Skocz do zawartości

Jak upiększyć wnętrze? (zasady)


Recommended Posts

Witam,

W tym temacie chciałbym się dowiedzieć jak fajnie ulepszyć komputer pod względem wyglądu?

1)Chodzi mi o zasady, co jak powinno wyglądać?

2)Jak powinny być ułożone kable żeby efektywnie wyglądało wnętrze?

3)Jak kolorystycznie dopasować wnętrze do reszty mam na myśli np. mobo do obudowy?(obudowa CM Elite 330)

4)O czym należy pamiętać przy modding-u komputera?

 

Z góry dziękuje!

Link to post
Share on other sites

Myślę że wygląd to sprawa subiektywna; każdy ma jakieś swoje kryteria "piękności" komputera. Aczkolwiek moim zdaniem najestetyczniej wyglądają pecety z poukrywanymi kablami - w twojej obudowie jest to jednak niemożliwe. Kolorystycznie? Do srebrnego wnętrza pasuje czarna płyta (moim zdaniem) - oraz w miarę możliwości reszta komponentów.

 

Ad4. Żeby modding nie przerodził się w wieś tunning

Link to post
Share on other sites

1) W zasadzie to mozesz pomalowac srodek obudowy na czarny mat + zrobic oploty na kable typu 24pin, eps, 6pin wiesz o co chodzi :P

2) W Twojej obudowie nie ma za bardzo miejsca na cable management, moze nowa buda? Fractal R3 jest fajny :P

3) To juz sprawa indywidualna :P

4) Zeby nic nie zepsuc :)

Link to post
Share on other sites

A jeśli się nie da kabli poukładać, to chociaż żeby w oplotach były. Niektórzy lubią oświetlać wnętrze przy pomocy diod LED lub zimnych katod, stosować elementy wrażliwe na światło UV. Uważam jednak, że przede wszystkim w środku powinien być porządek(którego sam nie mam :P )

Link to post
Share on other sites

obudowe jak bym zmieniał czego narazie nie zamierzam robić to jaką byście polecili taką do 300zł nie przesadzajmy 300zł to max ani grosza więcej najlepiej tak koło 200zł ..:P:P a co do malowania obudowy to sprayem jakim wystarczy taki zwykłya za 15zł ??? czy coś innego :P jedna puszka wystarczy ??

Link to post
Share on other sites

Zwykły spray może być, najlepiej z 2 warstwy(nie wiem czy 1 pucha starczy). Jeszcze zastosował na to zastosowałbym lakier bezbarwny :P Co do budy to może Cooler Master Dominator II 692 Lite? Kwestia gustu..

Link to post
Share on other sites

No nie mówcie, że Elite się nie nadaje... Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i chęci. Wiadomo, że w budach za 300 i więcej złotych będzie lepiej, ale nie jest aż tak źle.

 

http://img213.imageshack.us/i/dsc01991if.jpg/

http://img18.imageshack.us/i/dsc01993ke.jpg/

http://img155.imageshack.us/i/dsc01994d.jpg/

http://img412.imageshack.us/i/dsc01996kq.jpg/

Link to post
Share on other sites

No nie mówcie, że Elite się nie nadaje... Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i chęci. Wiadomo, że w budach za 300 i więcej złotych będzie lepiej, ale nie jest aż tak źle.

Dobra, zwracam honor, nie jest tak zle jak myslalem :P

CM690 badz CM692 to bardzo dobre propozycje, mozesz takze zapytac uzytkownika Arcziy o cene, bo sprzedaje NZXT Tempest bodajze, za jakies niewielkie pieniadze.

Link to post
Share on other sites

bardzo ciekawe ostatnio podobnie poukładałem kable

teraz jest gicior 2*C mniej niż wcześniej. Moja obudowa ma 4miesiące nie chce narazie jej zmieniać jest bardzo dobra i fajnie chłodna. Teraz kupie 120mm na przód świecącą na niebiesko i będzie nieźle wyglądać. Ale jak bym chciał spędzić tak ze 3 godziny w obudowie i żeby skutki były widzialne a nie były zbyt drogie ...:P mam na myśli że 20zł było by dobrą ceną , może zdecyduje się na to malowanie. Ale to kiedy indziej ...:P To jak myślicie co można jeszcze robić oprócz układania kabelków i malowanie ...;D cięcie obudowy mnie nie interesuje >.;D haha :tajniak: . No brakuje mi pomysłu co 100-głów to nie jedna ..:P Licze na wasze pomysły ..:)

Link to post
Share on other sites

nie mam, ale idzie kupić samą ścianke ??

W wielkim świecie sprzedają same ścianki z oknem do Elitek. U nas raczej luzem nie dorwiesz, chyba że na Allegro.

 

Ze świecidłami nie przesadzaj, bo nada to mocno wiejski klimacik Twojej obudowie. Przedni świecący wentylator daje miły efekt. Mam niebieskiego Revolteca 120 mm. Tylko montując go pamiętaj o zatkaniu szczeliny między podłogą budy i dołem panelu przedniego - dostaje się przez nią masa kurzu.

