Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zacinający się PC

PC Zwiecha Zacinający się freez Zawiecha

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro997

tyro997
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 16:42

Witam.

Mam problem z zawieszającym się komputerem. 

Zauważyłem, że komputer zawiesza się wtedy kiedy jest odpalone np:

- Muzyka\filmik youTube + jakaś gra,

- jest coś pobierane z internetu + jakaś gra.

Chodzi mi o to że kiedy jest coś na komputer pobierane lub bufferowane + jest dopalona jakaś aplikacja która zżera dużo wydajności kompa to jest praktycznie 100% szansa że nie raz nie dwa komputer się zawiesi. 

Są to zawieszenia charakterystyczne ponieważ w momencie freez'a dźwięk który ostatni był słyszany " z komputera" (muzyka/film/dźwięk z gry itd) nagle spowalnia około 10x słychać go jeszcze przez chwile i ustaje. Komputer dalej pozostaje zwieszony a po około minucie, dwóch wszystko wraca do normy. 

Wydaje mi się, że to coś z kartą graficzną ponieważ czasami (rzadko) pokazuje się taki komunikat w prawym dolnym rogu pulpitu:

Komputer skanowałem Malwarebytes Anti-malware. Sprawdzałem pamięć przez Memtest86+ - wszystko OK. Sterowniki chipsetu płyty głównej zauktalizowane. Sterowniki Intel Management Engine zainstalowane. Windows 7 64x. PC regularnie skanowany i włączony protect od Aviry, dodatkowo czyszczony i konserwowany programem TuneUp ( dysk, rejestry itp)

Wielokrotnie aktualizowałem sterowniki GPU ale nic to nie dało.

Sprzęt:
Intel i5 2500k

Gigabyte Radeon HD 7870 

AsRock P67 PRO3 B3

GoodRam 8gb

Seagate Barracuda 1TB

OCZ ZS 550w

• 0

#2 vicodin

vicodin
  • Maniak

• 2541 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 23 marzec 2015 - 20:24

Przetestuj pc programem occt (test cpu, gpu zasilacz). BIOS płyty w najnowszej wersji? Jaki dokładnie masz ram? Aktualizujesz system? Sterowniki od karty graficznej usuwałeś w trybie awaryjnym, czyszcząc pozostałości np. programem ddu (display driver uninstaler), następnie instalując najnowszą wersję?
Ten komunikat, o którym piszesz to "sterownik przestał działać, ale odzyskał..."? Jeśli tak, masz możliwość zmiany parametru, który określa po jakim czasie sterownik uznawany jest za zawieszony. Użytkownik jarrino wie na ten temat trochę więcej. Przeszukaj też forum może znajdziesz tematy, w których jest o tym mowa.
  • 0

Spoiler

#3 tyro997

tyro997
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 09:52

Przetestuj pc programem occt (test cpu, gpu zasilacz). BIOS płyty w najnowszej wersji? Jaki dokładnie masz ram? Aktualizujesz system? Sterowniki od karty graficznej usuwałeś w trybie awaryjnym, czyszcząc pozostałości np. programem ddu (display driver uninstaler), następnie instalując najnowszą wersję?
Ten komunikat, o którym piszesz to "sterownik przestał działać, ale odzyskał..."? Jeśli tak, masz możliwość zmiany parametru, który określa po jakim czasie sterownik uznawany jest za zawieszony. Użytkownik jarrino wie na ten temat trochę więcej. Przeszukaj też forum może znajdziesz tematy, w których jest o tym mowa.

Aj zapomniałem wkleić linku:

http://www.fotosik.p...a6a1892178.html

Po weekendzie zabiore się za testy occt i  usuwanie sterowników.

System regularnie aktualizowany. Bios płyty w najnowszej wersji. RAM - DDR3 8Gbytes, Dramfrequency - 665,1 MHz

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PC, Zwiecha, Zacinający się, freez, Zawiecha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych