Skocz do zawartości

BSOD po wymianie podzespołów bez trybu awaryjnego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pandanielak,

Recommended Posts

Cześć

 

Zakupiłem nowy sprzęt, wymieniłem (w zasadzie wszystko oprócz dysku twardego) ale nie odinstalowałem starych sterowników... 

Tutaj temat z moim komputerem starym i nowym http://forum.benchmark.pl/topic/169365-upgrade-do-3k/?do=findComment&comment=1791090

 

Szukałem trochę ale problemy zazwyczaj były rozwiązywane w trybie awaryjnym, sam chciałem tak zrobić, ale nawet on się nie uruchamia... nie wiem jaki jest błąd BSOD, bo miga na ułamek sekundy, widzę tylko słowo "drivers" i chyba "hardware"

 

Można pozbyć się starych sterów nie wchodząc w tryb awaryjny? Może problemem jest coś źle podłączone? (niby wszędzie kable włożone gdzie się da)

 

@EDIT- nie chcę robić formata bo mam 200gb plików, których stracić nie mogę

Edytowane przez pandanielak
Link to post
Share on other sites

A nie masz możliwości przełożenia dysku do starej konfiguracji? Przeszedłeś kilka generacji w górę, więc nie dziw się, że sterowniki się gryzą z nowym sprzętem i to tylko ich wina. Odinstaluj wszystkie, które możesz, chociaż podobno mogą być trudności już po fakcie zmiany sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Moja rada to nowa instalacja i jak @up.Po prostu szkoda twojego czasu i nerwów...Ja ostatnio jak instalowałem od nowa to mi się system instalacyjny zapytał czy chcę zachować swoje pliki...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

@maly_wrobelek

nie da rady odinstalowac sterownikow uruchamiajac ubuntu z pendrive'a?

 

 

@KIciulek

mogę na nowo wszystko rozkręcić i podłączyć stare podzespoły (może nawet się uda bez rozkręcania- jeśli kabla starczy, żeby podpiąć wszystko na starą płytę

 

@vicodin

mogę spróbować :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Uruchomię ubuntu z pendrive'a, zgram co potrzebuję i zrobię format :)


Odmontowałem nową płytę główną z nowymi podzespołami, włożyłem starą i... nie działają mi porty usb z płyty głównej oraz grafika nie przesyła obrazu (wiatrak na karcie graf. działa)... same problemy :D


Włożyłem z powrotem nowe części i ściągam ubuntu. Chyba jedyna możliwość uratowania danych to przegranie wszystkiego co ważne na pendrive/dugą partycję i format dysku systemowego.


No i du*a...

 

Uruchamian ubuntu, pojawia sie male logo u dołu ekranu po czy znika i pojawiaja się wiersze tekstu "usb usb2 [...] ehci platform [...] xhci_hcd[...]"


@EDIT

 

Wszystko już działa. Musiałem kupić przejściówkę SATA->USB, zgrać dane na laptopa i postawić winde od zera.

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...