Link to post
Share on other sites

No solidne malowanie to podstawa i ogólna kolorystyka musi być np.Czerwony z czarnym ,lub czarny z niebieskim podświetleniem ,albo z elementami które reagują na UV (Np kabel SATA ,wentylatory) które świecą na Zielono czy pomarańczowo..Grunt to porządek i elementy pasujące do siebie patrz ja (profil) lub ajkowy komp lub infinity blue project (pare tematów niżej). Ale myśle ,że buda za mała i pomimo tego ,że ma okno to żeby tam był porządek to będziesz potrzebował zasilacz modularny ,żeby całej wiązki nie musiał tam gdzieś upychać. Oploty na razie nie warto bo 24pin ma tam jakiś oplot :menda:

Link to post
Share on other sites

Dzieki Zen za takie wyroznienie (Ajkowy komp) :menda: Wiele jest kompow bedacych lepszym przykladem :)

Zasady są proste. Calosc musi byc tworzona pod pewien motyw kolorystyczny. Np. czarno czerwony czy czarno niebieski (takie najczęstsze). Żeby to osiągnąć musi być wszystko poukładane, a zbędne rzeczy w miare mozliwosci pochowane (glownie kable). Te kable, ktore sa widoczne, powinny miec oplot (jak u mnie 24 pin na przyklad ;) ). Do tego tanim modem jest np. malowanie obudowy na czarno sprayem (np. montana na czarno i na to motip bezbarwny), wymiana tanich elementow (radiatory na ram, 30zł za arctic rc na 2 kości, radiatory na mobo, 30zł za dobre niebieskie zalmany, taki jak ja mam na przyklad). Mozna tez pomalowac za jednym zamachem napęd dvd, widoczne śrubki, czy inne rzeczy. Drozej mozna wymieniec cooler na cepa pod kolor, wentyle w budzie na odpowiednie (np czarne sssy albo jakies pod kolor, magmy czerwone albo noiseblockery za 35zl niebieskie o ile sie nie myle). Potem dochodzi dobranie grafy i mobasa, o ile wczesniej nie zostalo to zrobione. Pod kolor musi byc pcb i inne elementy (mobas), albo obudowa i chlodzenie (grafa). Tak samo inne karty na pci/pcie.

Potem dochodzi takie cos jak podswietlenie i okno, jezeli tego do tej pory nie ma. Plexi + zimne katody pod kolor albo białe. No i modyfikacja frontu obudowy oraz śledzi z kart i zaślepki z panelu I/O (black mod) i napedu dvd (stealth mod). TO tyle jezeli chodzi o standardową modyfikację "pod kolor", zeby bylo ladnie. Jak masz wyobraznie i wizję odpowiednią to pomalujesz pod jakis konkretny motyw calosc, oploty dobierzesz odpowiednio itd. Wiele obudów mozna modyfikowac osiagajac dobre efekty, tylko trzeba miec pomysl i umiejetnosc wprowadzenia pomysu w zycie.

Link to post
Share on other sites

Wypadałoby też dodać jedną rzecz. Ważne, żeby Tobie się podobało! :menda: Raczej nie będziesz z nim jeździł na pokazy mody do Mediolanu, więc innym podobać się nie musi. Zrób tak, jak Ty lubisz. Ja zawsze chciałem podzespoły pod kolor i super porządek w obudowie, jak gdzieś tam na zdjęciach w sieci. Nie jakiś burdel z kolorowych kabelków. No i myślę, że się udało ;)

 

PS Zen - ej, dlaczego ja widzę tego "paszczura" pierwszy raz? Dobra robota, super wygląda! :)

Link to post
Share on other sites

a więc zdecydowałem się na czarny z niebieskim .. kupie dwie katody (zimne) 2x120mm i do tego spartana i na to jakieś 2 świecące 92mm tak za 2miechy powinno wszystko być gotowe. a z malowania jestem bardzo zadowolony super mi wyszło. Kable poukładałem wmiare na razie a później to się zobaczy. op[loty kupie czarne i kable na tle obudowy będą prawie nie widoczne. Pokombinuje może ze zmianą coolera na karcie graficznej chociaż mój glaciator bardzo fajnie się prezentuje..:menda: No może kiedyś jakaś turbina zobaczymy ...;)8-)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, Bartek. Walnąłem całą wiązkę z zasilacza za tackę na mobo. Chciałem wtyczki poprzylepiać taśmą dwustronną, ale trafiłem na taką, która nie lepiła się nawet do siebie samej... Więc cały tył jest oblepiony taśmą malarską. Do zrobienia zostały tylko te drobne, a przy okazji muszę pokombinować z przednim panelem, bo USB działają, a mic i słuchawy nie. To wszystko musi jednak poczekać, bo mam sporo spraw na głowie, w tym jedną z pięknym uśmiechem. :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...