Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna [600zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rafi66,

Recommended Posts

Witam.

Szukam klawiatury mechanicznej. Zależy mi na wytrzymałości i wygodzie w używaniu. Głośność klawiszy mnie nie interesuje, bo mam nadzieję, że drzwi od pokoju są w stanie zatrzymać ten dźwięk. Tylko czy mikrofon będzie wyłapywał te klikania?

Wcześniej używałem Microsoft Sidewinder x6. Gram głowie w Cs'a i LoL'a, więc klawiatura może mieć makro, ale w sidewider i tak nie korzystałem z tej opcji. Co do przełączników to naczytałem się tak dużo opinii, że już sam nie wiem co wybrać. Najlepsze by były jakieś gamingowe przełączniki - Cherry MX Brown/Red, bo gram pól-profesjonalnie w LoL'a. Potrafię też od czasu do czasu dużo pisać - redy będą przeszkadzać? 

 

Moje propozycje to:

  • Corsair Vengeance K70 (tylko redy) btw. Mógłby ktoś mi powiedzieć czym się różni Vengeance od Corsair Gaming K70 Cherry MX Red Switch Mechanical Keyboard?
  • Logitech G710+
  • CM Storm Trigger Z
  • Razer BlackWidow Ultimate 2014 (tutaj są razer Green Switch, ktoś wie czy te przełączniki są dobre? Bo dużo osób poleca ta klawe)

 

Czekam na jakieś opinie, może ktoś coś doradzi, bądź poleci inną klawiaturę :)

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Na tym poziomie finansowym zdecydowanie mogę polecić Tobie K70  a co do Twojego pytania to jest ta sama klawiatura w dwóch różnych formach określeń. Na zachodzie są jeszcze modele o srebrno aluminiowej podstawie lecz takowych w Polsce się nie dostanie.Jako opcja możesz się zapoznać z klawiaturą Gamdias Hermes bardzo fajna klawiatura. Co do G710+ sam posiadam więc jeżeli powyższe Ciebie nie zainteresują to możesz śmiało pytać o Logitecha. A Blackwidow w stosunku do reszty no trochę odstaje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Również posiadam G710+ i mogę z czystym sumieniem polecić, ma w sumie chyba najbardziej uniwersalne przełączniki jak dla mnie MX brown, bardzo dobrze mi się na nich gra ale również świetnie pisze. Jak weźmiesz K70 no to masz maszynkę strikte do grania chociaż są i tacy którzy chwalą sobie pisanie na "redach" kwestia przyzwyczajenia, mnie osobiście nie pasowała ich liniowa charakterystyka.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze Ci powiem, że bez sensu kupować klawe za 600 zł skoro za 400-500 masz blackwidow który moim skromnym zdaniem bije na łeb i szyje resztę.

Sam ją mam od 3 dni i już jej nie zamienię do końca tych 60 mln kliknięć chyba że na wersję ultimate albo chroma.

Akurat ja mam wersję stelth z przełącznikami orange ale grałem na green u kumpla. Różnią się tylko tym iż w greenach masz wyczuwalny klik i jakby taką przyczepność klawisza chociaż w tym moim stelth też coś takiego jest.

Jeśli chodzi o soft jest on bardzo ale to bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Kupiłem ją razem z deathadder i od razu po podpięciu spytał się mnie system czy pobrać snaps 2.0.

Jeśli chodzi o BlackWidow naprawdę polecam do Counter Strike :DDDD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze Ci powiem, że bez sensu kupować klawe za 600 zł skoro za 400-500 masz blackwidow który moim skromnym zdaniem bije na łeb i szyje resztę.

 

A z jakimi klawiaturami miałeś do czynienia poza Blackwidow??

Bo po Twojej recenzji zakładam że co najmniej z tymi wszystkimi co tutaj zostały wymienione.

Po 3 dniach użytkowania mówisz że nie zamieniłbyś jej na nic.

Nie wiem jak u Ciebie ale przez moje ręce przewinęło się trochę klawiatur i jedno co mogłem ocenić po kilku dniach to zaledwie walory estetyczne.


Poza tym twierdzisz że nie warto kupować klawiatury za 600zł ale za 400-500zł warto. Dość wąska skala jak na ten poziom finansowy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A Blackwidow w stosunku do reszty no trochę odstaje.

Właśnie mam pytanie, czym odstaje? Bo nie wiem czy opłaca się dopłacać do tej k70. Co jest w niej lepsze? Albo inaczej skonstruuję zagadnienie: 

  • co ogólnie różni się w klawiaturach z działów cenowych - powiedzmy tych za 600+ zł i tych za 300+zł?

 

Rozważam również g710+, jeszcze mam czas na zdecydowanie do jutra/pon. Może ktoś mi wymieni co je różni? oprócz switch'ów ;)

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Głównie chodzi o jakość wykonania. Jest to bardzo istotne tym bardziej w klawiaturach mechanicznych.

Czy posiada opcjonalne rzeczy takie jak dodatkowe klawisze multi czy makro oraz element podkładki pod nadgarstki.

Podświetlenie, tutaj to już jest różnie z tym. Jedne najdroższych klawiatur dla przykładu nie posiadają podświetlenia. 

Ale przede wszystkim rozchodzi się o jakość.

Ja używam G710+  mam ją trochę czasu i póki co zero zastrzeżeń. Ale w zestawieniu z K70 brałbym K70 lecz na MX Brownach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Odświeżam temat, bo ponownie zastanawiam się nad kupnem klawiatury.

Nadal zastanawiam się czy opłaca się wydawać ~600 zł na K70, jeśli mógłbym kupić za 400 CMStorm QuickFire Ultimate na brownach, czyli tak jak chce i nie było by problemów z dostaniem w Polsce.

Tylko teraz pytanie do Was, czy warto dopłacić do K70? Jakie są różnice? Kolega wyżej mniej więcej opisał jakie, ale rzeczy typu marka czy podkładka pod nadgarstek nie są mi potrzebne :) Jedyne co przemawia mi, że K70 jest lepsze to jakość wykonania, ale CM też jakiś złych opinii nie ma.

Link to post
Share on other sites

W takim razie faktycznie nie ma sensu wydawać aż tyle kasy na K70, jeżeli kupisz CM Q Ultimate na pewno będziesz zadowolony.

Jeżeli szukasz czegoś z podkładką na nadgarstki to Trigger Z również jest bd. jak i QPAD MK 80, MK 85 jest jak najbardziej dobrym wyborem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam wlasnie jestem na etapie szukania mechanicznej klawiatury dla siebie, od tygodnia kilka godzin dziennie czytam fora zagraniczne, przegladam oferty, czytam specyfikacje itp. Jezeli jest to Twoja pierwsza klawiatura mechaniczna, to CM STorm quickfire jest wlasnie ta polecana jako pierwsza. Skoro nie sa Ci potrzebne, rzeczy typu makra czy podkladki to nie ma sensu doplacac do k70, ponadto jakoscia wykonania praktycznie sie nie roznia. Zarowno Corsair jak i CM robi bardzo solidne klawiatury.

Co do przelacznikow to skupie sie tylko na MX podstawowych (Red, Brown, Blue, Black). Jest ich znacznie wiecej ale nie ma sensu ich omawiac, gdyz pozostale wybore sa dla "swiadomych" uzytkownikow. Taka uwaga jeszcze co Razera, robi wlasne przelaczniki Green i Orange. Green sa jak MX Blue, a Orange jak MX Brown z tym, ze czytalem na forach zagranicznych o troche slabszej jakosci ich wykonania. Wracajac do meritum: MX Red to przelaczniki o liniowym, lekkim nacisku (45g), bez feedbacku. Swietnie nadajace sie do gier typu fps (plynnosc ruchow na klawiszach, wazne np przy poruszaniu sie WSAD), za to niezbyt do pisania, wiec jak duzo piszesz oprocz grania to mozesz po prostu przypadkowo wciskac klawisze i robic bledy (mowi sie o nich ze nie wybaczaja bledow). Mx Brown maja taka sama sile nacisku jak REd (45g) ale sa skokowe i maja wyrazny feedback klawisza. Mx Blue maja sile nacisku o 5g wieksza (50g) i charakteryzuja sie dosyc glosnym clickiem, najlepsze do pisania. MX Black sa dokaldnie jak RED ale z wieksza sila nacisku (60g), polecane zwlaszcza do gier typu MOBA (dota, lol) oraz RTS (Starcraft), ze wzgledu na szybsze przeskakiwanie palcami z klawisza na klawisz. 

 

Osobiscie rowniez dla siebie jako pierwsze przelaczniki wybiore Mx Brown, ze wzgledu na kompromis pomiedzy RED (sila nacisku) i Blue (mechanika aktywacji, bez clicku).

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W takim razie faktycznie nie ma sensu wydawać aż tyle kasy na K70, jeżeli kupisz CM Q Ultimate na pewno będziesz zadowolony.

Jeżeli szukasz czegoś z podkładką na nadgarstki to Trigger Z również jest bd. jak i QPAD MK 80, MK 85 jest jak najbardziej dobrym wyborem.

W sumie podkładka pod nadgarstek by się przydała bo potrafię na prawdę długo siedzieć przy komputerze :) A CM QF Ultimate nie ma podkładki ;x W sumie mógłbym dopłacić do Trigger z, ale za te 500 zł już bym wolał zamówić K70 z amazona za 130$ ~ 500 zł, tylko nie wiem ile mnie wyniesie przesyłka i zmiana waluty z pln, mógłby ktoś mi to opisać? Tzn. koszty zamawiania z zagranicy, bo ty byłby mój pierwszy raz. I gdzie najlepiej kupić? amazon? e-bay?

 

@@broodeeck

Dzięki wielkie za opisanie switchy, ale ja to wszystko wiedziałem, dlatego napisałem, że chcę browny w k70 ;)

I pytanie do Ciebie - jeśli szukasz już tygodniami to jaką masz na oku? I twój budżet?

 

Chyba, że ktoś mi poleci jakąś dobrą mechaniczna z podkładką pod nadgarstek za te 200-400 zł.

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

W Twoim wypadku nie ma sensu i nie jest to opłacalne abyś ściągał klawiaturę z amazonu z racji ze zapłacisz sporo za paczkę. Wyjdzie na to samo jak byś brał u nas. Druga sprawa to fakt ze będziesz miał na nią tylko 1 rok gwarancji a nie jak u nas 2 lata. Dość ważna rzecz tym bardziej jeżeli chodzi o urzadzenia mechaniczne. Klawiatura z podkładka do 400zl to szukaj w klawiaturach Qupad.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
No z tym może być faktycznie problem. A jeżeli chodzi o G710+ ta klawiatura jest tylko na Brownach
Mam wersję blue.
G710+ to taki sobie pomysł, chociażby przez pękające kapsle. Są naprawdę delikatne.
Bajki piszesz. Kilka osób ma 710 na tym forum, nikt nie pisał o żadnych uszkodzeniach.
Link to post
Share on other sites

 

@@broodeeck

Dzięki wielkie za opisanie switchy, ale ja to wszystko wiedziałem, dlatego napisałem, że chcę browny w k70 ;)

I pytanie do Ciebie - jeśli szukasz już tygodniami to jaką masz na oku? I twój budżet?

 

Chyba, że ktoś mi poleci jakąś dobrą mechaniczna z podkładką pod nadgarstek za te 200-400 zł.

Moj budzet jest elastyczny a zalezy od tego czy jakas klawiatura naprawde mi sie spodoba i bede widzial sens takiego zakupu dla siebie. Bardzo ale to bardzo podoba mi sie klawiatura DasKeyboard 4 Ultimate ale niestety nie jest podswietlana. Do tego calkiem fajne sa Ducky zwlaszcza serii shine 3 TLK oraz mini. Rowniez podabaj mi sie klawiatury HHKB, Filco, WASD Keyboard (jest opcja customized - mozesz wybrac dowolny kolor na kazdy z klawiszy, umiescic wlasne napisy itp) z tym, ze to sa klawiatury bez podswietlenia i dla swiadomych zakupu uzytkownikow, znajacych nie tylko roznice miedzy wieloma rodzajami switchy (samych mx jest 7-8 rodzajow, do tego dochodza kailh i wiele innych). Sa to klawiatury z najwyzszej polki cenowej. 

Celowal bede raczej w polke srednia (ok 80-100 euro) i tutaj mam na oku klawiature Ozon Strike Battle ktora najbardziej przypadla mi do gustu oraz solidnego CM Storm Quickfire, polecana niemal przez wszystkich doswiadczonych uzytkownikow klawiatur mechanicznych jako ta na START (mi przypadla do gustu w wersji Rapid I (TLK)). :)

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@broodeeck

Właśnie o ducky mi pisał pewnie użytkownik na innym forum. Ale to tylko opinia jednego użytkownika ;D nie sugerowałbym się za bardzo, może nigdy nie miał do styczności z corsair/CM. Treść jego posta:

 

Generalnie wszystkie propozycje podane przez ciebie/kolegów wyżej są marne i nie warte tych pieniędzy.

Mając 600zł możesz celować w najlepsze klawiatury, czyli Ducky/Das Keyboard/Filco, co też powinieneś zrobić.
Corsairy i logitech są znane ze swojej awaryjności i problemów z klawiszami, wyjątkiem jest CoolerMaster Quickfire Rapid albo coś z tej serii.
Osobiście mam Ducky Shine 3 TKL MX Blue. Wziąłem ją ze względu na odgłos niebieskich switchy, jest po prostu cudowny (ale domownicy cię zabiją).
 
Masz tu dokładny poradnik nt. mechaników i switchów:
 
Mogę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że mechanik ze zbyt niską siłą nacisku może być problematyczny w LoLu (gdzie ciągle trzyma się palce nad QWER i BARDZO łatwo przypadkowo je wcisnąć). Brown i Red mają mniejszą siłę nacisku od Blue. Czarne są już zbyt ciężkie.
 
Ducky jest chyba najlepszym mechanikiem, jaki możesz dostać w Polsce:
 
Mój Ducky:

http://i.imgur.com/0BUHLPU.jpg

 

 

Dlaczego tak bardzo chcesz mieć podświetlaną? I dzięki za napisanie o Ozon Strike Battle, ciekawa klawiatura z podkładką, tylko nie mogę znaleźć mx brown :(

 

 

 

W Twoim wypadku nie ma sensu i nie jest to opłacalne abyś ściągał klawiaturę z amazonu z racji ze zapłacisz sporo za paczkę. Wyjdzie na to samo jak byś brał u nas. Druga sprawa to fakt ze będziesz miał na nią tylko 1 rok gwarancji a nie jak u nas 2 lata. Dość ważna rzecz tym bardziej jeżeli chodzi o urządzenia mechaniczne.

Ile się płaci za taką przesyłkę? Bo nigdy nie zamawiałem niczego z zagranicy. Czemu ważna, przecież są dobre jakościowo, nie powinny się nie psuć za szybko?

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Miałem tę klawiaturę w łapach i wiem jak wyglądają w porównaniu chociażby z Quickfire XT.

 

Miałeś ją w "łapach" i piszesz, że łamią się w niej kapsle. Ja miałem w łapach cm storma po koledze, który zmienił pc na laptopa i po tym właśnie postanowiłem kupić mechanika G710 w obu wersjach. Pozostałem przy mx blue. Obie za 280zł sztuka powystawowe. Blue używam już 5 miesięcy i pewnie drugie tyle na wystawie testowali ją inni. Przełączniki działają jak nowe, kapsli nie udało mi się połamać. A to co napisałeś to bzdura, którą ktoś napisał gdzieś w internecie. G710 jest podobnej jakości wykonania co cm storm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...