Skocz do zawartości

Słuchawki do grania (400zł)


Recommended Posts

Witam,

 

Będę miał jakieś 400 zł na zakup słuchawek do PC. Potrzebuję czegoś co pozwoli mi zlokalizować przeciwnika w chaosie ;]

Zacznę od tego jaką posiadam kartę dźwiękową: jest to integra z MSI neo2 fir p35.

Więc teraz do Was pytanko, czy lepiej kupić słuchawki z kartą pod usb (siberie v2 itp.), czy kartę dźwiękową + standardowe słuchawki ?

Kilka zastrzeżeń:

-słuchawki raczej muszą być wygodne

-muszą mieć micro

-muszą świetnie odwzorowywać 3d

-NIE muszą być do muzyki

Jedyne operacje jakie będę na nich wykonywał to gry i filmy.

IMO 5.1 to minimum.

Póki co mam hs800 no ale zaczynam grać coraz lepiej, a co za tym idzie wiem czego mi brakuje ;p

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o samo pozycjonowanie w grach MP to HS-800 spokojnie wystarczają. Jeśli masz aspiracje audiofilskie to warto kupić coś pod jack - ale żadne tam "udawane" 5.1. Moim zdaniem USB niespecjalnie sprawdza się w kwestii przesyłania dźwięku. Może SteelSeries 7H jak już chcesz jakiś wypaśny headset?

 

5.1 w słuchawkach to taki chwyt marketingowy. Osobiście miałem okazję grać na Plantronics Gamecom 777 i nie odczułem jakiejś znacznej poprawy pozycjonowania...

 

Żadne słuchawki nie dadzą rady w pełni "udawać" systemu głośnikowego 5.1. Czego by producent nie naobiecywał. Mam znajomego, swego czasu jeden z lepszych graczy polskiej sceny ET - cały czas grał na jakiś MediaTech'ach za 15zł i w niczym mu to nie przeszkadzało :P

Link to post
Share on other sites

To pewne zależy w co grasz bo IMO te 800 nie wystarczają mi bo dużo dźwięków się zlewa podczas większej rozwałki. Zastanawiałem się nad jakimiś ss sibeira v2 / 5h (oba na usb) albo coś Roccata.

Generalnie preferuję razera, lecz chyba ich słuchawki do super wypasów nie należą ;], a na pewno się przepłaca. :P

Link to post
Share on other sites

Generalnie za każdy produkt "4gamers" się przepłaca. A ja gram w Modern Warfare 2 jak już chcesz wiedzieć :P Oraz CSS. Na obu tych grach miałem okazję testować wspomniane wyżej Plantronics 777 i różnicy pomiędzy nimi a HS-800 nie było żadnej... Staty mi nie spadły bynajmniej, ani nie wzrosły.

 

Jak Roccat to może Kave 5.1; porównywalne z Siberią.

 

Btw, jaką masz dźwiękówkę?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Najpierw dokonaj zakupu porządnej karty dźwiękowej ;-)

 

Ja gram na HS 900 i naprawdę na mojej płycie P7P55D jest ogromna różnica w dźwięku pomiędzy integrą a moją SB Audigy 4...

 

Oczywiście o różnicy dźwięku na Creative G500 Progamer już nie wspomnę...

 

Także, zanim zaczniesz dokonywać szału zakupów, kup dźwiękówke z prawdziwego zdarzenia i wtedy oceń czy ci to wystarczy, czy jednak słuchawki także trzeba zmienić...

Link to post
Share on other sites

Mam SteelSeries Siberia V2 7.1 USB...

Słuchawki mają swoje zadanie i je wyśmienicie wykonują, są wygodne dźwięk rewelacyjny, mozesz sobie ustawić np 5.1 zamiast 7.1. .

Chodzą po 350zł - 380zł.

Dźwięk jest niewiarygodny i bas bardzo dobrze "wywarzony" ;p ani nie za mocny ani nie za słaby.

Rewelka :D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wszystko co podajecie to jest syf. Jest jedynie parę słuchawek godnych polecenia z tych co znalazły się w wypowiedziach powyżej.

 

HD 380 Pro od Saiya-jin

 

Ktoś wymienił CALe i hd555.

 

Te syberie i creative fatality to tylko o kant pupy potłuc. W słuchawkach 5.1 i 7.1 jest fatalne. Dlaczego? Słuchawka daje mało miejsca na rozchodzenie się dźwięku i 5.1/7.1 ze słuchawek w życiu nie dorówna 5.1/7.1 z głośników. Słuchawki to tylko i wyłącznie klasyczne (plantronics 777 nie mają 5.1. Karta przerabia stereo na 5.1. Radzę poczytać o budowie słuchawek - posiadają tylko 2 głośniczki - po jednym w każdym nauszniczku).

 

Ustaw sobie na ts3 binda na któryś z klawiszy na klawie, który mutuje mikrofon. Też mi problem >.<

 

Najlepsze rozwiązanie?

 

Dobra dźwiękówka (xonar na ten przykład) + hd555/CAL! + mikrofon zalmana. Nie pchaj się w żadne 4gamers. Te dźwiękówki USB nie są jakieś wypas. Niektóre integry grają lepiej :E

Link to post
Share on other sites

Wszystko co podajecie to jest syf. Jest jedynie parę słuchawek godnych polecenia z tych co znalazły się w wypowiedziach powyżej.

 

HD 380 Pro od Saiya-jin

 

Ktoś wymienił CALe i hd555.

 

Te syberie i creative fatality to tylko o kant pupy potłuc. W słuchawkach 5.1 i 7.1 jest fatalne. Dlaczego? Słuchawka daje mało miejsca na rozchodzenie się dźwięku i 5.1/7.1 ze słuchawek w życiu nie dorówna 5.1/7.1 z głośników. Słuchawki to tylko i wyłącznie klasyczne (plantronics 777 nie mają 5.1. Karta przerabia stereo na 5.1. Radzę poczytać o budowie słuchawek - posiadają tylko 2 głośniczki - po jednym w każdym nauszniczku).

 

Ustaw sobie na ts3 binda na któryś z klawiszy na klawie, który mutuje mikrofon. Też mi problem >.<

 

Najlepsze rozwiązanie?

 

Dobra dźwiękówka (xonar na ten przykład) + hd555/CAL! + mikrofon zalmana. Nie pchaj się w żadne 4gamers. Te dźwiękówki USB nie są jakieś wypas. Niektóre integry grają lepiej :E

Nie znasz się kolego...

Te słuchawki co podałeś są typowo do muzyki a jak temat wskazuje użytkownik chce słuchawki do grania a nie do muzyki.

Platronic 777 nie kupuj pod żadnym pozorem, uciskają na głowę, nie wygodne i słaby dźwięk.

Tak jak pisałem jestem poważnym człowiekiem jak i graczem na scenie e-sport i wiem jaki jest potrzebny sprzęt do grania. Słuchawki dużo dają, można zlokalizować przeciwnika poprzez słuch, kwestia czasu. Wcześniej miałem Creative fatality HS-1000 były one fajne lecz problemy niesamowite.

Tydzień temu kupiłem SteelSeries Siberia V2 7.1 i od pierwszej rozgrywki/meczu z innym klanem dużo lepiej mi się grało, przestrzenność dźwięku rewelacyjna, są bardzo wygodne na długie wielogodzinne granie wiem bo sprawdzałem. Możliwość ustawienia dźwięku zamiast 7.1 na 5.1 albo 3.1 lub 2.1, wszystko się da.

Jako drugie mogę Ci polecić Słuchawki USB Logitech G35 7.1, gralem na nich około tygodnia, pożyczyłem sobie od kumpla na testy ale jednak Siberia wygrała.

Link to post
Share on other sites

Wszystko co podajecie to jest syf. Jest jedynie parę słuchawek godnych polecenia z tych co znalazły się w wypowiedziach powyżej.

 

HD 380 Pro od Saiya-jin

 

Ktoś wymienił CALe i hd555.

 

Te syberie i creative fatality to tylko o kant pupy potłuc. W słuchawkach 5.1 i 7.1 jest fatalne. Dlaczego? Słuchawka daje mało miejsca na rozchodzenie się dźwięku i 5.1/7.1 ze słuchawek w życiu nie dorówna 5.1/7.1 z głośników. Słuchawki to tylko i wyłącznie klasyczne (plantronics 777 nie mają 5.1. Karta przerabia stereo na 5.1. Radzę poczytać o budowie słuchawek - posiadają tylko 2 głośniczki - po jednym w każdym nauszniczku).

