Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja część kabli mam już przyciętych ale starałem się zrobić tak żeby zakończyć je oryginalnymi wtyczkami dzięki czemu ich długość jest mniejsza ale zawsze mogę wpiąć przedłużkę i odzyskam dodatkowe wtyczki. No i nie ma stresu że zrobi się gdzieś zwarcie

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

jasne że wstawię ale najszybciej w następnym tyg bo dopiero zamówiłem brakujące piny i czekam jeszcze na ubranka do przewodów

Zastanawiam się też nad zmianą wentyla w psu na enermaxa


Wiem że ostateczny wybór koloru podświetlenia nie należy do mnie, ale chciałbym poznać Wasze zdanie, który byście wybrali i zobaczymy jak zdecydują młodziki ;)

DSC_1596.JPG

DSC_1598.JPG

DSC_1600.JPG

Innych kolorów nie przewiduję, bo i przy trzech będzie problem decyzyjny ;)

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny mini blaszak ;) 

Kolego ja z mojego kingstona Fury mam naklejkę, podobny wzór jest na samym dysku więc jej nie wykorzystam. Jeżeli Ci się podoba to wyślij mi na priv adres, wyślę Ci listem 2-go albo 3-go marca jak będę hurtem w firmie faktury wysyłał :PP

 

Zdjęcie w spoilerze. Ten "X" jest lekko błyszczący i przypomina fakturę wypolerowanego aluminium :D Wymiary 570 mm x 380 mm

 

 

http://pics.tinypic.pl/i/00648/ver6wh9j2tvh.jpg

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zawsze można wyłączyć :)


Dzień 4

przyszła pora na przygotowanie psu.
Na chwile obecną brak mi pinów do skrócenia wiązki 24 ale już do mnie jadą więc w poniedziałek/wtorek cięcie i ubieranie ostatniej wiązki .
Zdecydowałem się na fanswap, miałem samotnego enermaxa którego postanowiłem zainstalować w psu ale żeby mógł pracować musiałem wykonać przejściówkę.
i jak zwykle okazało się że  brakuje mi pinów do wentylatorów ale poradziłem sobie z tym problemem męskimi goldpinami ;)

DSC_1602.JPG

DSC_1603.JPG

Psu już złożone

DSC_1613.JPG

Wiązka 4 pin już w nowym ubranku. Postanowiłem że nie będę ubierał całych przewodów tylko tą część która będzie widoczna .

DSC_1617.JPG


Drugi wentylator który będzie na tyle obudowy stracił fragment przewodów ale zyskał nowe ubranko

DSC_1608.JPG

No i nie wyrobiłem się w zakładanym czasie ale to już ostatnia prosta i myślę że do świat komputerek będzie już śmigał :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A moze jakaś propozycja z tym gpu?

cena/jakosc to chyba tylko 660 lub 760.... tutsj dobra cena: http://allegro.pl/geforce-gtx-660-2g-palit-i5212255928.html#thumb/1 albo cos niebieskiego niby nowego http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-gtx660-2gb-model-n660-2gd5-oc-i5215289867.html#thumb/2

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Ahh myslalem ze tamta 660 wejdzie. W takim razie ciezko bedzie bo najtaniej uzywana zostaje za niecale 800 co sie nie oplaca w porownaniu nowej i chlodniejszej 960... Ale cena gpu jak cena reszty bebechow wiec to bez sensu ;)

http://allegro.pl/msi-gtx760-oc-itx-2gb-ddr5-gwar-fv-sklep-i5018603887.html

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dzień 5 to już prawie koniec

Zabrałem się za przerabianie psu, a dokładnie za skracanie kabli. Wiązka 24 pin straciła ok 15 cm przy okazji kable zostały ubrane.zasilanie dysków skrócone do niezbędnego minimum, zostawiłem po jednej wtyczce. Udało się też przyciąć o jakieś 20 cm jeden kabel 6 pin do gpu drugi niestety został w oryginalnej długości zabrakło pinów :/ .

DSC_1629.JPG

DSC_1630.JPG



DSC_1631.JPG

DSC_1635.JPG



DSC_1636.JPG

Podłączyłem też oświetlenie

DSC_1625.JPG

Do zakończenia budowy brak jest jeszcze covera na podłogę i boku z plexi. Muszę też wymyślić jakąś cienką przedłużkę do usb.

DSC_1638.JPG

kabli ubyło mimo tego że może na to nie wygląda ;)

DSC_1639.JPG

DSC_1640.JPG

DSC_1646.JPG

DSC_1647.JPG
 
Przez długi czas nie dam się namówić na budowę komputra w małej obudowie. :wariat: :wariat:


Tylu kabelków udało się pozbyć

DSC_1653.JPG

Dzięki userowi bmk fifek19wpadła do mnie naklejka na ssd dzięki czemu nie musiałem wymyślać logo. Wielkie Dzięki

DSC_1654.JPG

DSC_1655.JPG

DSC_1658.JPG

DSC_1660.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

oplatanie przewodów to bardzo fajna zabawa :wariat: uspokajająca .

Myślę że czarne wtyki nie zmieniłyby nic w tej budzie i tak są prawie niewidoczne dlatego nawet nie myślałem o ich zmianie


no to udało się zmajstrować jedną z ostatnich rzeczy w tym projekcie czyli przedłużkę usb
To czas na mały tutek ;)
co nam będzie potrzebne:
kabel, ja wybrałem paczkord (linka) powód jest prosty 8 żył :D

DSC_1664.JPG   
Przy okazji udało się załatwić w kolorze czarnym :)

Piny, potrzeba po 8 męskich i żeńskich

DSC_1665.JPG

DSC_1666.JPG

No i oczywiście wtyczki ja znalazłem lekko przechodzone, które najlepsze czasy miały za sobą .

DSC_1667.JPG

No to do dzieła, trzeba się namęczyć z zaciskaniem

DSC_1668.JPG  

DSC_1670.JPG

DSC_1672.JPG

DSC_1674.JPG

Do wykończenia kabla przyda się termokurcz o odpowiednim rozmiarze.

DSC_1675.JPG

No i wszystkie kable już na miejscu, warto się upewnić że żyły się pokrywają

DSC_1676.JPG

DSC_1678.JPG

DSC_1680.JPG

I po wszystkim

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...