Skocz do zawartości

Recommended Posts

 Witam.

Mam problem z zawieszającym się komputerem. 

Zauważyłem, że komputer zawiesza się wtedy kiedy jest odpalone np:

- Muzyka\filmik youTube + jakaś gra,

- jest coś pobierane z internetu + jakaś gra.

Chodzi mi o to że kiedy jest coś na komputer pobierane lub bufferowane + jest dopalona jakaś aplikacja która zżera dużo wydajności kompa to jest praktycznie 100% szansa że nie raz nie dwa komputer się zawiesi. 

Są to zawieszenia charakterystyczne ponieważ w momencie freez'a dźwięk który ostatni był słyszany " z komputera" (muzyka/film/dźwięk z gry itd) nagle spowalnia około 10x słychać go jeszcze przez chwile i ustaje. Komputer dalej pozostaje zwieszony a po około minucie, dwóch wszystko wraca do normy. 

 

Wydaje mi się, że to coś z kartą graficzną ponieważ czasami (rzadko) pokazuje się taki komunikat w prawym dolnym rogu pulpitu:

 

Komputer skanowałem Malwarebytes Anti-malware. Sprawdzałem pamięć przez Memtest86+ - wszystko OK. Sterowniki chipsetu płyty głównej zauktalizowane. Sterowniki Intel Management Engine zainstalowane. Windows 7 64x. PC regularnie skanowany i włączony protect od Aviry, dodatkowo czyszczony i konserwowany programem TuneUp ( dysk, rejestry itp)

Wielokrotnie aktualizowałem sterowniki GPU ale nic to nie dało.

 Sprzęt:
Intel i5 2500k

Gigabyte Radeon HD 7870 

AsRock P67 PRO3 B3

GoodRam 8gb

Seagate Barracuda 1TB

OCZ ZS 550w

 

Link to post
Share on other sites

Przetestuj pc programem occt (test cpu, gpu zasilacz). BIOS płyty w najnowszej wersji? Jaki dokładnie masz ram? Aktualizujesz system? Sterowniki od karty graficznej usuwałeś w trybie awaryjnym, czyszcząc pozostałości np. programem ddu (display driver uninstaler), następnie instalując najnowszą wersję?

Ten komunikat, o którym piszesz to "sterownik przestał działać, ale odzyskał..."? Jeśli tak, masz możliwość zmiany parametru, który określa po jakim czasie sterownik uznawany jest za zawieszony. Użytkownik jarrino wie na ten temat trochę więcej. Przeszukaj też forum może znajdziesz tematy, w których jest o tym mowa.

Link to post
Share on other sites

Przetestuj pc programem occt (test cpu, gpu zasilacz). BIOS płyty w najnowszej wersji? Jaki dokładnie masz ram? Aktualizujesz system? Sterowniki od karty graficznej usuwałeś w trybie awaryjnym, czyszcząc pozostałości np. programem ddu (display driver uninstaler), następnie instalując najnowszą wersję?

Ten komunikat, o którym piszesz to "sterownik przestał działać, ale odzyskał..."? Jeśli tak, masz możliwość zmiany parametru, który określa po jakim czasie sterownik uznawany jest za zawieszony. Użytkownik jarrino wie na ten temat trochę więcej. Przeszukaj też forum może znajdziesz tematy, w których jest o tym mowa.

 

Aj zapomniałem wkleić linku:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97fca6a6a1892178.html

 

Po weekendzie zabiore się za testy occt i  usuwanie sterowników.

System regularnie aktualizowany. Bios płyty w najnowszej wersji. RAM - DDR3 8Gbytes, Dramfrequency - 665,1 MHz

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...