Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pocharatany rdzeń GPU kupionej używanej karty - co robić?

rdzeń uszkodzenie mechaniczne GPU używka zakup online

Najlepsza odpowiedź silentmichal, 01 kwiecień 2015 - 12:55

No ta karta to już nie mój problem, więc teraz tylko czekać na tą nówkę - mam nadzieję, że będę zadowolony.

EDIT

Dobra, panowie, wszystko się już ładnie rozwiązało.

Kartę porysowaną odesłałem, a co do nowej - ostatecznie sklep zaproponował mi MSI R9 270 (bez X) za 600zł (R9 270X za 649zł był - jak przewidywałem - pomyłką). Karta przyszła i śmiga super wszystko ładnie - zrobiłem OC oczywiście. Ostatecznie stanęło na:

Power Target: +15

GPU: 1120MHz
VRAM: 1500MHz.

Czyli po prostu mam MSI R9 270X z lekko podniesionym zegarem pamięci bez jednej wtyczki zasilania.

Temperatury - tak średnio bym powiedział, 80 stopni w FurMarku - trochę sporo. Ale prędzej czy później założę chłodzenie od Accelero, więc problem zniknie.

Podsumowując, dziękuję Wam bardzo i temat wyczerpany ;) .

PS. Ta czcionka na 1 kwietnia to coś okropnego.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 sixtyone

sixtyone
  • i is one

• 756 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 10:18

Jak nie planujesz jakichś dużych wydatków i zmian reszty sprzętu to raczej nie opłaca się pchać na siłę w droższą kartę, tym bardziej jeszcze z takimi cyrkami i bez gwarancji. Więcej szkody niż pożytku, a w razie czego pieniądze wyrzucone w błoto.

Zawsze można poszukać tej niby lepszej karty używanej i jeszcze z jakąś gwarancją, tylko po co :)

• 0

#22 silentmichal

silentmichal
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 494 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 11:45

No tak. A ta R9 270X za 650zł to nie wiem czy jakiś błąd czy co... bo cena bardzo dziwna, za niska. Po 680zł idą R9 270... EDIT Dobra, kupiłem sobie tą MSI R9 270X za 659zł z przesyłką. Podkręcę ile się da i mam poziom HD 7950, który mnie w 100% zadowalał.Tą kartę co mam teraz odeślę. Mam nadzieję że facet nie będzie się pluł albo robił problemów - nie ma powodu, dla którego miałby to robić. Dziękuję Wam wszystkim za porady. Pozdrawiam, Michał.

Użytkownik silentmichal edytował ten post 28 marzec 2015 - 11:46

• 0

#23 dadulek

dadulek
  • Braineater

• 4411 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • 3DMark 06:6,022x10^23

Napisano 29 marzec 2015 - 09:02

Tylko mu nie mów, że odsyłasz z powodu rys, bo jeszcze Ci wmówi, że mu kartę uszkodziłeś.

• 1

Spoiler

#24 silentmichal

silentmichal
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 494 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 10:02

Sprawa już załatwiona. Facet zgodził się bez dwóch zdań, co - mówiąc szczerze - ucieszyło mnie. O rysach mimo wszystko mu mówiłem i nic z tego na szczęście nie zrobił.
  • 0

#25 smith300

smith300
  • Amator

• 36 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 12:27

Człowiek który to robił jest idiotą. Wydaje mi się ze będzie to miało znikomy wpływ na temp karty. Dobrze by zrobiła polerka tego radiatora jakimś drobnym papierem.
  • 0

#26 silentmichal

silentmichal
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 494 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 12:55   Najlepsza odpowiedź

No ta karta to już nie mój problem, więc teraz tylko czekać na tą nówkę - mam nadzieję, że będę zadowolony.

EDIT

Dobra, panowie, wszystko się już ładnie rozwiązało.

Kartę porysowaną odesłałem, a co do nowej - ostatecznie sklep zaproponował mi MSI R9 270 (bez X) za 600zł (R9 270X za 649zł był - jak przewidywałem - pomyłką). Karta przyszła i śmiga super wszystko ładnie - zrobiłem OC oczywiście. Ostatecznie stanęło na:

Power Target: +15

GPU: 1120MHz
VRAM: 1500MHz.

Czyli po prostu mam MSI R9 270X z lekko podniesionym zegarem pamięci bez jednej wtyczki zasilania.

Temperatury - tak średnio bym powiedział, 80 stopni w FurMarku - trochę sporo. Ale prędzej czy później założę chłodzenie od Accelero, więc problem zniknie.

Podsumowując, dziękuję Wam bardzo i temat wyczerpany ;) .

PS. Ta czcionka na 1 kwietnia to coś okropnego.

Użytkownik silentmichal edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 12:55

• 0

#27 sixtyone

sixtyone
  • i is one

• 756 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 13:32

No to jeszcze trochę zaoszczędziłeś bo to karty na tym samym rdzeniu, tym bardziej jak masz tak samo MSI to żadna strata.

Temperatury nie są złe, pamiętaj że normalnie nie ma takich temperatur jak w jakichś furmarkach. Może jak poprawisz trochę wentylację w obudowie to będzie jeszcze lepiej.

Moim zdaniem masz dobre chłodzenie od MSI i zakładanie jakichś accelero mija się z celem, temperatury są dobre i masz 3 lata gwarancji producenta to korzystaj.

• 0

#28 silentmichal

silentmichal
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 494 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:46

Hmm, obawiam się jednak, że założenie lepszego chłodzenia ma sens. W karcie po OC coś się przegrzewa i przez to zawiesza się komputer. Jest to na pewno kwestia temperatury, bo jak ustawię wiatraki na stałe 40% to już nic się nie zawiesza. Podejrzewam o to sekcję zasilania. Bo co inne mogłoby się przegrzewać? Pamięci? Niestety wiatraki od MSI przy 40% to już dla mnie suszarki. A że Accelero Xtreme III leży i się kurzy - czemu by nie skorzystać. Nie wiem może coś pokombinuję i zrobię optymalną krzywą chłodzenia - może pomoże.
  • 0

#29 sixtyone

sixtyone
  • i is one

• 756 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:03

W karcie po OC coś się przegrzewa i przez to zawiesza się komputer.

Albo karta za bardzo przekręcona. Na takiej temperaturze nie ma nic się prawa dziać, jak się wiesza to na gwarancję.

Rób jak chcesz, tylko przy zmianie chłodzenia z 3 letnią gwarancją możesz się raczej pożegnać. Poza tym póki co nie ma raczej sensu żyłować karty z resztą zestawu jaką wcześniej podałeś.

Użytkownik sixtyone edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 16:20

• 0

#30 helfi

helfi
  • Entuzjasta

• 534 postów
  • 3DMark 06:21096

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:15

Jakie temperatury VRM ma ta karta? Ograniczając przewiew ograniczasz chłodzenie tego co nie jest pokryte radiatorem czyli części pamięci i układów zasilania.

Power target ustaw tak żeby TDP wynosiło 150W czyli +20%.

Jakie ustawiłeś napięcie? 270X mają coś ponad 1,2V. W tym musi się zawierać rezerwa dla jakości chipu.

Użytkownik helfi edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 16:19

• 0

Spoiler

#31 Matiziol

Matiziol
  • Uzależniony od soków marchewkowych

• 782 postów
  • Miejscowość:Czeladź
  • 3DMark 06:za mało

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:19

Fajnie, że wszystko się dobrze skończyło.
Do autora: poHaratany przez "samo H" się pisze ;)

• 0

#32 silentmichal

silentmichal
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 494 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:21

Właśnie nie można odczytać temperatury VRM - nie ma w programach do odczytywania takiej pozycji. Nie wiem czy nie ma tam czujników, czy co. Power target - im większy tym więcej energii może być dostarczonej do rdzenia - tak to rozumiem. Czy ustawię na 10% czy na 20% - efekt jest taki sam w moim przypadku. Napięcie jest domyślne - nie można go zmieniać w tej karcie i wynosi 1.188V.

Ustawiłem własną łamaną wentylatora w MSI Afterburner i koniec końców działa - jest cicho i chłodniej niż zwykle, czyli jak chciałem.

poHaratany przez "samo H" się pisze

Kurczę rzeczywiście, wieśniak ze mnie XD.

Użytkownik silentmichal edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 17:19

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rdzeń, uszkodzenie, mechaniczne, GPU, używka, zakup, online

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych