Skocz do zawartości

Komputer z peryferiami i monitorem do pracy architekta do 6.000-7.000 zł


Recommended Posts

  • Witam, potrzebuję pomocy w złożeniu komputera do pracy jak poniżej.

  • Nie znam się kompletnie na komputerach i potrzebuję pomocy. Prosiłabym bardzo o wytlumaczenie dlaczego to i co jest ważne przy wyborze sprzętu:) trochę wiedzy mi się na pewno przyda:)

Zastosowanie komputera : rysowanie/modelowanie/rendering/postprodukcja  w programach: autocad lt2015, sketchup pro 2015, vray 2.0, photoshop

Maksymalna kwota : 6.000-7.000 zł

Których części potrzebuję : wszystkich, łącznie z monitorem, myszką i klawiaturą

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie (jeśli tak, to czym to grozi i co to jest dokładnie?)

Rozdzielczość mojego monitora i model:nie mam, ale chyba 27" jeśli wystarczy budżetu to w rozdzielczości 2k

Specjalne wymagania : żeby się zbytnio nie grzał i nie był strasznie głośny

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nie ma

Własna propozycja zestawu : nie ma

Inne : nie ma

Link to post
Share on other sites

Jest już bardzo dużo takich tematów na forum. Polacam najpiew zapoznanie się z nimi.

Dobrze też określić proporcje prac projektowych do renderingu i innych obliczeń. Bardzo pomocne są również przykłady prac, którymi się zajmujemy.

Takie stacje robocze zaczyna się składać od procesora. Możliwości są bardzo różne. Np. najnowszy i5k dobrze spisze sie przy projektowaniu, ale pod rendering jest niesamowicie cieńki. i7 S1150 dodaje więcej mocy dla renderingu i jest równie wydajny do prac projektowych. Może tez być np. 2x Xeon X5660 - 12 rdzenie / 24 wątki. Taki komputer jest bardzo dobry pod rendering, ale gorszy do projektowania i modelowania. Ewentualnie najnowszy i7 5820k.
Kupno używanej stacji roboczej na 2 procesory ma sporo zalet ze względu na to, że taki sprzęt kilka lat temu kosztował powyżej 20k zł i jest bardzo dobry jakościowo.

Link to post
Share on other sites

Jest już bardzo dużo takich tematów na forum. Polacam najpiew zapoznanie się z nimi.

 

Dobrze też określić proporcje prac projektowych do renderingu i innych obliczeń. Bardzo pomocne są również przykłady prac, którymi się zajmujemy.

 

Takie stacje robocze zaczyna się składać od procesora. Możliwości są bardzo różne. Np. najnowszy i5k dobrze spisze sie przy projektowaniu, ale pod rendering jest niesamowicie cieńki. i7 S1150 dodaje więcej mocy dla renderingu i jest równie wydajny do prac projektowych. Może tez być np. 2x Xeon X5660 - 12 rdzenie / 24 wątki. Taki komputer jest bardzo dobry pod rendering, ale gorszy do projektowania i modelowania. Ewentualnie najnowszy i7 5820k.

Kupno używanej stacji roboczej na 2 procesory ma sporo zalet ze względu na to, że taki sprzęt kilka lat temu kosztował powyżej 20k zł i jest bardzo dobry jakościowo.

 

Stadiony to nie będą, raczej architektura typu domy jednorodzinne i mała użyteczność. Projektowanie+modelowanie/rendering to jakieś 70/30% . Może raz na jakis czas jakaś gierka na nim pójdzie.

Maxymalny koszt kompa taki, jak napisałam. Niestety mogę kupować tylko nowe rzeczy.

w poprzednich wątkach znalazłam taki zestaw:

 

czy można coś poprawić?

 

http://www.morele.net/inventory/info/fgs4x/

czy zamienic procek na i7 5820k?

Pomocy, bo kompletnie się na tym nie znam:) a nie chcę później żałować:)

Link to post
Share on other sites

Składając sprzęt do pracy nie można żałować ;) Wszystko ma działać idealnie.

i7 5820k jest świetym układem do takich zastosowań. 6 fizycznych rdzeni, 12 wątków, a do tego odblokowany zegar procesora. Takie i7 jest bardzo dobre zarówno pod prace projektowe, jak i rendering. W renderingu jest ponad 50% wydajniejszy od i7 4790k.
Jednak ten procesor wymaga płyty głównej z podstawką S2011-3, która swoje kosztuje, a na dodatek wymaga pamięci DDR4. Trochę droższa zabawa, ale bardziej przyszłościowa. Płyty S2011-3 dopiero niedawno debiutowały na rynku i otrzymają jeszcze jedną generację procesorów 6, 8 lub więcej rdzeniowych. Włącznie z serwerowymi 10 - 18-rdzeniowcami.
i7 4790k jest najmocniejszym układem z podstawką S1150 i nic lepszego już się nie pojawi, a na domiar złego jest ograniczona do max. 4 rdzeni.

Zestaw S2011-3 z monitorem do 6k zł jest niestety średnio realny. Oczywiscie da się dopasować podzespoły, ale bardzo pomocna byłaby np. stara karta graficzna lub inne podzespoły, które można wykorzystać.

Dzisiaj mam bardzo dużo pracy, ale wieczorem postaram się pomóc.

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/cMKHgN/

Zestaw oparty o i7 5920K warto rozważyć go bo po OC daje świetne rezultaty zarówno w modelowaniu jak i renderach,do tego odpowiednia płyta główna, 16GB RAM,GTX 750ti na początek wystarczy, 1TB HDD na dane, SSD 256GB na OS i SOFT, wydajne chłodzenie na procesor Macho już w rewizji B, fabrycznie wyciszona obudowa Fractala R4, mocny zasilacz z 5 letnia gwarancją z seasoniciem w środku oraz 27" monitor FHD Della. Pozostało ~200zł. Można rozważyć też inny monitor być może znajdzie się coś sporo lepszego i mniejszego niż Dell.

Link to post
Share on other sites

Ale z tym monitorem @Sadek.O to pojechałeś ;) 
27" w FHD to mydło i ciężko się na to patrzy tym bardziej że robota wymaga gapienia się nieustannie w monitor, pomijam już jakość obrazu tego Della. Ja bym rozważał coś z 24" w 16:10 jak EV2455 lub nieco tańszy EV2436W. 
Natomiast jeśli budżetu starczy na 27" to rozważ NEC EA274WMi

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, trochę mi się rozjaśniło:) Na pewno będę kupować zestaw oparty o i7 5920K.

 

Co do monitora to mam wybrany NEC multisync ea244 24 cale lub NEC nultisync ea273 27 cali. Na droższe mnie nie będzie stać, szczególnie że już przekroczyłam budżet.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale z tym monitorem @Sadek.O to pojechałeś   27" w FHD to mydło i ciężko się na to patrzy tym bardziej że robota wymaga gapienia się nieustannie w monitor, pomijam już jakość obrazu tego Della. Ja bym rozważał coś z 24" w 16:10 jak EV2455 lub nieco tańszy EV2436W.  Natomiast jeśli budżetu starczy na 27" to rozważ NEC EA274WMi

Jak na razie to Ty pojechałeś, jest budżet i tego się trzymam w przeciwieństwie do Ciebie, 

 

 

Pozostało ~200zł. Można rozważyć też inny monitor być może znajdzie się coś sporo lepszego i mniejszego niż Dell.
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak na razie to Ty pojechałeś, jest budżet i tego się trzymam w przeciwieństwie do Ciebie, 

 

To po co piszesz takie bzdury, autor nie ma odpowiedniego budżetu a Ty mu 27" polecasz...

 

NEC nultisync ea273

Dobry wybór. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...