 

Ustaw sobie na ts3 binda na któryś z klawiszy na klawie, który mutuje mikrofon. Też mi problem >.<

 

Najlepsze rozwiązanie?

 

Dobra dźwiękówka (xonar na ten przykład) + hd555/CAL! + mikrofon zalmana. Nie pchaj się w żadne 4gamers. Te dźwiękówki USB nie są jakieś wypas. Niektóre integry grają lepiej :E

Nie znasz się kolego...

Te słuchawki co podałeś są typowo do muzyki a jak temat wskazuje użytkownik chce słuchawki do grania a nie do muzyki.

Platronic 777 nie kupuj pod żadnym pozorem, uciskają na głowę, nie wygodne i słaby dźwięk.

Tak jak pisałem jestem poważnym człowiekiem jak i graczem na scenie e-sport i wiem jaki jest potrzebny sprzęt do grania. Słuchawki dużo dają, można zlokalizować przeciwnika poprzez słuch, kwestia czasu. Wcześniej miałem Creative fatality HS-1000 były one fajne lecz problemy niesamowite.

Tydzień temu kupiłem SteelSeries Siberia V2 7.1 i od pierwszej rozgrywki/meczu z innym klanem dużo lepiej mi się grało, przestrzenność dźwięku rewelacyjna, są bardzo wygodne na długie wielogodzinne granie wiem bo sprawdzałem. Możliwość ustawienia dźwięku zamiast 7.1 na 5.1 albo 3.1 lub 2.1, wszystko się da.

Jako drugie mogę Ci polecić Słuchawki USB Logitech G35 7.1, gralem na nich około tygodnia, pożyczyłem sobie od kumpla na testy ale jednak Siberia wygrała.

Ehhh...

 

Syberie v2 7.1 to słuchawki stereo z kartą muzyczną na usb która daje efekt 7.1. To samo te logitechy.

 

HD555 i CALe nie są tylko do muzyki. Mają bardzo szerokie zastosowanie a ich pozycjonowanie uwierz mi, ze przerasta te z syberii i logów, tylko trzeba zapewnić im pożywienie - dobrą dźwiękówkę. Dla bardziej kasiastych sennheisery pc350 :-)

 

Ten cały sprzęt dedykowany dla graczy jest bardzo cienki w porównaniu do prawdziwego sprzętu. Może i te hd555 i CAL!e nie są "strictowo" dla graczy, bo sprawują się wyśmienicie i w grach, i w filmach, i w muzyce, a nie tak jak te przeciętniaczki wymienione przez Ciebie, które dobrze sprawują się tylko w grach, ale tylko pod względem pozycjonowania bo dźwięk jak z wiadra.

 

Sad, but true.

 

A to, że masz te syberie to nie znaczy, że są dobre. To, że grało Ci się na nich lepiej to także może być efekt placebo :D Fakt na pewno mają lepsze pozycjonowanie niż fatal1ty, ale trochę odstają od standardów narzucanych przez AKG, Sennheiser, KOSS, CAL!

 

 

Sprzęt 4gamers, który jest dobry to jedynie myszki i podkładki pod nie ;)

Link to post
Share on other sites

Słyszałem. Moim zdaniem fatalnie.

 

Polecam lekturę prawdziwych artykułów przez fanów muzyki (a także i gier - jedno nei wyklucza drugiego!)

 

http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/ - Miłego czytania.

 

 

Ot taki cytat:

Zjawisko powstawania słuchawek klasy “4gamers”

Szczerze, uważałem i nadal uważam że wszelkie Siberie, 5Hv2, czy też Fatal1ty są w mniejszym bądź większym stopniu przereklamowane, a polecane głównie na forach CS.. i co ciekawe, nie tylko ja mam właśnie takie zdanie na ten temat. Pojęcie słuchawek dla graczy powstało w celach czysto marketingowych – dobierając odpowiednie słuchawki stereo lub też z mikrofonem, uzyska się o wiele lepszy sprzęt. Gry nie stawiają przed słuchawkami w zasadzie żadnych większych wymagań. Jeśli więc słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce, głównie pod kątem separacji i rozmieszczania dźwięku, nie będą miały najmniejszego problemu z jakąkolwiek grą. Mic zawsze też można dokupić osobno co tylko pozornie jest kiepskim rozwiązaniem.

 

 

PS. Artykuł pisany przez osobę naprawdę znającą się na rzeczy. Polecam także inne artykuły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...