Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Piszę z prośbą o doradzenie mi, jaką kartę sieciową do laptopa mam wybrać i kupić. Wstawiam zdjęcie jak wygląda karta, którą obecnie posiadam (w systemie widziana jest jako qualcomm atheros). Moje oczekiwania względem nowej karty: Przede wszystkim ma działać bezproblemowo, móc obsłużyć szybki internet, czy to jest 60mb/s czy 200mb/s. Dodatkowo ma obsługiwać również bluetooth (karta, którą mam obsługuje jednocześnie wifi i bt, a na codzień korzystam z myszki bluetooth, więc bt musi mieć). Tak więc wydaje mi się, że z mojego opisu wynikałoby mniej więcej tyle, że najlepiej jakby obsługiwała oba pasma 2,4GHz i 5GHz, oraz 802.11... co się da, czyli abgn. Ekspertem do spraw sieci nie jestem, więc w razie czego proszę o sprostowanie :)

A oto i moja obecna karta:

http://s16.postimg.org/89trej685/20150321_114843.jpg

Karty, które widziałem na allegro, w większości wydają się ,,dłuższe", dodatkowo mają miejsce na 3 anteny, a nie dwie (więc nie wiem, czy będzie dobrze działać) i dodatkowo nie mają bluetooth, stąd moja prośba o waszą pomoc. Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ok z tym 200 to może przesada, chciałem po prostu zobrazować problem, bo ta obecna karta max 30-40mbps, a płacę za 60 (i to nie jest wina providera, na innym laptopie po wifi normalnie 60 daje się uzyskać, u mnie tylko na kablu).

 

 

Jeśli teraz masz g to również anteny nie podpasują.

Tego zdania niezbyt rozumiem, chodzi o 802.11g? z tego co wiem, to mam chyba b/g/n. Windows pokazuje to jako kartę atheros ar9485wb-eg.

A co do BIOSU nie wiem, pierwsze słyszę o blokowaniu wymiany czegokolwiek przez BIOS, ale chyba nie powinien. W końcu ta karta jest dostępna w takim miejscu, żeby można ją było łatwo wymienić (obok ramu i dysku), więc producent chyba przewidział chęć jej wymiany przez użytkownika, szczególnie, że jest... łagodnie określając - do kitu.

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/wifi-intel-centrino-advanced-n-6230-62230anhmw-i5057949649.html

http://allegro.pl/wifi-widi-intel-wireless-n-7260hmw-bn-bt-4-0-i5130674724.html

 

Ta droższa ma BT 3.0 i 2,4GHz oraz 5GHz, ta tańsza BT 4.0, ale tylko 2,4GHz. Myszkę mam i tak BT3.0, to chyba lepiej wziąć tą obsługującą 2 pasma 2,4 i 5? No i pytanie czy one będą dobre, czy będą pasować. Byłbym wdzięczny za opinie.

 

EDIT: Dodam, że laptop to ASUS N46JV, gdyby było potrzebne

 

Dzięki

Edytowane przez Disin
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, mógłbyś rozwinąć myśl? To w takim razie na co mam zmienić, żeby nie było problemów? Słyszałem tylko tyle, że karty atheros są do kitu, nie pracują prawidłowo, pracują wolno i ogólnie jest z nimi strasznie dużo problemów, lubią się psuć. Mamy w domu ineternet 60mb/s i na moim laptopie więcej niż 40mb/s nie udało mi się uzyskać - najczęściej 20-30. Na drugim laptopie, z kartą bodajże intela, ale już nie pamiętam, a nie mogę póki co sprawdzić, spokojnie te 60mb/s daje się uzyskać. Kiedy na swoim komputerze zamiast przez wifi podłączę się kablem, to 60mb/s również spokojnie osiąga. Ale to jest laptop, nie mogę go cały czas trzymać na kablu ethernet. Dlaczego więc według ciebie, jak wymienię kartę to nie wiele to da, czemu na innym sprzęcie nie ma takich problemów w takim razie?

Link to post
Share on other sites

W mojej opinii chipsety Atherosa to jedne z lepszych. Dlatego uważam, że zmiana może nie przynieść rezultaty. Co do blokad przez BIOS - część producentów blokuje możliwość zmiany karty na inną niż taką z puli przez nich przewidzianej.

 

Chcesz - to zmieniaj, ja tylko lojalnie ostrzegam, że zmiana może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...