Skocz do zawartości

Recommended Posts

Smartfonów na rynku jest pełno i trudno połapać się w ofercie. Wstępnie najbliższy jest mi HTC One E8, jednak nie jest on bez wad. Oto najważniejsze dla mnie cechy:

  • nie chcę karty nano-sim,
  • wyjmowalna bateria,
  • OTG,
  • duży wyświetlacz,
  • wytrzymała bateria,
  • szybki, wydajny, niezawodny,
  • ładny (bardzo podoba mi się E8 oraz nowy iPhone),
  • dobre głośniki będą atutem,
  • słaby aparat lub brak (kompletnie nie potrzebuję, jestem fotografem i mam do tego sprzęt).
 

Budżet do 2000 zł, choć im taniej tym lepiej. Co polecacie?

 

PS dlaczego nie E8? Głównie przeszkadza mi brak OTG oraz niewymienialna bateria, a że dużo podróżuję to te dwie wady bardzo mnie bolą.

Link to post
Share on other sites

Galaxy S5.

Masz wyjmowalną baterię o całkiem niezłej żywotności, OTG działa, wyświetlacz 5.1", na Kitkacie nigdy mnie nie zawiódl (Lollipop jest w trakcie dopracowywania), wygląd to kwestia gustu (przód normalny, tył uwielbiam), głośnik niestety mono ale dość mocny, aparat - mimo iż Ci niepotrzebny - całkiem przyzwoity.

 

No i oczywiście microSIM.

Link to post
Share on other sites

 

 

LG G3

Wg GSMAreny wypada pod względem baterii znacznie słabiej niż S5, a i S5 nie jest jakimś mistrzem w tej kwestii, ale warto by jakiś posiadacz potwierdził lub zaprzeczył, popierając to screenami z wykresu baterii.

 

 

 

Galaxy Note 3

Fakt, kompletnie o nim zapomniałem, a moze być nawet lepszą propozycją od S5 prócz baterii.

Link to post
Share on other sites

Ciężko chyba będzie znaleźć idealne urządzenie dla Ciebie jednak może zainteresuje Cię OnePlus One

Jedyne czego nie ma to wymiennej baterii.

OTG można za kilka złotych kupić, ma duży, czytelny wyświetlacz, bardzo dobrą baterię (na dniach ma wyjsc CM 12S oraz OxygenOS które na pewno poprawią osiągi baterii), a w dodatku kosztuję ok. 1500zł

 

Na S5 nawet nie patrz, z czasem będziesz chciał się tego pozbyć, uwierz mi bo akurat na telefonach samsungach się znam :)

Note3 lub używany Note4 to też fajna opcja, warte swoje ceny.

Link to post
Share on other sites

Chyba że jeszcze One M8 :) skoro autor nie potrzebuje dobrego aparatu to ten będzie dobry :)

Tak teraz myślę, że dla fotografa będzie lepszy smartfon z ekranem, który ma bardziej naturalne kolory bo Samsungi mają amoledy, ktore są świetne, ale wiadomo że kolory są wręcz cukierkowe. Także M8, E8 albo G3 :)

Zapomniałem jeszcze o Xperia Z3 ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

akurat na telefonach samsungach się znam

No właśnie śmiem wątpić.

 

Jakikolwiek argument? Mam na co dzień S3, S4, S5, S5 mini, S4 mini oraz Note 3. Poza tym kilka średniaków - Ace 2, Core..

O ile S3 czy Core faktycznie przyprawiają mnie o ból głowy (a i S5 mini coś tak nie za płynnie działa, ale to kwestia softu, uzywa go aktualnie osoba niezbyt rozgarnięta w technologii), tak S5 mam na własność, korzystam z niego codziennie i porównując do Note 3 czy iP5S nie widzę żadnych problemów.


 

 

Zapomniałem jeszcze o Xperia Z3

Zapomniałeś też, że:

 

 

wyjmowalna bateria,

jest jedną z ważnych dla Autora cech.

 

:)

Link to post
Share on other sites

Ta niewyjmowalna bateria jest jeszcze do przeżycia, bo albo kupię zapasową baterię albo bank energii. Dlatego HTC nie jest do końca skreślony. Bardziej mnie martwi brak OTG, bo chciałbym zgrywać zdjęcia z aparatu na dysk zewnętrzny, bez użycia komputera.

 

Naturalne kolory wyświetlacza są również bardzo ważne, o czym nie wspomniałem. Po zrobieniu foty na aparacie będę na smartonie czasami je oglądał (w aparacie mam wifi).

 

Anyway, dzięki za propozycje, sporo tego, zaraz poprzeglądam.

Edytowane przez kilas88
Link to post
Share on other sites

@Freso:

 

Chociaż nie wszystkie dyski i smartfony dają radę. Kumpel w pracy testował na Note 3 bodajże i nie działało. Z drugiej strony mogę zabrać dysk z wtyczką do prądu.

 

offtop: nie posiadam laptopa/nie brałbym go na wycieczki oraz rzadko kiedy mam dostęp do komputera; do prądu często i to załatwia sprawę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie, w jakim formacie dysk? Na swojej S5 próbowałem podłączyć NTFS i pisał, że nieodpowiedni format plików. Samsung posiada korektor wyświetlacza i w którymś z trybów, wyświetlacz niemal idealnie pokrywał się z paletą AdobeRGB.

www.displaymate.com/Galaxy_S5_ShootOut_1.htm

Link to post
Share on other sites

No właśnie śmiem wątpić.

 

Jakikolwiek argument? Mam na co dzień S3, S4, S5, S5 mini, S4 mini oraz Note 3. Poza tym kilka średniaków - Ace 2, Core..

O ile S3 czy Core faktycznie przyprawiają mnie o ból głowy (a i S5 mini coś tak nie za płynnie działa, ale to kwestia softu, uzywa go aktualnie osoba niezbyt rozgarnięta w technologii), tak S5 mam na własność, korzystam z niego codziennie i porównując do Note 3 czy iP5S nie widzę żadnych problemów.

 

Może dlatego że od ponad 2 lat pracuje przy tworzeniu i testowaniu oprogramowania na ten soft?

Wersje mini wszystkich S'ów, czyli 3,4,5 nadają się dla mniej wymagających userów bo jak zapchasz im pamięc to chodzą jak muły. Z tego co widzę autor oczekuje wydajności a ta na telefonach samsunga spada wraz z czasem. Przez te 2 lata miałem w łapach S3, S4, S5, S4 Active, S4 Mini, Note 3 Neo, Galaxy Mega i jeszcze pierdylariad innych parchów, każdy na przynajmniej kilka miesięcy i w KAŻDYM po jakims czasie zaczęły doskwierać lagi. Codzienne czyszczenie RAMu było nieuniknione bo samsungowe apki żzerały zasoby i dopiero w S6 to się zmieniło gdzię nakładka jest odchudzona.

Link to post
Share on other sites

Posiadam S5 od kilku miesięcy (nieco ponad 0.5 roku) i nic nie zwalnia. Bałem się, że nie będę mógł wgrać custom-u bez utraty gwarancji i stanie się to problemem, jednak dziś, z perspektywy czasu, wiem, że te obawy były bezpodstawne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

w KAŻDYM po jakims czasie zaczęły doskwierać lagi.

To nie wiem jak je użytkujesz, z całym szacunkiem.

 

S3 złapał lagi, to fakt - wszystkie 4 egzemplarze jakie mam są mułami. Ale S5 (4 mce), Note 3 (ponad rok) i Note 2 (ponad półtorej roku) chodzą bardzo ładnie, oczywiście w miarę swoich możliwości. :)

Link to post
Share on other sites

Obecnie posiadam Samsunga Galaxy Ace i mogę potwierdzić, że po jakimś czasie zaczyna zamulać. Przez całą żywotność zainstalowałem z 40 aplikacji, z czego zostawiłem ok. 10, resztę wywaliłem.

 

S5 i Note 3/4 zdają się być dobre, ale raczej wolałbym zmienić markę, jestem średnio zadowolonym klientem Samsunga.

Link to post
Share on other sites

To nie wiem jak je użytkujesz, z całym szacunkiem.

 

S3 złapał lagi, to fakt - wszystkie 4 egzemplarze jakie mam są mułami. Ale S5 (4 mce), Note 3 (ponad rok) i Note 2 (ponad półtorej roku) chodzą bardzo ładnie, oczywiście w miarę swoich możliwości. :)

 

Zależy co z tym telefonem robisz

jeśli wgrasz jedna aplikację czy dwie to ok

ale im więcej tym gorzej

 

miałem np S4 Active przez prawie rok, pozniej Moto G a teraz mam OPO. Wszystkie miały pamięc zapełnioną w ponad 50%. Tylko Active zwalniał

Link to post
Share on other sites

W Note 3 nawet nie mam SD, w SGS5 mam, ale zawsze i tak zawalam wewnętrzną z przyzwyczajenia :D

 

Na S5 mam w tym momencie 3GB wolnej pamięci i śmiga jak rakieta, ale mam go na Kitkacie. Lollipop to póki co porażka.

 

Wiem do czego zmierzasz - miałem naprawdę mase telefonów i w starszych występował ten problem o którym mówisz, nie zaprzeczam. Od S4 (albo S5, S4 ma znajoma aktualnie i musiałbym to sprawdzić) jest to już IMO znacznie poprawione, nie zauważam żadnych zacięć i spowolnień.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...