Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna [600zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rafi66,

Recommended Posts

Jeżeli nie chcesz przekraczać 400zł to Ultimate jest dobrym wyborem. Oczywiście możesz jeszcze zrezygnować z podświetlenia i zejdziesz o 100 zł mniej.  

Jaki model masz na myśli? Ultimate mógłbym dostać za 390 na morele.

Nie chce przekraczać 400 zł, bo te dodatkowe złotówki tak na prawdę idą w podkładkę/makra/wejścia mic/audio i jakość produktu, ale CM nie ma jakiś złych opinii przecież odnośnie jakości, a podkładkę mogę dokupić oddzielnie ;) Jest to dla mnie idealna klawa i jak na razie to bym zamówił ją.

Link to post
Share on other sites

Mozesz jeszcze rozpatrzyc Ozone Strike Battle na mx brown (339zl, alumioniowa, z podswietleniem): http://mediaarena.pl/pl/p/OZONE-Battle-MX-Brown/3056 

 

Ja sam juz sklaniam sie ku Ducky mini lub KBC Poker 2. Ta druga jednak ciezko w Europie dostac (chcialbym czarne klawisze z zielonym lub pomaranczowym podswietleniem) wiec chyba wybiore Ducky mini.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nowy model, i tak jak nie lubię polecać i wystawiać opinię na temat danego produktu którego nie przetestowałem bądź nie widziałem jakiegoś wielkiego "review" które przedstawia komponenty to tak mogę powiedzieć że ta klawiatura wygląda naprawdę solidnie.

 

Podobają mi się wysoko osadzone klawisze, tak jak np. w klawiaturach Corsaira.

 

No i aluminium czyli będzie masywnie i solidnie jako konstrukcja  :) ciekawy jestem jak wygląda sytuacja z keycapsami, bo te z CM Stormów są irytujące trochę ( jak dla kogoś kto często maca klawiatury ) ale to chyba jedyny mankament który można im wytknąć bo ostatnio CM Storm w polsce monopolizuje dział z klawiaturami mechanicznymi - bo robi to najlepiej i w najlepszej cenie.

 

 

CM Storm Quickfire Ultimate to sprawdzony model. Ozone ani Strike Pro, ani inny nie jest aż tak popularny mimo wszystko (zwłaszcza w Polsce) Chociaż? wygląda zachęcająco  :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytalem gdzies recenzje na zagranicznym forum tej klawiatury Ozon Strike Battle i to naprawde solidna klawiatura. Zwrocona jednak uwage jako wade, ze kapsle w niej nie sa tak sztywno osadzone jak w innych klawiaturach z przelacznikami MX. Napisano, ze o ile przy normalnym uzytkowaniu nie powinno to przeszkadzac to przy transporcie klawiatury (np w plecaku) mozliwe, ze klawisze po prostu powypadaja. Dla mnie to nie bylo takie istotnie przy braniu jej pod uwage kupna ale podaje tutaj jako jej wade.

 

Pochwale sie przy okazji, ze ja juz dokonalem swojego wyboru i zamowilem dzis Vortex Poker 3. ;) Nie ma jej jeszcze na rynku i musze czekac az 10 tygodni na nia ale mam nadzieje, ze warto! ;)

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja Strike Battle dopiero dziś wyruszyła z Zabrza (w morele.net była za 299zł). Będzie na poniedziałek mam nadzieję ;)
Napisałbym małą reckę, lecz jestem kompletnie zielony w temacie, więc nie ma to za bardzo sensu... ale z pewnością napiszę co niej sądzę ogólnikowo. Niby jest z alu, ale waży zaledwie 650g...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Witam ponownie, po krótkiej przerwie ;) Za bardzo mi się nie śpieszy z kupnem klawiatury, dlatego nie zaglądałem tu przez ten czas przerwy, ale teraz znów zacząłem myśleć nad kupnem CM Storm Quickfire Ultimate'a i wróciłem.

 

Pozwolę podsumować sobie wszystkie informacje (myślę, że przydadzą się osobie szukającej właśnie mechanika) jakie zebrałem przez ten cały czas poszukiwań - oznaczę ten post jako rozwiązanie jak kupię w końcu tą klawiaturę, a mam zamiar to zrobić do niedzieli tj. 10.05. 

Jak na początku tematu pisałem szukam klawiatury przede wszystkim do grania z przełącznikami MX brown (teraz, myślę jestem w stanie korzystać także z redów) do 600 zł, ale przeglądając rożne modele zauważyłem, że wraz z wzrostem ceny, oprócz oczywiście jakości produktu (z tego co wyczytałem to firmy typu Ducky/Das Keyboard/Filco górują nad resztą w sprawie jakości produktu, ale ceny są mega zawyżone. CM, Corsair, Q-Pady są za nimi, reszta firm to słabsze jakości albo totalny syf) - z czego jest wykonana, nadruki na klawiszach, kabel itp. różnią się one dodatkowymi bajerami typu podświetlenie, podkładka, makra, dodatkowe klawisze, funkcje multimedialne, antypoślizgowe klawisze itp. 

