Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer sam się wyłącza po uruchomieniu gry, wymieniłem płytę, karta graficzna nowa i brak pomysłów!

Najlepsza odpowiedź kwitom, 21 marzec 2015 - 09:52

:D  :D  :D  :D  :D  UDAŁO SIĘ! Wczoraj wymieniałem zasilacz (o dziwo sam dałem sobie radę) i działa, nic się nie wyłącza, gry chodzą cały czas, nawet 3DMark się bez problemu zrobił :)

BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC!!!  :D

Temat można zamknąć!

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 14:59

Kurcze tylko gdzie tu znalezc kogos z zasilaczem :-/ Jak wszyscy same laptopy :-p No ale nic popytam... a jak myslicie... nie mam dwóch lewych... ale czy sam dam rade zmienic taki zasilacz? Na co zwrocic wtedy uwage i moze glupie pytanie? Ale jak kupuje nowy to kable wszytkie potrzebne sa w zestawie?

Użytkownik kwitom edytował ten post 17 marzec 2015 - 14:59

• 0

#22 Hamma

Hamma
  • Dyskutant

• 212 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 15:27

czy sam dam rade zmienic taki zasilacz?

Tak,dasz rade sam, ogólnie to wtykasz w pasujące otwory xD

Ale jak kupuje nowy to kable wszytkie potrzebne sa w zestawie?

Tak XFX XTR 550 jak i 650 posiadają pełny komplet okablowania

628157_1_f.jpg

Użytkownik Hamma edytował ten post 17 marzec 2015 - 15:28

• 0

CPU Ryzen 3600 + Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A MOBO MSI Tomahawk b450 MAX GPU MSI GAMING X 1070

RAM G.Skill Aegis 3000Mhz 16gb HDD  Seagate 1TB Barracuda  SSD Goodram iridium Pro 240GB PSU SeaSonic S12 II 520W  Monitor/TV Samsung LC27F396 VA FHD Curved  CASE Zalman Z3 plus Klawiatura Logitech K350  Mysz Volcano MC-GMX4 plus Słuchawki HyperX Cloud

#23 Freso

Freso
  • Maniak

• 2087 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 16:18

Kurcze tylko gdzie tu znalezc kogos z zasilaczem

Skąd jesteś? Może ktoś z forum mieszka blisko i za jakiegoś browara wpadłby to sprawdzić? Często ogarnięty forumowicz wie o wiele więcej niż jakiś "serwisant" z komputerowego.

• 0

#24 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 23:19

Dziwne rzeczy :P

Po powrocie z pracy postanowiłem przeprowadzić ten test OCCT... zainstalowałem program i biblioteki Framework 3.5 i na teście GPU:3D, komp się zresetował, ale jak chciałem powtórzyć test, najpierw zrobiłem POWER SUPPLY, potem GPU:3D... nic nie wywaliło, komp działał... co więcej włączyłem grę i uruchomiła się bez problemu :D. Już myślałem że jakiś cud :P, al potem włączyła się aktualizacja Windowsa... i teraz jak robię testy znowu się resetuje :( i na GPU:3D i na POWER SUPPLY. Dziwne to wszystko... czy to tylko jakiś chwilowy przebłysk... czy coś może ze sterownikami?

Zauważyłem jeszcze, ze przy uruchamianiu gry coś piszczy w środku, tak 2 razy na początku... to karta, czy zasilacz?

Nie wiem za bardzo co robić... czy jednak zamawiać ten nowy zasilacz?

• 0

#25 Hamma

Hamma
  • Dyskutant

• 212 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 23:59

poprosiłem kumpla, który ma serwis komputerowy... oświadczył i problem tkwi w płycie głównej... wymienił na nową, taką samą... i wszystko działało, na grafice zintegrowanej

Wymienił na nową czy używaną taką samą ?Jeżeli używka spr. inną kartą (jak masz) czy też będzie się restartował.

Jeżeli tak to wchodzisz do biosu dajesz aby przywrócił ustawienia domyślne.

Po 2 zrób format zainstaluj wszystkie sterowniki do płyty głównej i karty graficznej ze strony producenta (nie z płyt cd)i nic więcej.

zamień karte w drugie wejście PCI-e,następnie otwórz obudowe odłącz zasilanie od DVD lub innego zbędnego szajsu (zostaw podłączone tylko płyte i karte grafiki i hdd wyciągnij z kompa tą karte dzwiękową i jeżeli masz tam coś jeszcze to też, poprostu zostaw goły PC z podpiętą tylko karta grafiki i dyskiem hdd, odłącz od kompa pendrive itp. (zostaw tylko myszke i klaw)

Zauważyłem jeszcze, ze przy uruchamianiu gry coś piszczy w środku, tak 2 razy na początku... to karta, czy zasilacz?

Pewnie cewki na karcie albo zasilaczu.

Z zakupem nowego zasilacza się wstrzymaj ten chiftec 650 spokojnie da rade z tą kartą

Jak to zrobisz to się zgłoś.

• 0

CPU Ryzen 3600 + Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A MOBO MSI Tomahawk b450 MAX GPU MSI GAMING X 1070

RAM G.Skill Aegis 3000Mhz 16gb HDD  Seagate 1TB Barracuda  SSD Goodram iridium Pro 240GB PSU SeaSonic S12 II 520W  Monitor/TV Samsung LC27F396 VA FHD Curved  CASE Zalman Z3 plus Klawiatura Logitech K350  Mysz Volcano MC-GMX4 plus Słuchawki HyperX Cloud

#26 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 00:08

Płyta nowa, karta też... Nowy system wgrywałem w niedzielę (Windows 8.1) bo zaczęło wywalać na poprzednim czyli Windows 7...

Rozumiem, że mam wgrać system jeszcze raz? Wgrać sterowniki płyty najnowsze i karty najnowsze... ok. Nie będzie łatwo ale spróbuje :P

• 0

#27 pir4nia

pir4nia
  • Gaduła

• 261 postów
  • Miejscowość:Ruda Śląska

Napisano 18 marzec 2015 - 15:54

A sprawdzałeś temperatury?  To też może być przyczyną wyłączania się PC. Są zabezpieczenia, które automatycznie wyłączą kompa jak dojdzie do zbyt wysokiej temp. Stawiam na to, sam napisałeś, że nie zmieniana była pasta, a dodatkowo chłodzenie może być źle założone.

• 0

Przydatne info? Strzała w góre.
Pytania? Pisz śmiało ;)

#28 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 23:34

Sprawdze dzis procka i zmienie paste i sprawdze chlodzenie... dziekuje wszystkim z pomoc :-)

A więc tak... zmieniłem pastę na nową na procesorze... jest pewna zmiana... gra się uruchamia ale chodzi przez kilka minut i komp się restartuje... jak gra jest uruchomiona słyszę tylko jakieś dziwne dźwięki z kompa... czy to się grafika włącza, czy zasilacz coś szaleje? Już zupełnie nie wiem o co chodzi...  :(  :(  :(

W weekend spróbuję zrobić to co radził Hamma:

Wymienił na nową czy używaną taką samą ?Jeżeli używka spr. inną kartą (jak masz) czy też będzie się restartował.

Jeżeli tak to wchodzisz do biosu dajesz aby przywrócił ustawienia domyślne.

Po 2 zrób format zainstaluj wszystkie sterowniki do płyty głównej i karty graficznej ze strony producenta (nie z płyt cd)i nic więcej.

zamień karte w drugie wejście PCI-e,następnie otwórz obudowe odłącz zasilanie od DVD lub innego zbędnego szajsu (zostaw podłączone tylko płyte i karte grafiki i hdd wyciągnij z kompa tą karte dzwiękową i jeżeli masz tam coś jeszcze to też, poprostu zostaw goły PC z podpiętą tylko karta grafiki i dyskiem hdd, odłącz od kompa pendrive itp. (zostaw tylko myszke i klaw)

Pewnie cewki na karcie albo zasilaczu.

Z zakupem nowego zasilacza się wstrzymaj ten chiftec 650 spokojnie da rade z tą kartą

Jak to zrobisz to się zgłoś.

...zastanawiam się tylko czego wtedy szukać... i co to będzie oznaczać jeśli będzie karta chodzić bez innych dodatków?

• 0

#29 pir4nia

pir4nia
  • Gaduła

• 261 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 23:56

Myślę, że koledze chodziło o to, aby sprawdzić jak PC i zasilacz będą się zachowywać bez dodatkowych odbiorników prądu.
Dopóki nie skołujesz od kogoś zasilacza na chwilkę do testów to będzie ciężko coś wywróżyć.
Oprócz zasilacza jest dużo rzeczy które mogły paść min. sekcja zasilania, czujnik temp, kość ram, a nawet i przewody/wtyczki mogą powodować resety/wyłączanie się blaszaka za sprawą wibracji w obudowie.

• 0

Pytania? Pisz śmiało ;)

#30 bożo_wporzo

bożo_wporzo
  • Entuzjasta

• 699 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 19 marzec 2015 - 09:13

Jeżeli nie masz dostępu do innego zasilacza to włóż grafikę, która wymaga mniej Watów [W] i zobacz czy problem się pojawi. Jeśli nie to zasilacz jest winny.
Nie ukrywam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby podmiana zasilacza.
  • 0

There are only 10 types of people in the world:

- those who understand binary

and those who don't.

#31 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 09:23

Przed zakupem nowej karty mialem wpieta karte GT9600 1GB, bez dodatkowego podlaczenia pradu i chodzilo bez problemow... no nic szukam jakiegos zasilacza :-)
  • 0

#32 Hamma

Hamma
  • Dyskutant

• 212 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 10:33

Przed zakupem nowej karty mialem wpieta karte GT9600 1GB, bez dodatkowego podlaczenia pradu i chodzilo bez problemow... no nic szukam jakiegos zasilacza :-)

na twoim miejscu brał bym tego XFX XTR 650 lub 500 zasilacze na lata szczególnie ten 650 z zapasem mocy.

A skoro stara karta nie potrzebowała dodatkowego zasilania i wszystko było git to albo grafa jest uszkodzona albo zasilacz.

• 0

#33 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 10:42

Kurcze no ta teraz jest nowa... mam nadzieje ze nie uszkodzona... zobaczymy co bedzie po zamianie zasilacza... z tym wiąże swoje główne nadzieje :-)
  • 0

#34 v1rus

v1rus
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 11:35

Hej!

Opisywany przez Ciebie problem wygląda na klasyczy przypadek problem z zasilaniem. Faktycznie tak jak koledzy wyżej wspomnieli najlepszym pomysłem na sukces byłoby sprawdzenie działania PC'ta z innym zasilaczem. Obstawiam, że zasilacz pomimo iż wygląda na sprawny, do końca sprawny nie jest i kolokwialnie mówiąc "brakuje mu prądu" do zasilenia wszystkich podzespołów PC'ta - co w dalszym rozliczeniu skutkuje restartem komputera. Sprawa wielokrotnie powtarzania u mnie w pracy - 90% przypadków było spowodowane uszkodzonym zasilaczem (postaraj się zorganizować zasilacz testowy zanim kupisz cokolwiek!). Jeśli faktycznie okazałoby się, że problemem jest zasilacz wybór "XFX XTR 650" jest dobrym pomysłem. Dodatkowe "Waty" niczemu nie szkodzą a mogą się przydać przy okazji ewentualnego rozbudowania jednostki.

Pozdrawiam!

• 0

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.

People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.

#35 vicodin

vicodin
  • Maniak

• 2543 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 19 marzec 2015 - 13:52

Kup zasilacz przez internet/telefon będziesz mógł go zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny to najlepsze wyjście, jeśli nie masz od kogo pożyczyć.
  • 0

Spoiler

#36 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 13:55

Jutro XFX XTR bedzie u mnie :-D Teraz tylko czy dam rade zamienic :-p
  • 0

#37 pir4nia

pir4nia
  • Gaduła

• 261 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 14:35

A co jest trudnego w podmianie zasilacza? To się robi intuicyjnie ;D Nie ma się czego bac :P

• 0

Pytania? Pisz śmiało ;)

#38 kwitom

kwitom
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 09:52   Najlepsza odpowiedź

:D  :D  :D  :D  :D  UDAŁO SIĘ! Wczoraj wymieniałem zasilacz (o dziwo sam dałem sobie radę) i działa, nic się nie wyłącza, gry chodzą cały czas, nawet 3DMark się bez problemu zrobił :)

BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC!!!  :D

Temat można zamknąć!

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych