę od square enix zawierającą hitmana absolution pełne wydanie just cause 1 i 2, deus ex-a i life is strange ... Nie wiem dlaczego komputer wg ciebie nie jest do gier, bo ja jako gracz  jestem w 100% zadowolony i mam wspaniałe gry za pół darmo w pełnym HD, 60 fps i jakości, która jest poza zasięgiem konsol, ponadto mam sprzęt do programowania, obróbki grafiki, pracy itp w jednym :) 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...