Co do modeli to moje pierwsze propozycje tj. k70, g700+, Blackwidow nie cieszą się zbyt dobrą opinią na temat jakości na polskich albo zagranicznych forach.

CM Trigger-Z i Qpad MK-85 tylko dodatkowa podkładka za 100 zł. 

Ozon Strike Battle jest kusząca, ale brak Numpada boli trochę - ogólnie dobre wrażenie.

 

Tutaj wkracza CM QF Ultimate - sprawdzona klawa ze wszystkim co potrzebuję. Porównując do takiego k70 nie posiada mark, podkładki i dodatkowych wejść. 

Jest jeszcze CM QF XT praktycznie to samo co Ultimate, ale wygląda brzydko w porównaniu do Ultimate. Co prawda kosztuje 80 zł mniej i jest mniej awaryjna - https://geekhack.org/index.php?topic=47287.0W Ultimate Keycapsy są w stanie się popsuć i będzie problem ze znalezieniem zamienników ;(

W tym momencie mam dylemat pomiędzy XT, a Ultimate i może Strike battle. Czekam na odpowiedzi.

 

 

Ponoć na początku czerwca corsair będzie wysyłał do Polskich dystrybutorów k70 na brownach

@@s33d

Skąd info? Jakieś źródło? Może bym się skusił. 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc, to patrząc ekonomicznie XT wypada najkorzystniej. Pytanie jest teraz takie, czy potrafisz używać klawiatury bez podświetlenia. Bo jeżeli tak to wybór jest dość prosty. Takie rzeczy jak podświetlenie czy podpórka pod nadgarstek, kolejne USB są jedynie dodatkami za które się płaci. We większości wypadków i tak ludzie wybierają te klawiatury z wizualnym efektem. Mało kto przykuwa uwagę do samej mechaniki klawiatury. DasKeyboard jest tego czystym przykładem nie posiada podświetlenia jest bardzo droga, rewelacyjnie wykonana i poza granicami naszego kraju ma ogromne wzięcie. Czy jej cena jak i tych pozostałych czyli Ducky, Filco jest wygórowana tego bym nie powiedział. To tak samo jak powiedzieć że cena za Mercedesa jest nieadekwatna. Te firmy nie mogą dokonać wyjątku dla rynku Polskiego i obniżyć cenę bo u nas zarabia się mniej. Ich to nie interesuje. Gdyby jednak tak zrobili to reszta krajów chociażby okolicznych robiłaby zakupy u nas a to jest wbrew zasadom marketingu. Cena na rynku światowym jest zbliżona za wyjątkiem USA ale tam są inne stawki VAT.

Wszystko sprowadza się do tego czy za Twoje pieniądze, płacąc za produkt dostaniesz to czego od niego oczekujesz. Każdy towar ma swojego klienta.. Możesz kupić XT a równie dobrze możesz kupić DaS. Grunt czy jedno i drugie idzie w parze z osobistymi wymaganiami.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Właśnie na taką odpowiedź czekałem - potwierdzającą moje myśli. Jakby Ducky była dostępna w Polsce to bym brał bez wahania, a tak jedyna możliwość to aliexpressu/allegro, ale cena jest trochę przesadzona wtedy. 

Wybieram XT bo jest lepsza jakościowo (tutaj temat z innego forum) i ekonomiczniejsza od ultimate. Będę zamawiał tak jak pisałem w niedziele, jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia to możecie pisać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, jezeli mozna podepne sie pod temacik ...

Panowie moze mi troszke pomozecie:)

Mialem stycznosc z klawiaura Tesoro Ultimate na brownach (kupiona i oddana - otrzymalem produkt II gatunku z saluriona), troszke draznilo mnie wyczuwalne w polowie "haczenie". Mozliwe, ze po czasie dalbym rade sie przyzwyczaic. Odnosze jednak wrazenie, ze  prawdopodobnie po dluuuugim uzytkowaniu zwyklych klawiatur : membrana/ laptopy, sklanialbym sie do klawiszy o dzialaniu liniowym.

Gram w rozne gry, poczawszy od Hearthstona (karcianka) a konczac na wszelakich hns, fps, mmo .. wlasciwie wszystko co jest warte uwagi ;)

NIestety/stety naczytalem sie roznych rzeczy o redach, ze juz samo patrzenie aktuwuje klawisz :) i nadaja sie tylko do gier fps.

Ile jest w  tym prawdy, czy naprawde jest az tak tragicznie ?

 

Dzisiaj zamowilem K70 red, towar ma byc wyslany w poniedzialek, w ofercie  jest tez k70 na brownach

Pomocy, pomozcie podjac decyzje :)

Edytowane przez kalarepa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie trzeba było brać Brown jak są dostępne nie byłoby tematu. Fakt Redy są bardzo czułe i niewielkie muśnięcie powoduje aktywację. Ale w tym jest szczypta praktyczności takowego problemu, przynajmniej skłoni to Ciebie to precyzyjnego wciskania klawiszy. Właściwie każdy użytkownik klawiatury stara się jej używać w sposób perfekcyjny. Redy bez wątpienia do tego skłaniają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie na taką odpowiedź czekałem - potwierdzającą moje myśli. Jakby Ducky była dostępna w Polsce to bym brał bez wahania, a tak jedyna możliwość to aliexpressu/allegro, ale cena jest trochę przesadzona wtedy. 

Wybieram XT bo jest lepsza jakościowo (tutaj temat z innego forum) i ekonomiczniejsza od ultimate. Będę zamawiał tak jak pisałem w niedziele, jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia to możecie pisać.

Z pewnością w XT są lepsze keycapsy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

(kupiona i oddana - otrzymalem produkt II gatunku z saluriona)

"II gatunku" ;o co masz na myśli?

 

@@steel116

Z chęcią kupiłbym Ducky shine 3/4, filco albo k70 rgb, ale uważam że dla mnie jest to kasa wyrzucona w błoto, raczej starczy mi klawa za 3 stówy, a jak się popsuje to wtedy na pewno przypomnę sobie o ww. modelach i kupię jeden z nich o ile nie będzie lepszego za te kilka lat - mam nadzieję, że tyle mój XT wytrzyma ;p? 
Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

W temacie sklepu Salurion dość często spotykam się z negatywnymi sytuacjami  z nimi związanymi. Na innych forach można zauważyć wyraźne apele aby unikać zakupów w tym właśnie sklepie.

Kuszące ceny to jedno, ale co się dzieje po zakupie towaru u nich to druga rzecz. Skoro jest tyle negatywu w powietrzu radzę aby przed zakupem zapoznać się z opiniami na ich temat. Uniknie się w ten sposób niepotrzebnego stresu jak i straty czasu i pieniędzy..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O boże. Odradzam salurion. Kupiłem słuchawki i padły przed gwarancją. Wysyłałem do nich maile i odpowiedzieli mi po miesiącu (od wysłania maila i słuchawek) że przyjeli słuchawki i rozpoczęto realizację gwarancyjną.

 

Mijały kolejne miesiące i wysłałem do nich maila jak to wygląda, i ile mam czekać na zwrot nowych słuchawek bądź pieniędzy - a od nich nic, nawet telefonu nie mają podanego na stronie.

 

Po 4 miesiącach dostałem odpowiedź i zwrot pieniędzy za słuchawki jak zacząłem ich straszyć że zwrócę się do rzecznika praw konsumenta bądź gdziekolwiek. I jakoś błyskawicznie dostałem odpowiedź. Okazało się dopiero wtedy - że jednak nie mają dostawy nowych Steelseries Siberia V2 (które wtedy miałem) :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To faktycznie lepiej brać poprawkę na nich. Mało tego już wystarczającym sygnałem na to aby włączyło się czerwone światło jest fakt braku nr kontaktowego ze sklepem. Aż dziw bierze że taki numer jest dziś stosowany, gdzie e-marketing na takie rzeczy ściśle zwraca uwagę. Jak widać atrakcyjność cenowa czasami przysłania oczy kupującym. Za nim dokona ktoś zakupów wpierw niech sprawdzi całkowicie linie kontaktową to dla własnego bezpieczeństwa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj do mnie dotarła quickfire XT na brownach do tej pory nie miałem mechaników a od dłuższego czasu korzystałem z sidewinder x4 i powrót na "krótką spację" to katorga :D . Jednak długa spacja bardziej ergonimiczna.

Tak po pierwszym kontakcie to jakość użytego plastiku gorsza niż w sw x4. Powierzchnia klawiatury jest pokryta gumą albo mi się wydaje ale raczej guma. Keycapsy ze zwykłego matowego plastiku, "gruby nadruk" niespecjalnie dobry. Przyjemnie się pisze i gra (ale dalej nie jestem przekonany czy najlepsza klawiatura to nie była prosta płaska na gumkach :D tylko na taki osąd za wcześnie. Nie przyzywczaiłem sie jeszcze do tej). Z tego co ja widziałem to zdecydowanie najlepsza do ~400zł jeżeli komuś zależy na jakości i prostocie.

Ducky, Cherry MX i inne ma morele ale tylko niemieckie wersje.

 

Także myślałem o filco na brownach. Nawet z miesiąc temu jeden użytkownik sprzedawał Filco Majestouch 2 brown za ~500zł ale poszła już. Nowa z przesyłką z UK (bo u niemca mają tylko niemiecką wersje klawiatury) wychodzi ponad 800zł.... więc wg mnie nie nie ma sensu.

 

Do klawiatury zostało tylko dorobić sobie podkładkę i tyle.

http://www.keyboardco.com/blog/wp-content/uploads/2013/04/combined.jpg

Edytowane przez Soreik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Rafi66 pisałeś o jakości wykonania i podsumowałeś wszystkie proponowane klawiatury choć tak naprawdę skopiowałeś tylko to co ludzie piszą w internetach na ich temat. Gdyby chociaż te informacje które znajdujesz były w 50% prawdziwe to można by było brać wszystko w ciemno. Jak dla mnie co najmniej kilka opinni jest nieprawdziwych i nie ma się co sugerować zanim nie sprawdzi się tego samemu. Również opisywanie wad na temat łamiących się plastików nie ma sensu robiąc to na przykładzie 1 klawiatury, która mogła mieć jakąś wadę fabryczną. A pod tym wszystkim podpisują się ludzie, którzy nie mieli tego produktu, nie uszkodził się im albo w ogóle nie widzieli klawiatury mechanicznej na oczy, a tylko przeczytali coś w Internecie i dalej powtarzają.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

To jak niby przed kupieniem produktu mam sprawdzić czy jest warty swojej ceny? Oczywiście, że będę brał różne recenzje i opinie innych użytkowników pod uwagę. Nawet jak 50% opinii z 1000 jest nieprawdziwych to te 500 jednak jest ;)

Ale przepraszam, że uraziłem twojego logiego, oby ci dobrze służył i nie popękały mu się klawisze.

 

Co do podkładki. To dużo lepsze są od Ducky (Ducky Leather Wrist rest) albo Griffiti.

 

Obecnie Griffiti podkładkę można dostać na massdropie.

 

https://www.massdrop.com/buy/grifiti-wrist-pads

Sam używasz jakiejś podkładki? 

 

A i napisałem tematy na zagranicznych forach i tam napisali mi, że XT jest praktycznie taka sama jeśli chodzi o jakość do Ducky Shine 3, a w Polsce musiałbym dać za nią 2x tyle i jedyne co ma do zaoferowania do podświetlenie ;d 

Zamówię XT dziś, tylko nie wiem z jakiego sklepu, poszukam wieczorem. 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

@Rafi66 pisałeś o jakości wykonania i podsumowałeś wszystkie proponowane klawiatury choć tak naprawdę skopiowałeś tylko to co ludzie piszą w internetach na ich temat. Gdyby chociaż te informacje które znajdujesz były w 50% prawdziwe to można by było brać wszystko w ciemno. Jak dla mnie co najmniej kilka opinni jest nieprawdziwych i nie ma się co sugerować zanim nie sprawdzi się tego samemu. Również opisywanie wad na temat łamiących się plastików nie ma sensu robiąc to na przykładzie 1 klawiatury, która mogła mieć jakąś wadę fabryczną. A pod tym wszystkim podpisują się ludzie, którzy nie mieli tego produktu, nie uszkodził się im albo w ogóle nie widzieli klawiatury mechanicznej na oczy, a tylko przeczytali coś w Internecie i dalej powtarzają.

Rafi akurat posilkowal sie w wiekszosci z tego co wiem forum geekhack a tam sa glownie ludzie pasjonaci, jezeli chodzi o klawiatury. Niemal kazdy z nich ma ich kilka! Jak pierwszy raz czytalem tamto forum to bylem w szoku jak mozna miec kilka klawiatur mechanicznych i dalej chciec kupic wiecej. Juz nie mowie o przypadkach, ktorzy maja ich kilkanascie. Wiedza jaka tam jest na temat klawiatur mechanicznych jest wrecz przeogromna. Wiec dokladnie przy wyborze klawiatury, zrobilem tak jak Rafi, przeczytalem tematy tam zawarte od A do Z, a niektore watki przegladalem po kilka razy. W koncu moj wybor padl na Vortex Pok3r i mam swiadomosc ze dokonalem zakupu jednego z najlepszych produktow, wartego swojej ceny pomimo, ze w ogole tej klawiatury jeszcze nie ma na rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...