Skocz do zawartości

Myszka + klawiatura priorytet Wiedźmin 3 :) do 800zł


Recommended Posts

Witajcie, składam właśnie kompa pod gry FPS np. COD chodź priorytet to Wiedźmin 3 i GTA V.
Link do mojego zestawu: http://i.imgur.com/f5IwU5g.jpg
 

  • Budżet: z klawiaturą ok 800zł
  • Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech B110 http://www.morele.net/mysz-logitech-b110-910-003339-229274/ oraz A4 Tech Battery Free 013D http://www.morele.net/mysz-a4-tech-evo-opto-battery-free-013d-usb-102440/#div4
  • Jaką masz obecnie podkładkę: Ogólnie nigdy nie stosowałem podkładek denerwowało mnie że się suwały (dziadostwo za 10 zł z reala) ta z A4 też jest bez szału.
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: 800 dpi
  • Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok 4 cm
  • W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS (COD, Wiedźmin, GTA, Medal of Honor, Diablo, War Thunder, Assassin's Creed, FIFA, Sacred itp)
  • Ile przycisków używasz w myszce: dwa boczne przyciski pod kciukiem, scrolla 
  • Chwyt: Palm grip
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2 
  • Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 14,5 cm 
  • Dlaczego chcesz zmienić mysz: Do tej pory grałem na dziadostwie i chciałbym zakupić coś lepszego
  • Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Coś klasycznego bez zbędnych wodotrysków, dobrze by było mieć jeden przycisk pod kciukiem ale nie jest to konieczne. Nie przymierzałem póki co żadnych mysz ani klawiatur. Mam 2 m wzrostu i jak widać sporą dłoń ;p lubię mieć w ręce dużą i ciężką mysz. Kumpel polecił mi:
    - razer deathadder chroma - ma i poleca 
    razer blackwidow chroma (chciałbym klawiaturę podświetlaną ponieważ wydaje mi się, że ułatwiłaby mi to działanie po nocach - nie musiałbym zapalać światła żeby widzieć klawisze)
    z forum wyczytałem, że mocno polecacie:
    Corsair Vengeance K70
    Logitech G710+
     
    Ogólnie czekam na wasze opinie i polecenia sprzętów, w między czasie będę leciał do sklepów i przymierzał co mi leży do ręki najlepiej.

    Z góry dziękuje za każdego posta :)
Link to post
Share on other sites

Klawiatury które wymieniłeś są bardzo dobre ale z naciskiem jednak  na K70.

Co do myszy to jak już podoba się Tobie Chroma to możesz brać Chome, ale ja od siebie podam Tobie Zowie FK1,FK2 bardzo dobre myszy, Zowie EC1 EC2 również bardzo dobre myszy a na koniec Mionix Avior 7000 albo z koro Wiedźmin to może Naos 7000.

Link to post
Share on other sites

Będąc dzisiaj w Saturnie obejrzałem kilkanaście mysz i klawiatur. Razer deathadder chroma w ogóle mi nie leży (za mała czy coś).
Najbardziej w dłoni leżały mi:

1. LOGITECH G600 - jak dla mnie petarda ;)
2. ROCCAT Tyon 
3. ROCCAT Kone XTD

póki co bardzo podoba mi się G600, wiem, że jej przeznaczenie to MMO, a nie FPS, ale naprawdę jak na pierwszy rzut oka dobrze leży w dłoni. i Jak to jest, że jedni chcą za nią 359zł a na allegro chodzą już po 190zł ?

W kwestii klawiatur powiedziano mi dzisiaj, że grając w strzelanki lepiej żebym dołożył do dobrej myszy, a klawiatura wystarczy taka jak:

Logitech g103

do gustu oczywiście przypadła mi proponowana przez Was Logitech G710+ oraz Logitech G510s

Ponadto pracownik Saturna powiedział mi, że dobrze by było mieć cały zestaw z Logitecha (mysz, klawiaturę i słuchawki), ponieważ można to dobrze zesparować ze sobą i zarządzać tym sprzętem mając do tego jeden program. Co o tym sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Zestaw Logitecha to nic innego jak trik marketingowy. Co do myszy Roccat Kone XTD bardzo dobra mysz, Logitech G600 no nie wiem, bawiąc się nim nie miałem możliwości wykorzystania praktycznie połowy opcjonalnych przycisków umiejscowionych na boku myszy. Mam na myśli wygodnie użyć. Dlatego w moim wypadku kupiłem Corsair M95 jeżeli mowa tutaj o multi przyciskowej myszy to dla mnie super.

