Skocz do zawartości

Biały telefon 600-900 PLN Prezent komunijny dla dziewczynki


Recommended Posts

Witam,

 

poszukuję telefonu na prezent dla dziewczynki na przyjęcie komunijne. Telefon koniecznie musi być BIAŁY (taki kaprys dziecka). 

 

  • mój budżet : 600-900pln
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Toruń, na raty, rtv agd, media markt, media expert itp.
  • nówka czy używka : nowy z gwarancją
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : tu mam problem bo z jednej strony nie za duży bo telefon dla dziecka a z drugiej na tyle duży aby swobodnie korzystało z internetu. Napiszę bardzo ogólnie pomiędzy 4 a 5 cali z tym że najlepiej chyba coś po srodku 4,5 do 4,8.
  • preferowany system mobilny : android (z ciekawości rozważę WP ale dziecko go nie chciało)
  • do czego będę używać urządzenia : głównie sms, internet po wi-fi w domu, zdjęcia, gry, muzyka na słuchawkach, rozmów będzie raczej mało. (kolejność wg ważności)
  • moje najważniejsze wymagania : BIAŁY, min. 1 gb ramu, 4 rdzenie, przyzwoity ekran, sensowna bateria, slot na sd, układ graficzny (lub ogólnie wydajność) pozwalająca grać w gry typu Subway Surf, Angry Birds Go

 

Moje typy podzieliłem na dwie grupy cenowe tzn. około 600 lub 800-900. (jeżeli to możliwe proszę o opinie z uwzględnieniem ceny do możliwości/jakości telefonu). Oczywiste jest że aparat za około 600pln będzie słabszy od takiego za 800-900 ale nie wiem czy dziecko wykorzysta możliwości droższego telefonu i czy dziecku zrobi to różnicę.

 

Moje typy za "600"

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-ace-4-bialy.bhtml- wg mnie przemawia za nim snapdragon 410, andreo 306 i super amoled, lte, zdjęcia są ponoć średnie ale nie najgorsze, nie ma problemów z odtwarzaniem filmów, dość mały ekran i rozdzielczość ale za to super amoled

Zastanawiałem się alternatywnie nad:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g-lte-czarny.bhtml#opis- niestyty czarna - czy są takie białe i czy bedzie lepsza od samsunga - teoretycznie ma większy ekran i rozdzielczość

http://www.mediamarkt.pl/smartfon-lg-l90-bialy,id-987105- tańszy bliźniak lg g2 mini - generalnie jest dość "dobry i tani" - jak waszym zdaniem ma się do powyższych.

 

Moje typy do "800-900"

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-s-iii-neo-gt-i9301i-bialy.bhtml- wpadł mi w oko i tyle - co sądzicie?

http://www.mediamarkt.pl/smartfon-lg-g2-mini-bialy,id-953750- to chyba dobry sprzęt za dobrą cenę - mój faworyt z tych droższych

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g-2nd-gen-bialy.bhtml- ma opinie bardzo pochlebne ale biję się że 5 cali będzie za duże dla dziecka

 

Pomóżcie!!!

 

 

Link to post
Share on other sites

Do 600 brałbym Moto G LTE, ponieważ normalna wersja bez LTE nie ma koloru białego http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g-lte-bialy.bhtml?from=ceneo&p=599.00&cr=0&ceneo_spo=true. Do 900 zł brałbym Moto G 2 nd. lub Zenfone 5, który niestety nie jest produkowany w kolorze białym. LG G2 mini i L90 są też w porządku i mógłbyś je rozważyć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ten samsung s4mini jakos mnie nie przekonuje ekran 4.3 procesor dwurdzeniowy. Jakos lg g2mini lub motorola moto g lte bardziej mnie przekonuja, ale dzieki za propozycje i czas.

 

No to co radzicie tylko tak konstruktywnie lg g2mini czy moto g lte???

Jakies konkretne za i przeciw.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry pomysł , by dziewczynka z drugiej klasy miała telefon za prawie tysiąc złotych.

Serio chcesz jej taki kupić ? Bo skoro ona taki chce to jest ładnie rozpieszczona.

 

Swoją drogą weź jej lumię i będzie zadowolona, a jak nie to taniego LG G2 mini.

Edytowane przez BuryZenek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G2 Mini/L90 albo właśnie iPhone 4S będzie dobrym pomysłem.

 

Dziecko w tym wieku będzie głównie używać telefon do grania albo instalowania miliona aplikacji - bo koleżanka ściągnęła itp. - wiem, bo mam siostrę w podobnym wieku.

 

G2 Mini/L90, bo mają Snapdragona 400 i rozdzielczość qHD - nie będzie przez to tak obciążony w grach jak G3s czy Moto G z HD.

 

iPhone 4s, bo to nadal nie najsłabszy sprzęt, nie powinno się na nim nic zacinać, a same aplikacje w App store są lepszej jakości niż na Androidzie - nie ma tylu śmieci zamulających telefonu, a to ważne, bo dzieci w tym wieku nie mają umiaru w instalacji aplikacji - ściągają nowe, nie usuwając starych.

 

Dodatkową zaletą jest to, że ten telefon jest mały i ma ogromny wybór pokrowców, akcesoriów itp. - to też jest ważne dla takiego dziecka.

 

Minusem jest postrzeganie Apple, co wyszło już w tym temacie i fakt, że telefon jest szklany z obu stron.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

iPhone 4s, to już nieco prehistoryczny model (z gatunku 1zł w abonamencie, byle tylko oczyścić magazyn). Nie sądzę, by jeszcze doczekał jakiejś większej aktualizacji, choć to akurat może lepiej, bo skończyło by się lagami, jak w iPhone 4.
Rozumiem, że App Store i w ogóle, ale, jeżeli przestanie on być wspierany, to za chwilę przestanie na nim działać część aplikacji, mimo faktu, że nie powinno tak się stać (głośna sprawa z, bodajże, Operą).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja z tego telefonu korzystal nie bede. Skoro dziecko chce andoida to nasile go uszczesliwial nie bede czyms innym.

Sam sie zastanawialem za jaka kwote telefon kupic dlatego w temacie pojawil sie galaxy ace 4 ale jak podalem kwote max 900 to nikt sie na jego temat nie wypowiedzial a mnie on zainteresowal bo ma superamoleda, snapdragona 410 i andreo 306 a wiec bebechy ciut lepsze od g2 mini i moto g (snapdragon 400 i andreo 305).

 

Zauwazylem tez taka tendencje nie tylko w tym temacie ze jak ktos poda budzet od do to wszyscy polecaja tylko sprzet drozszy.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc droższy, masz na myśli, mieszczący się w górnej granicy? Prawdopodobnie, dla tego, że jest to po prostu, najlepszy sprzęt, który wciąż spełnia wymagania.

 

Rzeczywiście, Ace 4, posiada Super AMOLED, którego fanem jestem, jednak rozdzielczością nawiązuje do Galaxy S2 i chyba, również posiada układ PenTile. Do tego jest dość mały. Przy przeglądaniu Internetu, czy czytaniu czegokolwiek mocno rzuca się to w oczy.

 

Jeżeli wolisz coś z niższej granicy, to zostaje LG G2 Mini, lub Asus Zenfone 5.

Link to post
Share on other sites

Trochę mam obawy przed MyPhone co do jakości/trwałości. Wydaje mi się że Samsung czy LG są trwalsze, mają lepsze materiały, ale dzięki

 

Ja mam myPhone'a i nie narzekam :P 

To telefony dla ludzi, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie dobre parametry od "markowego loga". To polska marka więc i cena jest odpowiednio niższa, nie przepłacasz.  No ale na siłę nie będę przekonywał na siłę, :)

Zawsze możesz przejść się do Teletorium czy innego sklepu i obejrzeć je z bliska, myślę że jakość może Cię pozytywnie zaskoczyć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...