Skocz do zawartości

Jak podkręcić procesor AMD Phenom II X4 945 3GHz


Recommended Posts

kiedyś podkręciłem Intel Pentium III z 233 na 299 na jakimś gó******* radiatorze i wiatraku xD i się nie przegrzał i na tym skończyłem podkręcanie :P

 

i od lat będzie to moje pierwsze :P

 

możesz podać dokładniejsze parametry poszczególnych rzeczy ? czy trzeba robić to na czucie patrząc na napięcie by nie przekroczyło tych 1.5V ?

Link to post
Share on other sites

Napięcie ustaw na sztywno na 1,45 ew 1,475 - żadne Auto bo wtedy łatwo uwalić procesor. Konkretne wartości trudno mi podać bo:

a) każdy egzemplarz nawet tego samego procka jest inny i ma inną podatność na O/C

b) posiadam phenom'a z serii black edition a z nimi jest nieco inaczej

 

Generalnie częstotliwość taktowania zegara = FSB x mnożnik. W przypadku 945 tylko to pierwsze można zmieniać (w 955 i wyższych również mnożnik). Pamięci i HT musisz obniżyć ponieważ idą w górę wraz ze wzrostem FSB i można przedobrzyć.

 

To tak w ultra największym skrócie. Mnożnik twojego procesora ma wartość x15. Podniesienie FSB o 20 daje wzrost zegara CPU o 300MHz

 

FSB rzędu 233 da ci taktowanie 3495MHz. I myślę że przy napięciu V1.45 jest to całkowicie bezpieczna wartość dla tego CPU.

Link to post
Share on other sites

Prognozy nie sprawdzisz, za to sprawdzisz stabilność już podkręconego zestawu. Jeśli przechodzi 30 min w OCCT znaczy się może zostać i podczas testu nie osiągnie temp. wyższej niż 63 stopnie może zostać.

 

Prognoza jest taka...

taktowanie 3,2GHz - wydajność 955-tki

taktowanie 3,4GHz - wydajność 965-tki

taktowanie 3,5GHz - wydajność 970-tki

 

Aha pamiętaj by wyłączyć funkcję Cool&Quiet w biosie, w przypadku podkręconego CPU.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Sorki,że odkopę,ale mam ten sam procek 945 CL3 95TDP.

On podobno działa na każdej wersji BIOSU a ja mam 1,40(najnowsza to 1,50).Więc muszę tylko wymienić procka i nic więcej?.

Na ile bym mógł go podkręcić na moim sprzęcie :

AMD PHENEOM || X4 945 AM3 CL3, 3GhzGh

Corsair VS Series 450W

Asus ATI Radeon HD7790 DirectCU OC

Elixir DDR3 4GB 1333MHz CL9

ASRock N68C-S UCC

Monitor 22

Chodzi mi o stabilne a boje się troszkę krecić,więc pytam jaka będzie stabilna częstotliwość.

Link to post
Share on other sites

Mam tego procka, identyczne mobo więc wypowiem się.

Wystarczy ci wersja 1.40 by tego Phenoma wsadzić.

Sekcja zasilania w cholere się grzeje, mam doklejone radiatory i parzą wręcz.

Cóż, co do OC to stosunkowo słabo. Mi się udało 3,7 GHz stabilne na dobrym chłodzeniu. A aktualnie siedzę na 3,5 GHz@1,400V.

Musisz zadbać o odpowiednio dobre chłodzenie i przewiew w obudowie.

W pełni osiągalne taktowanie bez zmiany napięć to 3,3GHz(u mnie).

Edytowane przez WaxYL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kiedyś podkręciłem Intel Pentium III z 233 na 299 na jakimś gó******* radiatorze i wiatraku xD i się nie przegrzał i na tym skończyłem podkręcanie http://forum-dev.benchmark.pl/public/style_emoticons/default/biggrin1.gif

 

i od lat będzie to moje pierwsze http://forum-dev.benchmark.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

możesz podać dokładniejsze parametry poszczególnych rzeczy ? czy trzeba robić to na czucie patrząc na napięcie by nie przekroczyło tych 1.5V ?

 

Słabo, ja mojego Pentium III ukręciłem do granicy, czyli 733MHz, bez podnoszenia napięcia nawet. :D

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy przepłaciłem procki i płyty można wymieniac a dobry cooler to na lata tyhm bardziej że mój pasuje do każdej podstawki  intela i amd

A stare wentylatory od zasilaczy były małe wysoko obrotowe i głośne

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...