Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja ci napiszę tak,Xonar DX jest dźwiękowo trochę lepszy (także pozycjonuje) od X-FI(Music ,Gamer,Audio,) Titanum nie testowałem ale tez zupełnie brzmi inaczej ,co trzeba wsiąść pod uwagę, za to części ludziom bardziej  podoba się CMSS-3D, choć są takie osoby, które bardziej cenią Dolby Headphone . Dla mnie osobiście i pod moje preferencje Xonar DX jest lepszy, o krok, choć to zależy jeszcze pod jakie słuchawki.

Link to post
Share on other sites
Może karta dodawana do HyperX Cloud 2 mi wystarczy?

 

 

:facepalm:

 

Nie rozumiem. Nie możesz się zdecydować na kartę podaną przez @adivxx5? Zaczynasz wymyślać, a to o co teraz pytasz to brak mi słów. Zapewne zaraz napiszesz, że jednak kupiłeś srankeny.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Do Cs'a tez będzie lepsza?

 

Może karta dodawana do HyperX Cloud 2 mi wystarczy?

 

Ta karta to shit totalny. Ten kto kupuje Cloud 2 zostaje nabity w butelkę. Nie mam nic do HyperX Cloud, ale do wersji pierwszej, bez tej śmiesznej dźwiękówki za 15zl, która podraża produkt o 100zł. Te słuchawki są bardzo dobre a w cenie 250-270 rzekłbym, że to zwyczajna okazja, ale nie Cloud 2, który ma służyć nabijaniu kabzy.

Link to post
Share on other sites

Jak ma działać 7.1 w sluchawkach skoro są dwa źródła dźwięku, czyli stereo? Prawdziwe 7.1 to powinien być subwoofer plus 7 głośników. Wtedy jest 7.1

Chyba że chodzi o jakieś pr0 sterowników? Ktoś może mi wytłumaczyć? :)

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

Jaki sens w stosowaniu kilku przetworników skoro separacja będzie kuleć w tak małej muszli?

 

Po za tym dźwięk 7.1 czy 5.1 nie oznacza, że muzyka płynie z 5 czy 7 satelit i subwoofera, tylko, że ścieżka audio posiada 6 czy 8 odseparowanych kanałów. Dodatkowe głośniki dodają jedynie przestrzenne efekty tła.

Link to post
Share on other sites
Po za tym dźwięk 7.1 czy 5.1 nie oznacza, że muzyka płynie z 5 czy 7 satelit i subwoofera, tylko, że ścieżka audio posiada 6 czy 8 odseparowanych kanałów. Dodatkowe głośniki dodają jedynie przestrzenne efekty tła.

Jakto jedynie? :) Cały sens kina domowego w tym żeby mieć osobne glosnik na każda ścieżkę! Wtedy faktycznie wykorzystuje sie każda ścieżkę. Gdyby tak nie było to wszyscy słuchali by kina domowego na dwóch głośnikach tak jak dotychczas. Co innego kilka ścieżek a co innego system który to wykorzysta w 100% ;)

 

 

 

Dźwięk wielokanałowydźwięk dookolnydźwięk przestrzenny (ang. surround sound) – technika będąca rozwinięciem stereofonii, pozwalająca na utrwalanie i odtwarzanie co najmniej trzech kanałów dźwięku. Zastosowanie dodatkowych kanałów i odpowiadających im głośników po bokach i z tyłu słuchacza pozwala na zwiększenie poczucia otoczenia dźwiękiem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dźwięk_wielokanałowy

 

Pewnie w słuchawkach wygląda to trochę inaczej bo są one bezpośrednio na małżowinach usznych i łatwiej im stworzyć taki efekt jakby dźwięk dochodził z różnych stron.

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

Posłuchaj sobie następnym razem głośników, jak będziesz oglądał film w 5.1 :)

 

Dialog z centrala, muza głównie z frontów a reary i dodatkowe głośniki to jakieś chrabąszcze i inne drzewa na wietrze poprawiające odczuwanie przestrzeni :)

Link to post
Share on other sites

No przecież po to są te głośniki, żeby było wrażenie przestrzeni. W tym cały sens dźwięku PRZESTRZENNEGO ;)

Poza tym skoro aktorzy są przed kamerą czyli przed nami to logiczne jest że dialog dobiega z głośników frontowych :)

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

@ mapryl

 

Dialog z centrala.

 

Dobra nie dyskutuję, bo jakbyś nie zauważył mamy to samo zdanie, tylko Ty jakoś opacznie mnie zrozumiałeś.

 

@ cooger

 

Ze stereo 7.1 się zrobi w locie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...