Skocz do zawartości

Recommended Posts

Naprawdę moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy.Wydaje mi się,że ten model nie jest konstrukcją "do gier" (pomijam oczywiście szachy) i wiele nie osiągniesz....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Po tym co wrzuciłeś potwierdza się to o czym mówiłem - ewidentnie za wysokie temperatury podzespołów - w Twoim przypadku i CPU i GPU - możesz spróbować oddać go do jakiegoś serwisu na wymianę pasty thermo ale ani za wiele Ci to nie pomoże ani na jakiś dłuższy czas. Jeśli karta będzie regularnie w ten sposób przegrzewana to licz się z tym że za niedługo mogą się pojawić freezy w grach, blackscreeny i może być po zabawie. 

 

Pomijam już fakt że B960 to procesor do zastosowań biurowo - internetowych oraz do mniej wymagających multimediów. Ogólnie rzecz biorąc ten cały Lenovo G580 to nie jest laptop do gier. 

 

Piszesz że cieszyłbyś się z 60 klatek - Ok, to po co grasz na 100 - 120 klatkach gdzie sprzęt idzie na pełnej pi****e? Zrób locka na 50 - 60 klatek i wtedy sprzęt będzie mniej eksploatowany/przegrzewany itp.  

Link to post
Share on other sites

Karta ma max 78*C, to nie są astronomiczne wartości . U mnie w lapku zbijała takty dopiero przy 95*C. Tu może chodzić o CPU, który łapie 83*C.

 

 

Piszesz że cieszyłbyś się z 60 klatek - Ok,

Właśnie - daj synchronizację pionową.

Link to post
Share on other sites

No bez przesady! :D 

 

 

Mam jeszcze gwarancje wiec chyba nie moge

Takie stwierdzenie przy czyszczeniu laptopa z kurzu zapawa o trolling ;)

 

Do sklepu po puszkę sprężonego powietrza i i dmuchać we wszystkie otwory :D Wsadź tylko tą rurkę przez szczeliny wywiewu do środka.

Link to post
Share on other sites

Takie czyszczenie może spowodować tylko większy bałagan w środku rozrzucimy kurz po całym laptopie  można uszkodzić wentylator i inne komponenty a nieumiejętne dmuchanie powietrzem może nam zmrozić elektronikę w środku  i mamy zwarcie

Edytowane przez Jerry220476
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Takie czyszczenie może spowodować tylko większy bałagan w środku rozrzucimy kurz po całym laptopie  można uszkodzić wentylator i inne komponenty a nieumiejętne dmuchanie powietrzem może nam zmrozić elektronikę w środku  i mamy zwarcie

 

Skądś ty się urwał człowieku? Już nie będę tego komentował...

Link to post
Share on other sites

wystarczy obejrzeć co się dzieje gdy dmuchamy sprężonym powietrzem pod złym kątem człowieku :D

niby prosta rzecz a można coś popsuć

polecam zapoznać się z artykułem http://naprawalaptopow.com.pl/jak-prawidlowo-czyscic-laptopa

wydaję mi się że celem tego forum jest pomoc niezorientowanym użytkownikom w taki sposób by nie zrobili sobie większej krzywdy niż można w tym celu należy podawac takie sposoby by laik sobie poradził sam

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

Zużyłem już kilka puszek sprężonego powietrza i jakoś nic wentylatorom złego do tej pory się nie dzieje. Moim zdaniem nie ma co wyolbrzymiać, a przedmuchanie z kurzu wnętrza powinno znacznie pomóc. Ja jak w swój dmucham to aż taka mgiełka pyłu wylatuje z otworów. Zdecydowanie zalecałbym.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam ten temat i widziałem że jedna z osób pisze że to nie laptop do gier i to prowadzi do przegrzewania... Śmieszne.
Laptop do grania czy nie musi mieć on zapewnione chłodzenie przez producenta tak dobre aby przy standardowych taktowaniach które są ustawione będzie on działał bez zarzutu.

Autorze spróbuj zabieg zmniejszenia napięcia ja w swoim co prawda komputerze na zmniejszeniu napięcia o 0.5v zyskałem -15 stopni na procesorze.
Dodatkowo jeśli lubisz się bawić to możesz zrobić własną podkładkę chłodzącą z sterownikiem obrotów podłączanym do zasilacza. - Trochę zabawy i możesz też kontrolować. Przy dobrych wentylatorach powinieneś uzyskać dobry efekt.

Link to post
Share on other sites

Sam raczej nic nie będę kombinował, ponieważ absolutnie się na tym nie znam. Nie miałem do czynienia nigdy z czymś takim. Wolę zapłacić parę złotych i oddać do kogoś kto się na tym zna, niż zepsuć  ;)


Czy wyjęcie baterii powinno coś pomóc? (wiem, ryzykuję utratą danych)

Link to post
Share on other sites

Bateria w laptopach jest normalnie wyjmowalna a przynajmniej we wszystkich które widziałem. Bateria jest elementem wymiennym który możesz wymieniać we własnym zakresie o ile wymienisz na taką samą od producenta laptopa.

Chyba że teraz montują na stałe :D

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...