Zgadzam się z opinią że jeżeli mamy do kupienia komplet klawie oraz mysz to powinno się trzymać nacisk na myszy niż na klawiszach. Ale skoro Twój budżet jest wysoki to w miarę Twoich upodobań masz w czym wybierać. Ale presji nie ma.

Link to post
Share on other sites

W grę wchodzą DasKeyboard Profeional 4 która jest dostępna w kraju, oraz pod uwage biorę Ducky Shine 4- Legend, a nawet CODE Keyboard. Lecz poza Dasem pozostałe niestety trzeba importować. Dałem sobie czas na to, bo być może  coś się pojawi u nas skoro Das się pojawił.

Link to post
Share on other sites

Znowu odwiedziłem Saturna tym razem na spokojnie (ubolewam, że w żadnej sieciówce w Krakowie nie mogę przymierzyć Zowie FK1,FK2, Zowie EC1 EC2, Mionix Avior 7000, Naos 7000 oraz czegoś z Corsair).

Z myszy najlepiej leży mi Roccat Tyon (wręcz idealnie)

Z Klawiatur 
Logitech G710+ a na drugim miejscu Razer BlackWidow

z niemechanicznych klawiatur w oko wpadły mi:
ROCCAT Isku FX Multicolor Gaming
SPEEDLINK Parthica Core Gaming
- Gigabyte Force K7
- Zestaw przewodowy A4TECH Bloody Q2100 Czarny
- Logitech g103

co o tym sadzicie ? 

Edytowane przez luzikseba
Link to post
Share on other sites

Co do klawiatury jeżeli odpowiada Tobie G710 to możesz brać. Co do myszy, tutaj jest największa bolączka myszy, z racji że kształt to jedno, a jak się będzie zachowywać podczas użytkowania to drugie. Tyon jest ok ale już spotkałem się z takimi opiniami na jego temat że oferuję to samo co XTD tylko posiada dodatkowe przyciski, a z kolei podświetlenie myszy jest tak rażące że nie potrzeba żadnego oświetlenia w miejscu rozgrywek bo Tyon je  zagwarantuje. 

Więc co do tej myszy ja mam lekki dystans, ale jeżeli uważasz że Tobie pasuje w zasadzie masz komplet.

Resztę którą podałeś (klawiatury) na tym poziomie nie ma co brać ich pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Roccat isku FX nie jest klawiatura mechaniczna. Jezeli chcesz mechanicznego Roccata to model ten nazywa sie RYOS. Poza tym przy takim budzecie ja bymk na Twoim miejscu zainwestowal w porzadna podkladke (ok 100zl-120zl) + mysz (ok 250-300zl i reszta na klawiature). Mysz gamingowa z gornej polki a byle jaka podkladka lub zadna to nie ma najmniejszego sensu.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Przy tym budżecie jaki został wskazany to w przypadku myszy nie ma kompromisów. Jeżeli uważasz że mysz za 100żł jest dla Ciebie optymalna to ją bierzesz, natomiast jeżeli jej cena wynosi 400żł zasada jest ta sama. Bo to mysz jest głównym elementem wskazującym na ekranie komputera. Klawiatura to dodatek. Oczywiście jeżeli do myszy jest wymagana konkretna podkładka to wchodzi do zestawu. Inaczej mówiąc jak się uporasz z myszą oraz ewentualną podkładką, resztę pieniędzy przeznaczasz na klawiaturę. Nie na odwrót.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Złożyłem PC, jako monitor robi mi TV Samsung 40" F6400 (póki co, jak odrobie się z kasą kupię Nec Multisync Ea274Wmi).

Pojawił się pewien problem, otóż teraz grając na TV w rozdzielczości 1920x1080 60Hz moją myszą Logitech B110 aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS (na przykładzie Far Cry4) potrzebuję aż 37 cm.

 

Rozumiem, że jest to spowodowane myszą która ma zaledwie 800 dpi? Jeżeli tak to ile przyszła mysz powinna mieć dpi by wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS przejeżdżając 4cm ? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie z racji tego, iż premiera Wiedźmina 3 zbliża się wielkimi krokami chciałbym na dniach zakupić mysz Roccat Tyon w media expert za 404 zł. Następną rzeczą jest to iż, po kilku dniach grania w Far Cry 4 i GTA 5 boli mnie nadgarstek od malutkiego Logitecha B110.

Miałbym do Was ostatnią prośbę podrzucicie jakąś podkładkę pod 
Roccat Tyon. Na razie coś tańszego typu A4 Tech XGame X7-300MP, jak odrobię się z kasą kupię coś z lepszego. 

 

Link to post
Share on other sites

Tyon to naprawdę dobra konstukcja, a ten ich action button jest super wygodny. Zanim kupisz sprawdź czy Ci leży, bo np ja miałem za krótki palec serdeczny i niestety męczyła mi się dłoń... Podkładkę w optymalnej cenie steelseries 4hd można kupić tanio i wytrzymała u mnie najdłużej zanim zaczęła się wycierać. Daruj sobie a4techa. I spójrz jeszcze na myszkę czy klawiatury firmy GAMDIAS, bo w tych 800 zł można kupić zestaw.

Link to post
Share on other sites

Roccat Tyon mierzyłem i idealnie leży w mojej wielkiej łapie :) Zeus wygląda ciekawie ale odpada podobnie jak Zowie FK1,FK2, Zowie EC1 EC2, Mionix Avior 7000, Naos 7000, Corsair, bo nie mam gdzie ich przymierzyć w sklepie, a w czarno lub w odsyłanie nie chce mi się bawić. 

Podkładka 
A4 Tech XGame X7-300MP jest za 19 zł Twoja to już koszt 80 zł. Na początek chciałbym coś tańszego, a jak się odrobię z kasą to zakupię coś 100zł + 

Link to post
Share on other sites

Roccat Tyon mierzyłem i idealnie leży w mojej wielkiej łapie :) Zeus wygląda ciekawie ale odpada podobnie jak Zowie FK1,FK2, Zowie EC1 EC2, Mionix Avior 7000, Naos 7000, Corsair, bo nie mam gdzie ich przymierzyć w sklepie, a w czarno lub w odsyłanie nie chce mi się bawić. 

 

Podkładka A4 Tech XGame X7-300MP jest za 19 zł Twoja to już koszt 80 zł. Na początek chciałbym coś tańszego, a jak się odrobię z kasą to zakupię coś 100zł + 

Jeśli nie masz zamiaru grać w 80% w FPS to Zowie (nawet EC1-A która ma minimalnie lżejsze przyciski) to słaby wybór. Będziesz się męczył i frustrował grając w jakieś RPG bądź RTS. Co do myszek ROCCAT'a, to te nowe myszki cechują się mega jakością wykonania. - Według mojej skromnej opinii to nie spotkałem lepszych wykonanych jakościowo myszek (chociaż takie twierdzenie ciężko stwierdzić bo przyznam że miałem tylko i wyłącznie Roccat Kone Pure Military ) to nigdy nie spotkałem tak dobrze spasowanych elementów czy dobrze działających przycisków/scrolla czy oprogramowania które dla mnie jest mistrzowskie. (Mimo że i tak ustawiam tam wszystkie pierdoły i zazwyczaj program jest usuwany z komputera).

 

Co do podkładek to temat "rzeka" ostatnio,możesz się pokusić o tą nową zowie G-SR bo wydaje mi się że nie syfi się tak bardzo jak Taito czy QCK. Tak samo Goliathus speed jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...