Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa z dużym zoom'em do 1000zł (lub troszkę więcej)


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu myślę o zmianie wysłużonego FinePix S6500fd na coś lepszego. Aparatu mało w sumie używałem bo nie było co fotografować, jednak teraz mam dziecko i aparat porządny by się przydał.

 

Wymagania:

- do 1000zł - lub jeśli jest aż taka różnica w jakości to do 1500zł

- Zoom około 50x - kolega ma FinePix SL1000 i mi polecał, ale nie wiem czy to jest coś najlepszego w tej cenie

- filmy Full HD (1080p) w 60kl/s (lub więcej rzecz jasna)

- ISO, szybkość migawki i cała reszta innych parametrów - nie znam się na tym - zaufam Wam

 

Z góry dziękuję za pomoc!!!


Edit: Fajnie by było (ale nie jest to konieczność) jakby miał wyjście na TV (którąś z odmian HDMI).
A jeszcze lepiej by było jakbym mógł na bieżąco wyświetlać nas TV to co widzę na kamerze - mieszkam w górach więc fajnie by było sobie zrobić "obserwatornię".
Tyle że nie wiem czy coś takiego jest w ogóle możliwe.
Link to post
Share on other sites

Szukasz lustrzanki, czy Superzooma :?:Fuji FinePix SL1000 to Superzoom - obiektyw jest częścią aparatu. Za 1000 zł ciężko będzie znaleźć lustrzankę + obiektyw do 50x w komplecie...

 

Jak kolega wyżej napomniał o statywie... Z takiej wielokrotności korzysta się rzadko i na prawdę mocno wskazane jest użycie statywu. Ja mam Fuji HS30EXF i przy pełnym zoomie (30x), strzelając foty z ręki obiekty latają jakbym miał chorobę Parkinsona :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Statyw mogę kupić, tyle że nie wiem czy jest teraz sens to robić bo większość zdjęć będzie robiona "z ręki".

 

Swoją drogą nie wspomniałem o tym że wolałbym nowy sprzęt.

Ogólnie to urodziło mi się dziecko więc dużo zdjęć puki coś będzie robionych w domu.

A że mieszkam w pięknym miejscu fajnie by było robić fotki jeszcze widoków.

Ja się nie znam na tym.

Może być taki z na stałe zamontowanym obiektywem.

Link to post
Share on other sites

Ten mój sceptycyzm dotyczący znalezienia czegoś w kwocie 1000zł za lustrzankę i szkło (obiektyw) - dotyczył właśnie używanego sprzętu. Takie szkła (do 50x) są masakrycznie drogie i tracą na wartości bardzo powoli - zwłaszcza te z wyższej półki cenowej :)

 

Superzoom do domu i okazyjnego pstrykania jest ciekawym kompromisem na początek. Swój aparat posiadam od ponad dwóch lat i zawsze sprawił się b. dobrze - w domu, podczas uroczystości i na wakacjach :)

Edytowane przez TMStoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie szkła (do 50x) są masakrycznie drogie i tracą na wartości bardzo powoli - zwłaszcza te z wyższej półki cenowej :)

 

Takie szkła nie istnieją. Przy długim końcu 500mm oznaczałoby to 10mm na krótkim.

Ogólnie to urodziło mi się dziecko więc dużo zdjęć puki coś będzie robionych w domu.

W domu oznacza trzy możliwości:

 

1. Jasny obiektyw

lub

2. Wysokie ISO

lub

3. Lampa błyskowa (wbudowane odpadają)

 

Jeśli to ma być kompakt (a cena na to wskazuje) to pozostaje tylko opcja nr 1 a to się kłóci z zoomem 50x bo superzoomy nie mają jasnych obiektywów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jest HX400...

Kurcze... Chciałbym jakiegoś Super-Zooma który dobre zdjęcia w domu zrobi też - przy słabym oświetleniu.

 

Swoją drogą, jak takie aparaty mają się do kompaktów w stylu Panasonic LX7 ?

Są lepsze?

(pomijając opcje zoomu)

Link to post
Share on other sites

Panasonic LX-7 to inna klasa produktu. Choć nie jestem fanem tej marki, to przyznać muszę, że LX-7 w swojej klasie był i do dziś jest jednym z najlepszych aparatów.

Napisałeś, że szukasz super-zoom'a, porównywanie optyki z LX-7 do super-zoomów nie ma najmniejszego sensu.

Czy ogólnie takie aparaty są lepsze ? Kwestia tego, do czego chcesz użyć... 
Założyłeś cenę do 1000zł. Jak ma to być super-zoom w tej cenie, to matryca najprawdopodobniej 1/2.3" - co odbije się na jakości zdjęć w słabym oświetleniu (gdzie Sony HX400 i tak ma w miarę jasne szkło na szerokim końcu biorąc pod uwagę konkurencję).

 

Lustrzankę sobie zwyczajnie odpuść - obiektywów o takim zakresie ogniskowych nie ma i nie będzie.

 

Czy wybierzesz Fuji, czy Sony, czy też Nikona, możesz liczyć na bardzo zbliżoną jakość zdjęć, poczytaj jakie 'ficzery' oferują i które są dla Ciebie kluczowe.

 

Koniec końców, to od Ciebie będzie zależało jak aparat będzie używany, jakie to będą zdjęcia, a od Twojej kreatywności jak sobie poradzisz z ograniczeniami płynącymi za kompromisem w wyborze najlepszego sprzętu, z najlepszym zoom'em i 'ficzerami'  do 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Mi się podoba generalnie coś takiego jak nam teraz - Fuji s6500fd - chodzi o wysuwanie obiektywu - poprzez manualne nim obracanie (nie żadnym guzikiem). Tyle że filmy chciałbym w 1080p/60p.

 

Jeszcze FinePix S1 jest - trochę droższy ale może warto?

http://www.optyczne.pl/29.9-Test-Test_megazoom%C3%B3w_2014_Podsumowanie.htmlcoś takiego znalazłem.

 

Dodam że ja się nie znam ani trochę na aparatach - ufam wam.

Nie wiem nawet o co chodzi z tymi ogniskowymi

Edit: S1 nie ma w kraju w którym mieszkam :(

Link to post
Share on other sites

0.95 to tez czasem dla mnie mało... Co nie oznacza ze trzeba popadać w skrajności :)

 

Co masz z 0.95? Przy większych matrycach i krótkich ogniskowych GO przy takiej przysłonie jest mikre, już 1.4 przy APS-C to bardzo płytko.

Link to post
Share on other sites

Co masz z 0.95? Przy większych matrycach i krótkich ogniskowych GO przy takiej przysłonie jest mikre, już 1.4 przy APS-C to bardzo płytko.

 

Mitakona 35-tke do Fuji X, wygrał ceną z Voigtlanderem, bo do niego musiałbym dodatkowo adapter L-VM->F-X dokupić.

Edytowane przez Bambo1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...