Skocz do zawartości

Komputer sam się wyłącza po uruchomieniu gry, wymieniłem płytę, karta graficzna nowa i brak pomysłów!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kwitom,

Recommended Posts

Witam!

Zdaję sobie sprawę z tego, że problem pojawiał się już nie raz, ale każdy jest indywidualny, a w moim przypadku sam już nie wiem co robić...

 

Jakiś czas temu komputer zaczął mi się sam wyłączać, uruchamiał się ponownie, niekiedy pomyślnie niekiedy w ogóle :( Według rad na forach przeczyściłem go... na jakiś czas miałem spokój. Potem sytuacja się powtórzyła i chciałem znowu odkurzyć wszystko i tym sposobem załatwiłem sobie kartę graficzną (bo po powtórnym zamontowaniu już się nie uruchomiła), komputer z reszta też nie chciał się włączyć na dłuższy czas. Stwierdziłem, że nie ma co zgrywać eksperta poprosiłem kumpla, który ma serwis komputerowy... oświadczył i problem tkwi w płycie głównej... wymienił na nową, taką samą... i wszystko działało, na grafice zintegrowanej. Wczoraj kupiłem nową kartę graficzną MSI GeForce GTX 960 2GB GAMING i zamontowałem i wszystko działało do momentu uruchomienia gry... po włączeniu jakiejkolwiek gry kom się resetuje... i teraz już kończą się moje pomysły i cierpliwość... wydałem już sporo kasy, a komp nie sprawny do końca... Kumpel odrzucił awarię zasilacza, dysku czy RAMU, ale problem nadal się pojawia, teraz tylko przy grach, ale no chyba nie powinno tak być... Problem pojawił się w momencie zainstalowania karty, wcześniej uruchamiałem gry, chodziły, ale na najniższych detalach... gdzie może tkwić problem?

Czy to zasilacz jednak? Mam CHIEFTECa 650 W NTRO2 85+? Kumpel niby sprawdzał, ja sam nie potrafię...

Czy to może coś z tą kartą graficzną, no ale jest nowa, to dziwne by to było... Zauważyłem, że kumpel nie zmienił pasty na procku (Intel Core i5-3550 CPU 3.30), po zmianie płyty, czy może to być problemem?

Czy macie jakieś inne podpowiedzi?

 

Załączam printscreena z temperaturami, niepokoi mnie tylko ta wartość AUX? Czy ona na prawdę jest nie istotna?

 

http://zapisz.net/view.php?filename=922_zrzut_ekranu_2_.png

 

Bardzo proszę o pomoc, bo już tracę pomysły na rozwiązanie tego problemu. Z góry bardzo dziękuję :)

 

Link to post
Share on other sites
Płyta główna AS Rock Z77 pro 3, 8 GB RAM,  karta dźwiękowa Sound Balster Z, System Windows 8.1, Dysk: ST31000524AS  coś jeszce?

​Resetuje się i włącza normalnie już... Nie od razu tylko w momencie, nie wiem jak to nazwać "właściwej gry"? Normalnie do menu wchodzę, dopiero jak się zaczyna właściwa gra...

 

Jeśli chodzi o podpięcie zasilania to te 8 "pinów" (nie wiem czy tak się to nazywa), z boku tak?

    
Link to post
Share on other sites

Hmmm... nie mogłem się doprosić żeby przyjechał te dwa razy, bo taki zajęty... a teraz jakoś już nie chciałbym go prosić, bo jakoś przestałe mu ufać :P A za jakim zasilaczem się rozglądać? 650W wystarczy czy 750W i z jakiej firmy najlepiej?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wygląda to na słaby zasilacz. Nie żeby był zły ale zapewne nie jest on w 100% sprawny. Niedawno zmieniałem koledze kartę graficzną z gtx 660 na r 280. Brakowało odpowiedniej wtyczki 8 pinowej do podłączenia zasilania GPU, użyłem dołączonej przelotki molex. Nie zdało to egzaminu, jakiekolwiek obciążenie karty grą wyłanczało komputer. Po zmianie na nowy odpowedni zasilacz komputer działa idealnie. Do zasilenia twojego komputera wystarczy markowa 500-tka.

Link to post
Share on other sites

Jesli musiałbym kupic nowy zasilacz to, ktore to sa te "markowe" i na co zwrocic uwage?

 

XFX Black Edition XTR 550W Fully Modular 135mm 80+ Gold

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

 

Be Quiet! Pure Power L8 500W 80PLUS Bronze

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-500w-80plus-bronze-bn223-585606/

 

Thermaltake Smart SE Modular 530W

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-series-500w-atx-modular-80-plus-bronze-cp-9020059-eu-541726/

 

 

Każdy z nich jest dobry zależy od ciebie który chcesz i za ile.

Edytowane przez Hamma
Link to post
Share on other sites

System Windows 8.1 swiezo zainstalowany... zaktualizowany na bieżąco... a komputer zaczal sie juz wyłączać na Windows 7... wgranie nowego systemu nie pomoglo...

Własnie o takim XFX myslalem, mam na oku 650W, bo niewiele droższy a moze w przyszlosci sie przyda, czy to dużo na wyrost?
Link to post
Share on other sites

Nauczony doświadczeniem zrobił bym inaczej. Sprawdź na innym zasilaczu.Napisz co podaje podgląd zdarzeń systemu.Ja przez pośpiech mam 1000 w plecy(karta graficzna) a przyczyną był uploaud biosu....

Link to post
Share on other sites

 

 

Wczoraj kupiłem nową kartę graficzną MSI GeForce GTX 960 2GB GAMING i zamontowałem i wszystko działało do momentu uruchomienia gry... po włączeniu jakiejkolwiek gry kom się resetuje...

 

Moim zdaniem wygląda to na słaby zasilacz. Nie żeby był zły ale zapewne nie jest on w 100% sprawny. Niedawno zmieniałem koledze kartę graficzną z gtx 660 na r 280. Brakowało odpowiedniej wtyczki 8 pinowej do podłączenia zasilania GPU, użyłem dołączonej przelotki molex. Nie zdało to egzaminu, jakiekolwiek obciążenie karty grą wyłanczało komputer. Po zmianie na nowy odpowedni zasilacz komputer działa idealnie. Do zasilenia twojego komputera wystarczy markowa 500-tka.

 

Też bym postawił na zasilacz ale dla pewności wolałbym to spr. na innym zasilaczu niż odrazu wydawać 500 zł +/-

Link to post
Share on other sites

Kurcze tylko gdzie tu znalezc kogos z zasilaczem :-/ Jak wszyscy same laptopy :-p No ale nic popytam... a jak myslicie... nie mam dwóch lewych... ale czy sam dam rade zmienic taki zasilacz? Na co zwrocic wtedy uwage i moze glupie pytanie? Ale jak kupuje nowy to kable wszytkie potrzebne sa w zestawie?

 

Edytowane przez kwitom
Link to post
Share on other sites
czy sam dam rade zmienic taki zasilacz?

Tak,dasz rade sam, ogólnie to wtykasz w pasujące otwory xD

 

Ale jak kupuje nowy to kable wszytkie potrzebne sa w zestawie?

Tak XFX XTR 550 jak i 650 posiadają pełny komplet okablowania

http://images.morele.net/full/628157_1_f.jpg

Edytowane przez Hamma
Link to post
Share on other sites

 

 

Kurcze tylko gdzie tu znalezc kogos z zasilaczem

Skąd jesteś? Może ktoś z forum mieszka blisko i za jakiegoś browara wpadłby to sprawdzić? Często ogarnięty forumowicz wie o wiele więcej niż jakiś "serwisant" z komputerowego.

Link to post
Share on other sites

Dziwne rzeczy :P

 

Po powrocie z pracy postanowiłem przeprowadzić ten test OCCT... zainstalowałem program i biblioteki Framework 3.5 i na teście GPU:3D, komp się zresetował, ale jak chciałem powtórzyć test, najpierw zrobiłem POWER SUPPLY, potem GPU:3D... nic nie wywaliło, komp działał... co więcej włączyłem grę i uruchomiła się bez problemu :D. Już myślałem że jakiś cud :P, al potem włączyła się aktualizacja Windowsa... i teraz jak robię testy znowu się resetuje :( i na GPU:3D i na POWER SUPPLY. Dziwne to wszystko... czy to tylko jakiś chwilowy przebłysk... czy coś może ze sterownikami?

 

Zauważyłem jeszcze, ze przy uruchamianiu gry coś piszczy w środku, tak 2 razy na początku... to karta, czy zasilacz?

 

Nie wiem za bardzo co robić... czy jednak zamawiać ten nowy zasilacz?

Link to post
Share on other sites

 

 

poprosiłem kumpla, który ma serwis komputerowy... oświadczył i problem tkwi w płycie głównej... wymienił na nową, taką samą... i wszystko działało, na grafice zintegrowanej

Wymienił na nową czy używaną taką samą ?Jeżeli używka spr. inną kartą (jak masz) czy też będzie się restartował.

Jeżeli tak to wchodzisz do biosu dajesz aby przywrócił ustawienia domyślne.

Po 2 zrób format zainstaluj wszystkie sterowniki do płyty głównej i karty graficznej ze strony producenta (nie z płyt cd)i nic więcej.

zamień karte w drugie wejście PCI-e,następnie otwórz obudowe odłącz zasilanie od DVD lub innego zbędnego szajsu (zostaw podłączone tylko płyte i karte grafiki i hdd wyciągnij z kompa tą karte dzwiękową i jeżeli masz tam coś jeszcze to też, poprostu zostaw goły PC z podpiętą tylko karta grafiki i dyskiem hdd, odłącz od kompa pendrive itp. (zostaw tylko myszke i klaw)

 

 

 

Zauważyłem jeszcze, ze przy uruchamianiu gry coś piszczy w środku, tak 2 razy na początku... to karta, czy zasilacz?

Pewnie cewki na karcie albo zasilaczu.

Z zakupem nowego zasilacza się wstrzymaj ten chiftec 650 spokojnie da rade z tą kartą

Jak to zrobisz to się zgłoś.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...