Skocz do zawartości

Problem z routerem | Brak połączenia


Recommended Posts

Sprawa wygląda następująco. Posiadam internet z tak zwanej kablówki, a więc po kablu "telewizyjnym", który idzie do modemu. Z modemu już normalnym, telefonicznym do routera, a z routera do komputera. Wszystko działało ładnie, bez problemów, przez około rok. W sobotę, ni stąd, ni zowąd, zerwało połączenie. Jak się okazało, na modemie żadnych problemów nie ma. Próbowałem router resetować, konfigurować na nowo, jednak nic to nie dało. W czym może być problem? Router nagle, sam z siebie padł?

Link to post
Share on other sites

Czyli router WiFi działa w innym miejscu.

Modem działa i komputer jest online na zwykłym kablu.

A gdybyś spróbował inny kabel sieciowy między modemem a routerem WiFi?

 

Czy router WiFi jest ustawiony na DHCP mode kiedy jest podłączony do modemu?

Link to post
Share on other sites

Ale gdyby z kablem coś było nie tak, to wtedy nie dałoby się chyba wejść na stronę konfiguracyjną routera?

 

Sprawa wygląda tak, że kiedy na nowo konfiguruję router, to nie może uzyskać adresu, wszystkie pozycje w zakładce DHCP są puste i cały czas się odświeża strona. Kiedy przywracam ustawienia, które miałem wcześniej, to wszystko jest dobrze, ale nie daje internetu.

Link to post
Share on other sites

1. wyłącz i włącz modem, poczekaj aż będzie zsynchronizowany (online)

2. zresetuj router do ustawień fabrycznych i upewnij się ze jest na DHCP 

3. wyłącz i włącz router, gdy będzie gotowy wtedy podłącz go (gniazdo oznaczone jako Internet) kablem sieciowym (który wiesz że działa na 100%) do modemu.

 

Tak ma działać, więcej cudów nie ma, o ile dostawca nie zaimplementował jakiś ograniczeń w firmwarze modemu (może to robić zdalnie), które blokuje/filtruje port po wykryciu podłączenia innego switcha (którym jest też Twój router WiFi).

 

Jeśli DHCP nadal nie działa to spróbujemy ustawić Static IP na routerze.

Jeśli sam nie wiesz jak to zrobić to wrzuć screenshoty lub skopiuj treść z 'ipconfig /all' dla Ethernetu gdy PC jest podłączony kablem do modemu.

Link to post
Share on other sites

Skoro ten router WiFi działa w innym miejscu to musi byc sprawny, a więc zapewne jest to kwestia konfiguracji.

 

 

 

Kiedy przywracam ustawienia, które miałem wcześniej, to wszystko jest dobrze, ale nie daje internetu.

 

Wrzuć to info to porównamy czy router jest dobrze skonfigurowany:

1. 'ipconfig /all' dla Ethernetu gdy PC jest podłączony kablem do modemu.

2. "ustawienia, które miałem wcześniej"

Link to post
Share on other sites

Skoro ten router WiFi działa w innym miejscu to musi byc sprawny, a więc zapewne jest to kwestia konfiguracji.

 

 

 

 

Wrzuć to info to porównamy czy router jest dobrze skonfigurowany:

1. 'ipconfig /all' dla Ethernetu gdy PC jest podłączony kablem do modemu.

2. "ustawienia, które miałem wcześniej"

Ogólnie, sprawa wcześniejszej konfiguracji już jest wyjaśniona. Przy nowej konfiguracji router nie pobierał IP, gdyż adresy MAC nie były sklonowane. Wystarczyło sklonować i już pobiera adres IP, jednak wciąż nie daje internetu. A więc nieważne czy jest skonfigurowany na nowo, czy przywracam poprzednią konfigurację - internetu nie ma.

 

http://obrazki.elektroda.pl/8274212100_1426955827.png

 

O to chodzi?

Link to post
Share on other sites

Po szybkiej konfiguracji na stronie routera, router nie potrafił pobrać adresu IP. Bo wejściu w zakładkę klonowanie MAC i sklonowaniu go, problem ten ustąpił. Nie umiem tego dokładnie opisać, bo nie znam się na tym do końca. Jakie dokładnie screeny mam wrzucić?

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam ze w ustawieniu routera jest sekcja 'Internet' lub coś w tym stylu, gdzie konfiguruje się źródło Internetu. Zapodaj screena z tego co jest tam ustawione.

 

Wrzuć też screena z sekcji 'LAN' gdzie konfiguruje się siec lokalną.

 

Napisz tez co to dokładnie za router (marka, model).

Link to post
Share on other sites

http://obrazki.elektroda.pl/2901689800_1426978615.png

 

http://obrazki.elektroda.pl/7283464500_1426978615.png

 

http://obrazki.elektroda.pl/7576140300_1426978616.png

 

No właśnie w tym rzecz, wszystko wygląda w porządku, w teorii powinno działać, ale nie działa.

Link to post
Share on other sites

Cholera kończą mi się pomysły.

 

Co się stanie jeśli spróbujesz pingować 31.179.124.0 na PC podłączonym do routera?

Co się stanie jeśli spróbujesz pingować 31.179.124.1 na PC podłączonym do routera?

Co się stanie jeśli spróbujesz pingować 80.54.40.253 na PC podłączonym do routera?

Co się stanie jeśli spróbujesz pingować 8.8.8.8 na PC podłączonym do routera?

 

 A router oczywiście do modemu...

Edytowane przez jarkko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...