Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lustrzanka cyfrowa z dużym zoom'em do 1000zł (lub troszkę więcej)

zoom lustrzanka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ArioX

ArioX
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 15:50

Witam, od jakiegoś czasu myślę o zmianie wysłużonego FinePix S6500fd na coś lepszego. Aparatu mało w sumie używałem bo nie było co fotografować, jednak teraz mam dziecko i aparat porządny by się przydał.

Wymagania:

- do 1000zł - lub jeśli jest aż taka różnica w jakości to do 1500zł

- Zoom około 50x - kolega ma FinePix SL1000 i mi polecał, ale nie wiem czy to jest coś najlepszego w tej cenie

- filmy Full HD (1080p) w 60kl/s (lub więcej rzecz jasna)

- ISO, szybkość migawki i cała reszta innych parametrów - nie znam się na tym - zaufam Wam

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Edit: Fajnie by było (ale nie jest to konieczność) jakby miał wyjście na TV (którąś z odmian HDMI).
A jeszcze lepiej by było jakbym mógł na bieżąco wyświetlać nas TV to co widzę na kamerze - mieszkam w górach więc fajnie by było sobie zrobić "obserwatornię".
Tyle że nie wiem czy coś takiego jest w ogóle możliwe.
  • 0

Olympus OM-D E-M10 + Olympus M.Zuiko 12-40 f/2.8 PRO + Panasonic 25mm f/1.7 + Metz 48 AF-1

--------------------------------------

HTC HD2 // Samsung Note N7000 // SonyEricsson Mini Pro (sk17i) // HTC Desire Z // Samsung Galaxy S3 // ASUS PadFone 2 (A68) // Nokia Lumia 520/530/532/620/720/735/920/925/930/1020 // LG G2 // Sony Xperia Z1 // Samsung Galaxy S6 //

Sony Xperia Z2 // Sony Xperia Z3 Compact // Samsung Galaxy S7 + (​Sony Smartwatch 3 + Pebble Original + Pebble Steel)

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7760 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 25 marzec 2015 - 15:55

- Zoom około 50x - kolega ma FinePix SL1000 i mi polecał, ale nie wiem czy to jest coś najlepszego w tej cenie

Gwiazdy robisz czy sąsiadki podglądasz? Jaki masz statyw?

• 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 TMStoke

TMStoke
  • Nie mam fioła na tym punkcie, ale...

• 415 postów
  • Miejscowość:Świebodzin / Stoke on Trent
  • 3DMark 06:28620

Napisano 25 marzec 2015 - 16:41

Szukasz lustrzanki, czy Superzooma :?: Fuji FinePix SL1000 to Superzoom - obiektyw jest częścią aparatu. Za 1000 zł ciężko będzie znaleźć lustrzankę + obiektyw do 50x w komplecie...

Jak kolega wyżej napomniał o statywie... Z takiej wielokrotności korzysta się rzadko i na prawdę mocno wskazane jest użycie statywu. Ja mam Fuji HS30EXF i przy pełnym zoomie (30x), strzelając foty z ręki obiekty latają jakbym miał chorobę Parkinsona :D

• 1

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#4 ArioX

ArioX
  • Autor tematu
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 16:44

Statyw mogę kupić, tyle że nie wiem czy jest teraz sens to robić bo większość zdjęć będzie robiona "z ręki".

Swoją drogą nie wspomniałem o tym że wolałbym nowy sprzęt.
Ogólnie to urodziło mi się dziecko więc dużo zdjęć puki coś będzie robionych w domu.
A że mieszkam w pięknym miejscu fajnie by było robić fotki jeszcze widoków.
Ja się nie znam na tym.
Może być taki z na stałe zamontowanym obiektywem.
  • 0

#5 TMStoke

TMStoke

• 415 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 17:55

Ten mój sceptycyzm dotyczący znalezienia czegoś w kwocie 1000zł za lustrzankę i szkło (obiektyw) - dotyczył właśnie używanego sprzętu. Takie szkła (do 50x) są masakrycznie drogie i tracą na wartości bardzo powoli - zwłaszcza te z wyższej półki cenowej :)

Superzoom do domu i okazyjnego pstrykania jest ciekawym kompromisem na początek. Swój aparat posiadam od ponad dwóch lat i zawsze sprawił się b. dobrze - w domu, podczas uroczystości i na wakacjach :)

Użytkownik TMStoke edytował ten post 25 marzec 2015 - 18:00

• 1

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7760 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 19:02

Takie szkła (do 50x) są masakrycznie drogie i tracą na wartości bardzo powoli - zwłaszcza te z wyższej półki cenowej :)

Takie szkła nie istnieją. Przy długim końcu 500mm oznaczałoby to 10mm na krótkim.

Ogólnie to urodziło mi się dziecko więc dużo zdjęć puki coś będzie robionych w domu.

W domu oznacza trzy możliwości:

1. Jasny obiektyw

lub

2. Wysokie ISO

lub

3. Lampa błyskowa (wbudowane odpadają)

Jeśli to ma być kompakt (a cena na to wskazuje) to pozostaje tylko opcja nr 1 a to się kłóci z zoomem 50x bo superzoomy nie mają jasnych obiektywów.

• 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#7 TMStoke

TMStoke

• 415 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 19:09

Takie szkła nie istnieją. Przy długim końcu 500mm oznaczałoby to 10mm na krótkim.

Też prawda - zapędziłem się z marzeniami :rotfl:

• 1

Moje graty:

Spoiler

#8 ArioX

ArioX
  • Autor tematu
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 22:06

Możecie mi coś o Nikon L840 powiedzieć?
  • 0

#9 TMStoke

TMStoke

• 415 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 15:37

Aparatu nie znam, ale jak widzę zoom sterowany elektrycznie i brak manualnego focusa to dziękuję - ale to jest moje upodobanie :)

• 1

Moje graty:

Spoiler

#10 eVerest

eVerest
  • Telefony/Zestawy Komputerowe/Na Luzie

• 3172 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 06:13

Tutaj teście zwycięsko wyszedł Sony HX300

Z zoomem 50x
http://www.optyczne...._DSC-HX300.html

Dostaniesz za około 1100 zł
http://www.skapiec.p.../2/comp/6261082
  • 0

#11 ArioX

ArioX
  • Autor tematu
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 12:07

Jeszcze jest HX400...
Kurcze... Chciałbym jakiegoś Super-Zooma który dobre zdjęcia w domu zrobi też - przy słabym oświetleniu.

Swoją drogą, jak takie aparaty mają się do kompaktów w stylu Panasonic LX7 ?
Są lepsze?
(pomijając opcje zoomu)
  • 0

#12 Bambo1983

Bambo1983
  • Gaduła

• 424 postów
  • Miejscowość:Kraków / Tarnów
  • 3DMark 06:ok. 0.

Napisano 27 marzec 2015 - 13:15

Panasonic LX-7 to inna klasa produktu. Choć nie jestem fanem tej marki, to przyznać muszę, że LX-7 w swojej klasie był i do dziś jest jednym z najlepszych aparatów.

Napisałeś, że szukasz super-zoom'a, porównywanie optyki z LX-7 do super-zoomów nie ma najmniejszego sensu.

Czy ogólnie takie aparaty są lepsze ? Kwestia tego, do czego chcesz użyć... 
Założyłeś cenę do 1000zł. Jak ma to być super-zoom w tej cenie, to matryca najprawdopodobniej 1/2.3" - co odbije się na jakości zdjęć w słabym oświetleniu (gdzie Sony HX400 i tak ma w miarę jasne szkło na szerokim końcu biorąc pod uwagę konkurencję).

Lustrzankę sobie zwyczajnie odpuść - obiektywów o takim zakresie ogniskowych nie ma i nie będzie.

Czy wybierzesz Fuji, czy Sony, czy też Nikona, możesz liczyć na bardzo zbliżoną jakość zdjęć, poczytaj jakie 'ficzery' oferują i które są dla Ciebie kluczowe.

Koniec końców, to od Ciebie będzie zależało jak aparat będzie używany, jakie to będą zdjęcia, a od Twojej kreatywności jak sobie poradzisz z ograniczeniami płynącymi za kompromisem w wyborze najlepszego sprzętu, z najlepszym zoom'em i 'ficzerami'  do 1000zł.

• 0

#13 ArioX

ArioX
  • Autor tematu
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 15:47

Mi się podoba generalnie coś takiego jak nam teraz - Fuji s6500fd - chodzi o wysuwanie obiektywu - poprzez manualne nim obracanie (nie żadnym guzikiem). Tyle że filmy chciałbym w 1080p/60p.

Jeszcze FinePix S1 jest - trochę droższy ale może warto?
http://www.optyczne....dsumowanie.htmlcoś takiego znalazłem.

Dodam że ja się nie znam ani trochę na aparatach - ufam wam.
Nie wiem nawet o co chodzi z tymi ogniskowymi
Edit: S1 nie ma w kraju w którym mieszkam :(
  • 0

#14 mistrz

mistrz
  • Pasjonat

• 997 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 15:52

DMC-FZ200 albo FZ72/70

• 0

#15 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7760 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 17:56

2.8 bywa za mało gdy się ściemnia ;)

• 0

#16 Bambo1983

Bambo1983
  • Gaduła

• 424 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 17:58

0.95 to tez czasem dla mnie mało... Co nie oznacza ze trzeba popadać w skrajności :)
  • 0

#17 ArioX

ArioX
  • Autor tematu
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 19:34

Wiecie co... Generalnie to nie rozumiem o czym mówicie :D
Napiszę jakie aparaty mam tutaj dostępne o może wśród nich mi pomożecie wybrać :D
  • 0

#18 eVerest

eVerest
  • Telefony/Zestawy Komputerowe/Na Luzie

• 3172 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 20:27

Brał bym hx300
  • 0

#19 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7760 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 20:38

0.95 to tez czasem dla mnie mało... Co nie oznacza ze trzeba popadać w skrajności :)

Co masz z 0.95? Przy większych matrycach i krótkich ogniskowych GO przy takiej przysłonie jest mikre, już 1.4 przy APS-C to bardzo płytko.

• 0

#20 Bambo1983

Bambo1983
  • Gaduła

• 424 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 20:45

Co masz z 0.95? Przy większych matrycach i krótkich ogniskowych GO przy takiej przysłonie jest mikre, już 1.4 przy APS-C to bardzo płytko.

Mitakona 35-tke do Fuji X, wygrał ceną z Voigtlanderem, bo do niego musiałbym dodatkowo adapter L-VM->F-X dokupić.

Użytkownik Bambo1983 edytował ten post 27 marzec 2015 - 20:48

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zoom, lustrzanka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych